Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Seria mucosolvanu wycofana z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju serię pastylek Mucosolvan. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Co mogą oznaczać poszczególne rodzaje kaszlu?"

GIF wycofał z obrotu serię o numerze 2016021, z datą ważności 07.2019 oraz zawartością substancji czynnej na poziomie 15 mg. Jaki jest powód?

"Decyzja została podjęta w związku ze stwierdzeniem w trakcie badań stabilności wyniku poza specyfikacją w zakresie parametru zawartość substancji czynnej chlorowodorku ambroksolu" - czytamy z decyzji GIF.

1. Na co stosujemy Mucosolvan?

Mucosolvan to lek o działaniu wykrztuśnym. Jego substancją czynną jest chlorowodorek ambroksolu. Substancja zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i łagodzi kaszel.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza