Trwa ładowanie...

Różowa wstążka? Fikcja! AVON zwolnił pracownicę z rakiem piersi

Ostatnio opinie na temat firmy kosmetycznej AVON są, oględnie mówiąc, niepochlebne. A wszystko przez hipokryzję, którą się wykazała. Firma od lat zaangażowana jest w działalność charytatywną na rzecz kobiet zmagających się z rakiem piersi. Różowa wstążka to znak rozpoznawczy AVONu. Okazuje się, że marketing marketingiem, a życie życiem. Kilka dni temu jedna z pracownic firmy została zwolniona z powodu... raka piersi.

1. Marketing a rzeczywistość

Na Facebooku Patrycji Frejowskiej, byłej pracownicy AVONu, pojawił się wpis, w którym kobieta twierdzi, że została zwolniona z firmy zaledwie 2 dni po tym, jak dowiedziała się o raku piersi. "Stało się to, zanim onkolog wystawił mi zwolnienie" - pisze kobieta. Jaki był oficjalny powód? "Niewystarczający poziom multitaskingu".

Facebook.com
Facebook.com
Zobacz film: "Polki biły rekord w samobadaniu piersi"

Firma, która szczyci się zaangażowaniem w pomoc leczenia raka piersi, zatrudnia celebrytki, by propagowały jej akcje i zachęcały inne kobiety do badań, zwolniła swoją pracownicę w momencie, w którym ta potrzebowała największego wsparcia.

Pod wpisem Patrycji pojawiło się już ponad 120 komentarzy, a jej post został udostępniony już 10 tys. razy. Użytkownicy Facebooka nie kryją oburzenia, otwarcie krytykując zachowanie firmy.

2. Firma zaprzecza, klientki odchodzą

Facebook.com
Facebook.com

W swoim oficjalnym oświadczeniu firma zaprzecza, jakoby zwolnienie miało nastąpić z powodu choroby Patrycji. Zapewnia też, że zrobi wszystko, aby udzielić wsparcia chorej kobiecie. Co ciekawe, w mediach społecznościowych ujawniają się inne kobiety, które zostały zwolnione z AVONu w podobnych okolicznościach co Patrycja Frejowska.

Koniecznie przeczytaj:

"Zatem kochane za każdym razem kupując kosmetyki AVON Polska oznaczone szlachetnym znaczkiem różowej wstążki, pamiętajcie, że nie znaczy on nic więcej niż tylko tani i żerujący na emocjach chwyt marketingowy. (…) Zwyczajnie po ludzku, było to po prostu podłe..." - kończy Patrycja.

Już teraz klientki firmy zapewniają, że w ramach sprzeciwu nie będą kupowały kosmetyków marki AVON.

Zobacz także:

[AKTUALIZACJA]

Po nagłośnieniu sprawy firma AVON zaproponowała Patrycji Frejowskiej pracę na stanowisku Pełnomocnika ds. Pomocy Pracownikom Przewlekle Chorym. Kobieta przyjęła nową posadę.

Facebook.com
Facebook.com

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza