Trwa ładowanie...

Rozwój koronawirusa w Polsce i na świecie. Krzywe zachorowań pomagają tworzyć modele przebiegu epidemii (WIDEO)

Od początku wybuchu pandemii SARS-CoV-2 w Polsce i na całym świecie tworzone są krzywe zachorowań, które pomagają w późniejszym czasie tworzyć modele epidemii, czyli przewidywać, jak prawdopodobnie rozwinie się ona w przyszłości.

Dzięki matematycznemu opisowi pandemii koronawirusa jesteśmy w stanie lepiej nad nim panować.

- Wiemy, że wirus zachowuje się inaczej u nas, a inaczej chociażby na północy Włoch - mówi w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski Tomasz Różek, dziennikarz naukowy i dodaje: - Te ogromne strachy, które mieliśmy w marcu czy kwietniu, że u nas może wydarzyć się to, co we Włoszech czy Hiszpanii, już minęły. Z jakichś powodów ta śmiertelność w Polsce jest dużo niższa i tu koncepcji jest kilka.

Ekspert mówi, jak może rozwinąć się pandemia SARS-CoV-2 w Polsce i od czego to tak naprawdę zależy.

Zobacz materiał WIDEO.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.