Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Justyna Piątkowska

Siła kobiecości – poznaj sekrety wpływowych kobiet i osiągnij sukces

Avatar placeholder
17.08.2016 09:56
Siła kobiecości – poznaj sekrety wpływowych kobiet i osiągnij sukces
Siła kobiecości – poznaj sekrety wpływowych kobiet i osiągnij sukces (Zdjęcie kobiety / Shotterstock)

Nie jedna z nas zazdrości gwiazdom z czerwonego dywanu czy kobietom biznesu mocnego stąpania po ziemi i pewności siebie. Okazuje się, że silny charakter nie tylko sprzyja rozwojowi błyskotliwej kariery, ale zapewnia także powodzenie w życiu osobistym. Jeśli wydaje ci się, że nie jesteś w stanie wypracować u siebie takich cech – grubo się mylisz. Zdradzamy sekrety wpływowych kobiet, które pozwoliły im zdobyć wymarzone szczyty, a które i ty z powodzeniem zastosować możesz we własnym życiu.

spis treści

1. Uporządkuj miejsce pracy

Mówi się, że chaos na biurku jest odzwierciedleniem naszego wnętrza. Bałaganiarstwo zdecydowanie nie pomaga osiągnąć sukcesu, dlatego warto zacząć właśnie od tak pozornie banalnej rzeczy, jaką jest sprzątanie. Uporządkowana przestrzeń pozwoli ci w większym stopniu zapanować nad otoczeniem, a dodatkowo sprawi, że zmniejszy się poczucie stresu związanego z dużą liczbą obowiązków. Świadomość, że wszystko ma swoje miejsce sprawia, że czujemy się lepiej zorganizowani i gotowi na nieoczekiwane. Sprawę rozwiązać powinien biurkowy organizer i kilka segregatorów.

2. Skoncentruj się na rzeczach, na które możesz wpłynąć

Jeżeli twoje obowiązki wydają ci się bezsensowne, co napawa cię poczuciem bezsilności – przerwij na chwilę wykonywaną pracę. Pomyśl o rzeczach, na które masz realny wpływ. Postaraj się dostrzec wartość podejmowanych na różnym polu aktywności, które z pozoru mogą wydawać się nieistotne. Robisz dzieciom kanapki do szkoły? Wspaniale – bez nich byłyby głodne. Planujecie rodzinny wypad? Wybierz odpowiednie miejsce, które pozwoli wam miło spędzić czas. Świadomość kontrolowania własnego życia to połowa sukcesu.

3. „Aby język giętki wypowiedział wszystko, co pomyśli głowa”

Zobacz film: "Depresja - przyczyny"

Sprawne wypowiadanie się jest bardzo istotnym elementem naszego wizerunku. Dobieranie właściwych słów i umiejętne budowanie zdań zdecydowanie poprawia nasz autorytet, sprawiając, że jesteśmy chętniej słuchani, co z kolei podnosi poziom pewności siebie. Ważne jest nie tylko to jak, ale i o czym mówimy. Wybór odpowiedniego, błyskotliwego tematu sprawi, że grono naszych odbiorców będzie słuchało nas z zaciekawieniem i uznaniem.

4. Przejmij inicjatywę

Jeżeli w towarzystwie zazwyczaj zgadzasz się na wszelkie podsunięte przez znajomych propozycje dotyczące np. wyboru lokalu, do którego się udacie, czy filmu, jaki obejrzycie w kinie, najwyższa pora wziąć sprawy w swoje ręce. Osoby decyzyjne postrzegane są jako ludzie, na których można polegać, a w razie potrzeby – skorzystać z ich rady. Przejęcie pałeczki sprawi dodatkowo, że będziesz czuła się bardziej szczęśliwa – w końcu to twoje pomysły zostaną docenione. Podobnie działaj w związku. Nie pozwól, by twój partner za każdym razem decydował za was oboje. Poczujesz się o wiele silniejsza, kiedy, przynajmniej od czasu do czasu, to ty wybierzesz miejsce na randkę czy zaproponujesz jakąś innowację w łóżku.

5. Bierz odpowiedzialność za swoje czyny

Kiedy pojawi się problem, nie staraj się za wszelką cenę doszukiwać jego źródeł w zachowaniu innych. Umiejętność przyznania się do winy jest wielką sztuką, której opanowanie sprawi, że zaczniesz wzbudzać szacunek. Dzięki temu, że dostrzeżesz popełnione błędy, będziesz mogła z powodzeniem uniknąć ich w przyszłości, co wpłynie na poprawę twojego wizerunku i zdecydowanie polepszy relacje z innymi.

Większa pewność siebie zdecydowanie poprawia komfort naszego życia w różnych jego sferach: karierze, miłości czy przyjaźni. Dzięki temu czujemy się szczęśliwsi, co z kolei sprawia, że łatwiej jest nam osiągnąć powodzenie. Pamiętajmy, że sukces nie oznacza zawsze zawrotnej kariery. Nawet jeśli nie zamierzamy zostać wodzirejami świata showbiznesu, możemy sprawić, by nasze życie przynosiło nam więcej satysfakcji.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza