Trwa ładowanie...

Godzina siedzenia skraca życie. Wiemy dokładnie, o ile (WIDEO)

Zobacz film: "Godzina siedzenia skraca życie. Wiemy dokładnie o ile"

Z ankiety MultiSport Index jasno wynika, że Polacy najczęściej uprawiają sport ze względu na zdrowie. Smukła sylwetka i zabawa mają dla nich drugorzędne znaczenie.

Taka motywacja trafia aż do 43 proc. ankietowanych.

W Polsce aktywne fizycznie są przede wszystkim osoby od 15. do 25. roku życia (80 proc.) i osoby uczące się (90 proc.). Na tle Europy wciąż wypadamy jednak blado. Polska z odsetkiem 64 proc. osób aktywnych fizycznie wciąż pozostaje poniżej europejskiej średniej.

Według Eurobarometru 2017 średnia UE wynosi 71 proc. Wśród państw UE Polska zajmuje pod względem aktywności fizycznej szóstą lokatę od końca, wyprzedzając jedynie Portugalię, Maltę, Włochy, Rumunię i Bułgarię.

Aktywność fizyczna pomaga zapobiegać chorobom serca, cukrzycy, rakowi piersi i jelita grubego, demencji, depresji i wielu innym dolegliwościom.

Jeżeli ćwiczymy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy żyć długo i zdrowo.

Zalety zdrowotne dla organizmu pojawiają się już przy małych ilościach ruchu. Nawet 5-minutowy spacer raz dziennie poprawi stan zdrowia. Docelowo powinniśmy poświęcać aktywności fizycznej 30 minut dziennie. Może to być szybki spacer lub przejażdżka rowerem. To w zupełności wystarczy.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasze WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza