Trwa ładowanie...

Seria Alka Prim wycofana z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu serię tebletek musujących Alka Prim. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Jak leki wpływają na nasze zęby?"

Z rynku zniknie jedna seria leku. Mowa o tej o numerze 30417 i dacie ważności 04.2019. Jaki jest powód podjęcia takiej decyzji? "Przyczyną wycofania produktu leczniczego jest zniekształcenie opakowania bezpośrednego, będące wynikiem wewnętrznej reakcji substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie" – czytamy w decyzji GIF.

Seria Alka Prim została wycofana z obrotu
Seria Alka Prim została wycofana z obrotu (123RF)

1. Co to jest Alka Prim?

Przeczytaj także:

Alka Prim to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Jego substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Innymi składnikami są: kwas aminooctowy, kwas cytrynowy bezwodny oraz wodowęglan sodu.

Wskazaniami do stosowania preparatu są m.in. ból głowy, przeziębienie czy zakażenia wirusowe. Wiele osób stosuje ten lek również na kaca.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.