Sąd zadecydował, że Ryszard Rynkowski musi przejść badania psychiatryczne

W połowie listopada w domu znanego piosenkarza, Ryszarda Rynkowskiego, w Zbicznie nad Brodnicą (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do awantury. Przestraszona żona, Edyta Rynkowska, wezwała policję, ponieważ artysta miał w czasie kłótni wymachiwać bronią i grozić, że popełni samobójstwo.

Piosenkarz musi przejść badania psychiatryczne

Funkcjonariusze dotarli na czas i zatrzymali Rynkowskiego. Okazało się, że w czasie zdarzenia miał przy sobie dwa naboje. Sam piosenkarz początkowo został przewieziony na izbę wytrzeźwień, później zaś trafił na obserwację do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. Świadkiem całego zdarzenia był 8-letni syn pary. Sprawą zajęła się prokuratura, która stwierdziła jednak, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie – nikt nie namawiał mężczyzny do popełnienia samobójstwa.

Jak podaje „Super Express” to jednak jeszcze nie koniec sprawy. Sąd na podstawie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego zadecydował o tym, że Rynkowski potrzebuje leczenia psychiatrycznego. Musi on zgłosić się do specjalisty. Skonfiskowano mu też broń (w jego mieszkaniu znaleziono kilka sztuk broni myśliwskiej oraz sportowej) i licencję.

„Sprawa jest w toku. Na broń będącą w posiadaniu Ryszarda R. były stosowne pozwolenia. Broń ta została zatrzymana jako dowód rzeczowy i przesłana do biegłego w celu sporządzenia opinii. Teraz trwa analiza opinii biegłego. Procedura cofnięcia uprawnienia na daną jednostkę broni jest procedurą administracyjną i nie jest przedmiotem tego postępowania karnego” – powiedziała „Super Expressowi” Alina Szram, pełniąca obowiązki prokuratora rejonowego.

Dodatkowo piosenkarz musi zapłacić 5 tys. zł grzywny.

Feralnego wieczoru artysta był pod wpływem alkoholu, jednak zarówno jego żona, jak i menager utrzymują, że nie ma on problemów z trzeźwością. Jego zły stan miał być spowodowany zmartwieniem, wynikającym z małej liczby kontraktów na koncerty.

Jest wiele powodów, dla których ludzie próbują popełnić samobójstwo

Każdy przypadek, kiedy ktoś targa się na swoje życie, trzeba rozpatrywać indywidualnie. Jest jednak zespół czynników, które mogą popchnąć człowieka do takiej decyzji. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • Rozstanie z bliską osobą.
  • Problemy zawodowe.
  • Depresja i inne problemy psychiczne.
  • Brak akceptacji środowiska i samoakceptacji.
  • Niska samoocena.
  • Konflikt z bliskimi.
  • Problemy z prawem.
  • Uzależnienia.
  • Niemożliwość spełnienia własnych ambicji (lub oczekiwań np. rodziców).
  • Narażenie na przemoc w rodzinie lub w pracy.

Jak pomóc osobie, która ma myśli samobójcze? Trzeba z nią porozmawiać lub skłonić do rozmowy z kimś zaufanym – partnerem, rodzicem czy przyjacielem. Niezbędna będzie też pomoc psychologa. Warto pamiętać też o możliwościach, jakie daje telefon zaufania oraz ośrodki przeciwdziałania kryzysom. W skrajnych przypadkach, jeżeli specjalista potwierdzi, że może dojść do próby samobójczej, możliwa jest przymusowa hospitalizacja.

Samobójstwa to duży problem wśród nastolatków. Targnięcie się na własne życie to, po wypadkach, druga, najczęstsza przyczyna śmierci wśród młodych osób.

Kinga Ludwik, 7 miesięcy temu

Psychologia

Komentarze (1)

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy - psychologia
Przeszczep wątroby - wskazania, przeciwwskazania, powikłania

W jaki sposób szuka się żywych dawców? (WIDEO)

W jaki sposób szuka się żywych dawców? (WIDEO) Odtwórz wideo

jednak może takim dawcą zostać. Szczegółowo o przeszczepach od żywych dawców mówi prof. dr hab. Ryszard Grenda, transplantolog. Żywym dawcą narządów (...) lekarzy zajmujących się chorym. Dawca musi przejść dokładne...

Leki i suplementy

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

, skuteczność nowej cząsteczki przyszłego leku sprawdza się w laboratoriach na grupach komórek, na które lek ma w przyszłości oddziaływać. Dopiero przejście (...) przez ten etap i wykazanie skuteczności oraz braku ewidentnych zagrożeń...

Porady dietetyczne dla odchudzających się

Jedzenie, które pomaga zrzucić wagę

Jedzenie, które pomaga zrzucić wagę

osób, które chcą przejść na dietę, nie chce wykluczyć ze swojego menu sera. Rozwiązaniem są tzw. pałeczki serowe. Mają tylko 80 kalorii i nie zawierają (...) przekąska. Jabłka Jabłka od zawsze sprzyjały zachowaniu zdrowej sylwetki....

Niepłodność

Krioprezerwacja płodności (WIDEO)

Krioprezerwacja płodności (WIDEO) Odtwórz wideo

ośrodkowego układu nerwowego (może skutkowaćhipogonadyzmem gonadotropowym). Na czym polega krioprezerwacja płodności? W przypadku, jeśli kobieta ma przejść (...) , jak plemniki, które można zamrażać i przechowywać. Ciągle jednak przeprowadza...

Łzawienie - rola łez, niedrożność kanalika łzowego, nadmierne wydzielanie łez

Leczenie zapalenia spojówek (WIDEO)

Leczenie zapalenia spojówek (WIDEO) Odtwórz wideo

. Leczenie zapalenia spojówek - wirusowe zapalenie spojówek Dotychczas uważano, że zakażenie wirusowe musi przejść samo z siebie i należy uzbroić (...) po wizycie i badaniu, lekarz okulista. W łagodnej fazie wirusowego...