Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola, ćwiczenia

Rozgrzewka jest bardzo ważnym elementem każdego treningu. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka pozwoli przygotować nasz organizm do wysiłku, który przed nami. Ewa Chodakowska podkreśla rolę rozgrzewki i uczula kobiety, aby jej nie pomijać. Ewa Chodakowska, aby wyrobić w kobietach nawyk rozgrzewki, wprowadziła ją na stałe do swoich treningów. Rozgrzewka w wykonaniu Ewy Chodakowskiej jest elementem całego treningu, dlatego nie ma możliwości, aby ją pominąć.

spis treści

1. Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola

Choć kobiety nie lubią rozgrzewki, Ewa Chodakowska do niej zachęca. Często rezygnujemy z rozgrzewki, ponieważ wykonując rozgrzewkę, wyglądamy dość śmiesznie. Ten problem dotyczy głównie osób ćwiczących na siłowni. Na dodatek machanie rękami, skręty tułowia, czy głowy nie doprowadzą do zbudowania żadnych mięśni. Jednak choć z pozoru ciężko dostrzec efekty i cel rozgrzewki, a do tego najczęściej ćwiczenia w czasie rozgrzewki są po prostu nudne, to odgrywają ważną rolę w całym treningu.

Zobacz film: "Jak przygotować się do regularnego biegania?"

Ewa Chodakowska uczula, że mimo wszystko rozgrzewka jest koniecznym elementem treningu. W treningach Ewy Chodakowskiej rozgrzewka jest zawsze obecna na początku każdego zestawu ćwiczeń. Rozgrzewka Ewy Chodakowskiej pozwoli zapobiec kontuzjom w czasie jej treningów. Dlatego z rozgrzewki w szczególności nie powinny rezygnować kobiety rozpoczynające treningi z Ewą Chodakowską.

Rozgrzewka pozwoli nam się przygotować do właściwego treningi
Rozgrzewka pozwoli nam się przygotować do właściwego treningi (123rf)

Co więcej, dobrze wykonana rozgrzewka pozwoli zwiększyć efektywność treningu z Ewą Chodakowską. Rozgrzewka sprawi, że nasze ruchy będą bardziej płynne, a ciało elastyczne, dzięki czemu łatwiej i dokładniej wykonamy ćwiczenia prezentowane przez Ewę Chodakowską.

Rozgrzewka wykonana przed treningiem z Ewą Chodakowską poprawi również naszą wydolność oddechową. Płuca stają się lepiej przygotowane na wysiłek, jaki przed nami. Dzięki rozgrzewce przyśpieszymy tętno i poprawimy krążenie. To wszystko sprawi, że w czasie faktycznego treningu z Ewą Chodakowską będziemy mieć więcej energii. Dzięki rozgrzewce sam trening będzie skuteczniejszy i będziemy wykonywać ćwiczenia w lepszym tempie.

6 produktów, które najlepiej jeść przed treningiem
6 produktów, które najlepiej jeść przed treningiem [7 zdjęć]

Jeżeli twoim porannym rytuałem jest trening, warto wiedzieć, że „dokarmienie” swojego organizmu odpowiednim...

zobacz galerię

2. Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - ćwiczenia

Ulubiona rozgrzewka Ewy Chodakowskiej trwa ok.5 minut. Każde ćwiczenie w rozgrzewce Ewy Chodakowskiej trwa ok. 30 sekund. Rozgrzewka Ewy Chodakowskiej wygląda następująco:

 • marsz;
 • przyciągamy kolana do klatki piersiowej i jednocześnie wymachujemy ramionami do tyłu i następnie do przodu;
 • rysujemy kolanami koła do przodu, a ramiona trzymamy wyciągnięte na boki i powtarzamy ruch kolan do tyłu;
 • trzymamy ręce wyciągnięte przed siebie i robimy wymachy nóg do przodu;
 • stojąc w rozkroku, robimy delikatny przysiad i jednocześnie wymachujemy ramionami do przodu i powtarzamy do tyłu;
 • podskakujemy w miejscu, stopy na boki, ramiona kręcą małe kółeczka;
 • kopiemy stopami o pośladki, a ramiona dalej kręcą kółeczka;
 • podskoki w miejscu i delikatne wymachy ramion wzdłuż ciała;
 • marsz.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Po tak wykonanej rozgrzewce z Ewą Chodakowską można bezpiecznie przejść do właściwego treningu. Ewa Chodakowska w czasie całej rozgrzewki motywuje kobiety do ruchu, obiecuje, że przy odpowiedniej motywacji efekty przyjdą same. Ważnym elementem rozgrzewki z Ewą Chodakowską jest napinanie mięśni brzucha z każdym wydechem. Od samego początku rozgrzewki widać, że Ewa Chodakowska kładzie duży nacisk na odpowiednią technikę, precyzję wykonywania ćwiczeń oraz skupienie. Pamiętajmy bowiem, że technika jest najważniejsza.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Ważne tematy