Trwa ładowanie...

Seria kropli Cetraxal wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży na terenie całej Polski dwie serie kropli do uszu stosowanych w leczeniu infekcji bakteryjnej.

Z decyzji GIF wynika, że z obrotu wycofano krople Cetraxal (Ciprofloxacinum) w formie roztworu o numerach serii: J005 (z datą ważności do maja 2017 r.) oraz J0011 (ważne do listopada 2017 r.).

Jak czytamy w oświadczeniu, przyczyną podjęcia takiej decyzji jest wykrycie w składzie preparatu zanieczyszczenia.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Krople Cetraxal produkowane są przez TACTICA Pharmaceuticals sp. z o.o. Substancją czynną preparatu jest cyprofloksacyna, chemioterapeutyk o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego.

Lek stosuje się w przypadku ostrego zapalenia ucha zewnętrznego. Przepisuje się go dzieciom powyżej 1. roku życia oraz dorosłym.

Pacjenci posiadający w swojej apteczce krople z wycofanej serii mogą je zwrócić do apteki, w której preparat był kupowany. Po przedstawieniu dowodu zakupu, powinni otrzymać zwrot pieniędzy.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Ze sprzedaży wycofano dwie serie kropli Cetraxal
Ze sprzedaży wycofano dwie serie kropli Cetraxal (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza