Seks po rozwodzie

Rozwód to bardzo stresujący krok. Wielką trudność sprawia nie tylko sama decyzja i bolesny proces unieważniania związku, ale przede wszystkim życie po rozwodzie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie wiedzą, jak żyć po rozwodzie, jak poradzić sobie w pojedynkę. Uważają, że mają niewielkie szanse na nowy związek po rozstaniu z wieloletnim partnerem. Trudno im uwierzyć, że jeszcze coś ich w życiu czeka. A tymczasem wystarczy uwierzyć w siebie, aby zbudować nowy związek po rozwodzie. Czasami problem sprawia sfera intymna, niezadowolenie z własnego ciała, niepewność w kontaktach seksualnych z nowym partnerem. Jak otworzyć się na nowy związek po rozstaniu?

Zobacz film: "Coraz więcej Polaków cierpi na depresję"

Nowy związek po rozwodzie

Na pytanie,jak żyć po rozwodzie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz po rozstaniu. Możemy jednak poradzić ci kilka rzeczy, które pomogą ci przetrwać ten najgorszy okres zwątpienia w siebie:

  • rozwijaj swoje zainteresowania,
  • dbaj o siebie (nie odmawiaj sobie wizyt u kosmetyczki, fryzjera, masażysty ani na siłowni),
  • umawiaj się ze znajomymi,
  • rozmawiaj o swoich obawach, nie duś ich w sobie.

Nowy związek po rozstaniu może wydawać się, przynajmniej na początku, zwyczajnie niemożliwy. Tak dawno nie byłaś singlem, a ostatnią randkę miałaś wiele lat temu... Jak sobie poradzić na początku? Jak bezboleśnie wrócić na rynek singli?

  • Zapisz się na jakiś kurs – języka, tańca czy jakikolwiek inny, zgodny z twoimi zainteresowaniami.
  • Korzystaj z Internetu, aby poznawać nowych ludzi, ale ostrożnie (możesz poszukać swojej drugiej połówki na portalu randkowym lub skorzystać z usług biura matrymonialnego).
  • Rób to, na co masz ochotę, a nie to, co uważasz, że powinnaś, szczególnie w nowych związkach (mimo lat, które minęły od twojej ostatniej randki, nadal nie ma zasady, która mówiłaby, na jakim etapie zdecydować się na seks, to twoja decyzja).

Wiele lat z tym samym partnerem może utrudnić ci fizyczne zbliżenie się do innego człowieka lub wręcz przeciwnie. Kobiety po rozwodzie równie często zamykają się w sobie, jak i angażują w związki bez zobowiązań. Obie drogi w końcu powinny doprowadzić do równowagi i odzyskania radości życia.

Intymność z nowym partnerem

Aby seks po rozwodzie był bezpieczny, pomyśl o skutecznej formie antykoncepcji. Możesz porozmawiać o tym ze swoim partnerem lub zająć się tym sama. Wystarczy, że będziesz nosiła ze sobą prezerwatywę – to dobry środek antykoncepcyjny, równocześnie chroniący przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. A o choroby nietrudno, kiedy dopiero zaczynasz swoje życie singla. Jeśli obawiasz się, że jesteś nie na czasie, jeśli chodzi o „nowoczesny” seks (chociaż prawdopodobnie nic takiego nie istnieje), nie wstydź się o nim poczytać. Możesz skorzystać z Internetu, książek, poradników czy filmów. Ale bądź świadoma tego, że jeśli chodzi o seks, to niewiele się zmieniło.

Czasami na kontakty płciowe z nowym partnerem potrzeba czasu, tzn. ty go możesz potrzebować. Nie tak łatwo zapomnieć o zbliżeniach z mężem, który odszedł. Kontakty płciowe nie powinny przypominać przeszłych chwil z eks, ale być objawem zainteresowania nową osobą. Druga strona również musi być pewna, że ty tego chcesz, że w kontaktach intymnych nie wyrządzi ci żadnej krzywdy czy przykrości. Otwarcie się na drugiego człowieka, zwłaszcza w tak intymnej sferze życia, jaką jest seks, wymaga zastanowienia, przemyślenia i czasu. Nie śpiesz się.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Powtórne małżeństwo
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Powtórne małżeństwo
Powtórne małżeństwo

Nowy związek

Nowy związek

Zakończenie związku odbiera radość i sens. Rozwodnicy mają prawo do szczęścia i rozpoczęcia nowego etapu w życiu.

Powtórne małżeństwo

Ojciec po rozwodzie

Ojciec po rozwodzie może przeżywać jeszcze rozstanie, odczuwać ból, smutek, żal, gniew, poczucie krzywdy, ale nie oznacza to, że będzie złym tatą. Co więcej, okazuje się, że wielu ojców ma lepsze relacje z własnymi dziećmi po rozwodzie niż wtedy, gdy...

Powtórne małżeństwo

Miłość po rozwodzie

? Czy po rozstaniu można liczyć na strzałę Amora? Czy prawdziwa miłość to doświadczenie nie dla rozwodników? Czy powtórne małżeństwo ma szansę przetrwać (...) Masz na koncie nieudane małżeństwo, czujesz...

Ślub

Seks a szczęście w związku

Seks a szczęście w związku

Rozpoczęcie współżycia jest dla zakochanych ludzi przeniesieniem związku na bardziej intymny poziom. Seks daje poczucie niezwykłej bliskości i może być czymś wspaniałym, o ile oczywiście oboje partnerzy są na niego gotowi.

Seks w ciąży - ochota na seks, pozycje, przeciwwskazania

Seks w czasie ciąży

Seks w czasie ciąży

Seks w ciąży nie jest przeciwwskazany u większości kobiet.

Rozstanie

Nowy związek po rozwodzie

Nowy związek po rozwodzie

Nowy związek po rozwodzie dla wielu ludzi wydaje się niemożliwy do stworzenia. Po latach budzenia się obok tej samej osoby trudno jest wyobrazić (...) sobie, że jej miejsce może zająć ktoś inny. Życie, także to intymne, nie kończy się...

Oziębłość płciowa

Seks po narodzinach dziecka

Seks po narodzinach dziecka

W seksie po urodzeniu dziecka oprócz dobrego stanu zdrowia ważne jest także samopoczucie. Niestety, z tym bywa różnie. Młode mamy są stale zmęczone (...) i niewyspane, nawet jeśli partner aktywnie uczestniczy w opiece nad dzieckiem....

Fantazje i marzenia seksualne

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO)

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO) Odtwórz wideo

Po pewnym czasie seks w sypialni, na łóżku staje się nudny, nie dostarcza żadnych doznań erotycznych. Wiele par szuka nowych, ciekawych miejsc (...) do odbycia stosunku seksualnego. Początkowo może to być np.: blat w kuchni, stół, pralka...