Trwa ładowanie...

Różnica charakterów w związku

Zapewne obydwoje partnerzy potrzebują wszystkich przejawów miłości, jednak różnią się tym, czym są dla nich podstawowe i najważniejsze potrzeby, których realizacja jest niezbędna do tego, by móc doceniać starania partnera i ofiarować mu to, czego on pragnie. Wtedy dopiero mężczyzna jest gotowy przyjąć od kobiety to, co ona mu ofiarowuje, jeśli jego najważniejsze potrzeby są zaspokojone. I dokładnie tak samo jest w przypadku kobiety. Zatem zrozumienie tego, czego oczekuje od nas ukochana osoba, może być kluczem do zapoczątkowania pozytywnych zmian w naszym związku.

1. Najważniejsze potrzeby kobiet

Kobieta chce, by mężczyzna troszczył się o nią, aby interesował się nią i dbał o jej samopoczucie, tak by ona czuła się otoczona prawdziwą opieką. Ponadto, pragnie być zrozumiana i wysłuchana. Chce mieć prawo do mówienia o tym, co przeżywa, a przede wszystkim liczy na współczucie, a nie na gotowe rozwiązania. Kobieta potrzebuje, by partner uznał jej prawo do uczuć. Nie zaprzeczał im, ale w pełni akceptował jej świat przeżyć.

Kobiecie zależy na tym, by partner ją szanował, żeby brał pod uwagę jej zdanie – jej myśli i przekonania oraz oczekiwania wobec niego. Panie często marzą także o tym, by ich ukochany się dla nich poświęcał. Chcą czuć się dla niego kimś wyjątkowym. Ponadto, potrzebują, by ukochany zapewniał je o swojej miłości o tym, że to kobieta jest w jego życiu osobą najważniejszą.

Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

2. Najważniejsze potrzeby mężczyzn

On pragnie być obdarzony zaufaniem. To, czego bardzo potrzebuje, to przede wszystkim okazywanie przez nią wiary w jego dobre intencje. Ponadto, mężczyzna oczekuje, by partnerka go akceptowała i nie próbowała go zmieniać oraz ufała w to, że jeśli będzie taka potrzeba, on samodzielnie poprawi w sobie to, co powinien. Mężczyźnie zależy również na tym, by go doceniano. Przede wszystkim wtedy, gdy on poświęca się dla swojej ukochanej, oczekuje, że usłyszy od niej słowa wdzięczności.

Panowie pragną być podziwiani. Jeśli angażują się w sprawianie swojej kobiecie przyjemności, chcą, by ona wyrażała zadowolenie i zachwyt. Marzą o tym, by ona podziwiała ich inteligencję, siłę, poczucie humoru i inne zalety fizyczne, jak i psychiczne.

Mężczyźni chcą, by kobiety wyrażały satysfakcję z bycia z nimi w związku oraz zwracały uwagę na to wszystko, co w nich dobre. Dodatkowo, potrzebują zachęty do działania. Mężczyzna, czując się zapewniony przez partnerkę o tym, że jest dla niej prawdziwym bohaterem, będzie chciał dawać z siebie jeszcze więcej. Tak więc przykładowo, jeśli mężczyzna będzie dbał o kobietę, okazywał szacunek dla jej uczuć i zapewniał ją o tym, że jest wyjątkowa, ona doceni to, będzie wdzięczna i obdarzy go zaufaniem.

A jeśli kobieta wyraża akceptację i podziw i jednocześnie nie krytykuje partnera, on będzie wtedy z większą ochotą obdarzał ją uwagą, zrozumieniem i zapewnieniami o swojej miłości oraz dbał o to, by przy nim czuła się wyjątkowo. Oczywiście, różnice psychologiczne między mężczyzną a kobietą wynikają nie tylko z uwarunkowań ewolucyjnych, lecz także ze sposobu wychowania i innych zapatrywań na świat.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Anna Szyda
Następny artykuł: Błędy popełniane przez kobiety
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza