Trwa ładowanie...

Seria popularnej waleriany wycofana z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży na terenie całej Polski serię nalewki kozłkowej (Valeriane tinctura).

Z decyzji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wynika, że z obrotu wycofano preparaty o numerze serii: 011116 i 011116B z datą ważności do listopada 2018 roku dostępne w opakowaniach 100-, 250- i 800-gramowych.

Jak czytamy w oświadczeniu, przyczyną podjęcia decyzji o wycofaniu serii nalewki kozłkowej jest błąd drukarski na etykiecie. Nie umieszczono na niej informacji o potrzebie przechowywania produktu z dala od światła słonecznego.

Zobacz film: "Stosowanie leków bez recepty"

O konieczności wycofania serii preparatu ziołowego Główny Inspektorat Farmaceutyczny powiadomił podmiot odpowiedzialny, Zakład Farmaceutyczny "Amara".

Pacjent posiadający w swojej apteczce nalewkę z wycofanej serii może ją zwrócić do apteki, w której preparat był kupowany. Jeśli przedstawi dowód zakupu, powinien otrzymać zwrot pieniędzy.

1. Kiedy stosuje się nalewkę kozłkową?

Preparat z kozłka, powszechnie znany jako waleriana, stosuje się w celu złagodzenia napięcia i lęku. Uspokaja i działa rozkurczająco. Zapobiega skurczom mięśni, stąd często sięga się po niego w czasie bolesnych miesiączek lub dolegliwości żołądkowych.

Waleriana jest polecana również osobom cierpiącym na bezsenność.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza