Trwa ładowanie...

Skuteczność metod antykoncepcyjnych według Pearla (WIDEO)

Zobacz film: "Skuteczność metod antykoncepcyjnych według Pearla"

Gdy współżyjemy, wybór odpowiedniej formy antykoncepcji jest bardzo ważny. Warto stosować antykoncepcja, gdy chcecie z partnerem odłożyć w czasie plany powiększenia rodziny. W wyborze tej idealnej może nam pomóc indeks Pearla. Zobacz, która forma antykoncepcji jest najskuteczniejsza.

Skuteczność metod antykoncepcyjnych według Pearla. Wskaźnik Pearla niższy niż dwa oznacza skuteczne metody antykoncepcyjne. Wskaźnik 2-5 to metody średnio skuteczne, natomiast wyższy niż 5 to metody nieskuteczne. Jednofazowe tabletki antykoncepcyjne 0,2-0,5. Krążki dopochwowe 0,65. Dwufazowe tabletki antykoncepcyjne 0,7.

Plastry antykoncepcyjne 0,9. Minipigułka 1-3. Metoda objawowo-termiczna 1-3. Wkładka/spirala wewnątrzmaciczna 1-3. Prezerwatywa 3-7. Stosunek przerywany 10-35. Wskaźnik Pearla umożliwia wybranie bezpiecznej metody antykoncepcyjnej. W celu zwiększenia skuteczności można jednocześnie korzystać z dwóch metod, na przykład z prezerwatyw i tabletek antykoncepcyjnych lub z prezerwatyw i plastrów.

Decyzja powinna należeć do obojga partnerów, którzy są świadomi podejmowanego ryzyka. Warto zapytać lekarza ginekologa o radę i dobrać metodę antykoncepcyjną w zależności od czasu przez jaki chcemy ją stosować. Jeżeli chcemy zabezpieczać się jedynie przez rok to lekarz raczej nie zaproponuje wkładki lub spirali wewnątrzmacicznej.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.