Trwa ładowanie...

Skuteczność metod antykoncepcyjnych według Pearla (WIDEO)

Zobacz film: "Skuteczność metod antykoncepcyjnych według Pearla"

Gdy współżyjemy, wybór odpowiedniej formy antykoncepcji jest bardzo ważny. Warto stosować antykoncepcja, gdy chcecie z partnerem odłożyć w czasie plany powiększenia rodziny. W wyborze tej idealnej może nam pomóc indeks Pearla. Zobacz, która forma antykoncepcji jest najskuteczniejsza.

Skuteczność metod antykoncepcyjnych według Pearla. Wskaźnik Pearla niższy niż dwa oznacza skuteczne metody antykoncepcyjne. Wskaźnik 2-5 to metody średnio skuteczne, natomiast wyższy niż 5 to metody nieskuteczne. Jednofazowe tabletki antykoncepcyjne 0,2-0,5. Krążki dopochwowe 0,65. Dwufazowe tabletki antykoncepcyjne 0,7.

Plastry antykoncepcyjne 0,9. Minipigułka 1-3. Metoda objawowo-termiczna 1-3. Wkładka/spirala wewnątrzmaciczna 1-3. Prezerwatywa 3-7. Stosunek przerywany 10-35. Wskaźnik Pearla umożliwia wybranie bezpiecznej metody antykoncepcyjnej. W celu zwiększenia skuteczności można jednocześnie korzystać z dwóch metod, na przykład z prezerwatyw i tabletek antykoncepcyjnych lub z prezerwatyw i plastrów.

Decyzja powinna należeć do obojga partnerów, którzy są świadomi podejmowanego ryzyka. Warto zapytać lekarza ginekologa o radę i dobrać metodę antykoncepcyjną w zależności od czasu przez jaki chcemy ją stosować. Jeżeli chcemy zabezpieczać się jedynie przez rok to lekarz raczej nie zaproponuje wkładki lub spirali wewnątrzmacicznej.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza