Rozstępy na brzuchu

Rozstępy w okolicy brzucha

Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się w obrębie okolic, takich jak: brzuch, piersi oraz biodra.

Nieatrakcyjne pręgi zwane rozstępami mogą pojawić się na skórze twojego brzucha, jeżeli zbyt szybko stracisz bądź też zyskasz znaczną ilość masy ciała. Z reguły to ciąża jest główną przyczyną pojawienia się rozstępów na skórze brzucha , gdyż w tym czasie jego obwód gwałtownie wzrasta. Ma to związek z rozwijającym się płodem w łonie ciężarnej. Niestety nie tylko ciężarne kobiety mają kłopot z rozstępami. Mogą one dotyczyć każdego, kto ma problem z wahaniami wagi ciała. Istnieją metody, które są idealną profilaktyką rozstępów. Są też zabiegi, które mogą zredukować nowo powstałe zmiany. Dowiedz się jakie.

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Jak zapobiegać rozstępom?

Obszary narażone na pojawienie się rozstępów muszą być odpowiednio pielęgnowane każdego dnia. Zarówno dobór odpowiednich kosmetyków, jak i systematyka w ich stosowaniu są niezwykle istotne. Kosmetyki powinny zawierać w składzie kompozycję substancji, które będą działały na skórę uelastyczniająco. Warto wybierać te, które zawierają witaminy K i E oraz wyciąg z wąkrotki azjatyckiej. Bardzo dobrze sprawdza się również zwykła oliwka do ciała. Pamiętaj o tym, aby produkty te staranie wmasowywać w poszczególne obszary skóry ciała, a w szczególności w okolicę skóry brzucha. Dzięki temu twoja skóra będzie zdecydowanie bardziej odporna na nagłe rozciąganie. Co więcej, ryzyko pojawienia się rozstępów znacząco spadnie.

W czasie kąpieli warto wykonywać delikatny masaż skóry. Można to robić za pomocą szorstkiej gąbki bądź specjalnej rękawicy. Należy wcześniej zwilżyć ją wodą i masować skórę okrężnymi ruchami. Nigdy nie wykonuj tego zabiegu na sucho, gdyż wtedy powierzchnia gąbki czy też rękawicy byłaby zbyt szorstka i mogłabyś podrażnić delikatną skórę.

Jak zredukować rozstępy?

Zanim przystąpisz do zabiegów redukujących rozstępy, musisz ocenić ich stan. Zwróć uwagę na to, czy zmiany te mają purpurowo-biały kolor czy też są one różowawe, a nawet żywo czerwone. Jeżeli twoim problemem są te drugie rozstępy – można stwierdzić, że jesteś szczęściarą. W tym przypadku są duże szanse, że zredukujesz rozstępy za pomocą kosmetyków. Warto wybrać się do drogerii i skonsultować wybór kremu na rozstępy z kosmetologiem. Kosmetyk ten powinien zawierać w składzie substancje stymulujące włókna skórne do odnowy. Dzięki temu ubytek skóry, jakim jest rozstęp znacząco się odbuduje.

W przypadku białych rozstępów niestety mamy cięższy orzech do zgryzienia. Zmiany te są już utrwalone, gdyż przyjęły one postać blizny. Na początek warto udać się na konsultacje do lekarza dermatologa, który oceni rozległość zmian i zaproponuje ewentualne metody ich leczenia.

W przypadku utrwalonych rozstępów najczęstszą metodą leczenia jest laseroterapia. Laser skutecznie redukuje zmiany skórne takie jak blizny. Niestety metoda ta jest dosyć kosztowna i wymaga czasu oraz cierpliwości.

Inną metodą redukcji rozstępów jest dermabrazja, czyli intensywne złuszczanie głębokich warstw skóry. W trakcie zabiegu rozstęp ulega znaczącemu spłyceniu. Po wykonaniu kilku zabiegów widoczne są znaczące efekty. Niestety metoda ta jest dosyć inwazyjna i może powodować dolegliwości bólowe.

Bez wątpienia profilaktyka rozstępów to najlepsza metoda zabezpieczająca naszą skórę przed ich powstawaniem. Co więcej, warto też zadbać o to, aby nasza waga nie ulegała zbyt dużym wahaniom.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Rozstępy - zapobieganie, likwidacja
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Rozstępy - zapobieganie, likwidacja
Rozstępy - zapobieganie, likwidacja

Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów

Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów

Skąd się biorą rozstępy? Jeśli zauważyłeś nietypowe bruzdowate ślady na brzuchu, piersiach, pośladkach lub nogach, to najprawdopodobniej (...) są to rozstępy. Najczęściej są następstwem zmian w wadze...

Rozstępy i cellulit

Kremy na rozstępy po ciąży

się już około szóstego miesiąca ciąży, później pogłębiają się, chyba że w porę zacznie się im zapobiegać. Rozstępy najczęściej lokalizują się na brzuchu (...) Kosmetyki na rozstępy to domowy sposób działający...

Rozstępy i cellulit

Kosmetyki na rozstępy

Kosmetyki na rozstępy

Odpowiednio wmasowany krem na rozstępy może zdecydowanie poprawić wygląd skóry, przy niewielkich kosztach.

Rozstępy

Rozstępy u ciężarnej

Rozstępy u ciężarnej

Rozstępy w ciąży wystęoują na skutek rozciągania skóry brzucha w miarę zaawansowania ciąży. Na rynku dostepne są preparaty działające profilaktycznie, a także leczące już powstałe zmiany.

Rozstępy - zapobieganie, likwidacja

Ćwiczenia na rozstępy

Ćwiczenia na rozstępy

i napięcie skóry. Które z nich to skuteczny sposób na rozstępy? Brzuszki - rozstępy na brzuchu to powszechny problem, a ćwiczenia pomagają (...) redukowaniu rozstępów. Jeśli przeszkadzają...

Rozstępy - zapobieganie, likwidacja

Przyczyny rozstępów

: na udach. na pośladkach, na biodrach, na brzuchu, na ramionach, pod pachami. Hormony a rozstępy Najnowsze badania sugerują, że główną rolę w powstawaniu (...) Przyczyny rozstępów nie są jeszcze...

Rozstępy i cellulit

Piękne ciało w ciąży

Piękne ciało w ciąży

Domowe sposoby na rozstępy dają pierwsze efekty po długim i, co ważniejsze, regularnym ich stosowaniu, zatem warto już w trakcie ciąży rozpocząć profilaktyczne zabiegi pielęgnacyjne.

Rozstępy i cellulit

Skórka pomarańczowa

Skórka pomarańczowa

Rozstępy są efektem nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Jednak obecnie na rynku dostępne są liczne preparaty zapobiegające tworzeniu się rozstępów, jak i takie korygujące już powstałe...

Powrót do formy

Rozstępy i cellulit

Cellulit i rozstępy po ciąży dotyczą aż 90 proc. młodych mam. Największy problem stanowią rozstępy na brzuchu oraz cellulit na udach i pośladkach (...) . Ich usuwanie sprawia wiele trudności i nie zawsze...