Słabnąca potencja mężczyzn – czy ciebie także dotyczy ten problem?

Artykuł sponsorowany

Seksuolodzy są zgodni: XXI wiek nie sprzyja zachowaniu wysokiej potencji. Coraz więcej mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu, ale niewielu z nich decyduje się na zwalczanie krępujących dolegliwości. Jak bardzo współczesny tryb życia wpływa na pogorszenie potencji i czy da się temu zapobiec?

1. Potencjalnie zagrożenia

Stres, pośpiech, niezdrowa dieta, alkohol i zanieczyszczone powietrze – wielu czynników obniżających potencję nie można uniknąć. Badania pokazują, że już co trzeci mężczyzna w Polsce cierpi na zaburzenia erekcji. Seksuolog Bartłomiej Nowak z kliniki leczenia niepłodności w Gdańsku potwierdza: „Problemy z potencją pojawiają się średnio 13 lat wcześniej niż w ubiegłym stuleciu. Coraz częściej dotyczą mężczyzn już po 30. roku życia”. Specjaliści dodają, że zaburzeń erekcji można się ustrzec, jeśli odpowiednio wcześnie zadba się o swoją męskość.

Zobacz film: "Wygląd a seks"

2. Objawy, których nie należy lekceważyć

Niepełny wzwód, utrata erekcji podczas stosunku czy spadek libido to najczęstsze dolegliwości, z którymi zmagają się mężczyźni w coraz młodszym wieku. Na zaburzenia potencji narażony jest każdy, ale zapobieganie im jest łatwiejsze, niż może się wydawać. Dlaczego więc tak wielu mężczyzn wstydzi się mówić o swoich problemach? Lekarze podkreślają, że im wcześniej zadba się o wysoką potencję, tym dłużej problemy z erekcją będą znane tylko z opowieści kolegów.

3. Udane życie seksualne jest decyzją

Według statystyk o poprawę sprawności seksualnej warto zadbać już w wieku 28 lat. To moment, w którym poziom testosteronu przestaje być tak wysoki, jak przez ostatnie 10 lat. Wraz z upływem czasu skóra zaczyna tracić elastyczność, a mięśnie napinające penisa tracą młodzieńczą wiotkość. Utratę sprawności seksualnej przyspieszają dodatkowo stresujący tryb życia, niezdrowa dieta, uzależnienie od papierosów czy kawy, a nawet powietrze, którym oddychamy.

Urolodzy radzą, by już przed trzydziestką zwiększyć aktywność ruchową i zawartość witamin z grupy B w codziennej diecie. Z pomocą męskiej seksualności przychodzą także naturalne suplementy z żeń-szeniem i l-argininą. Na przykładzie preparatu Erozon Max seksuolog Bartłomiej Nowak wyjaśnia: „Działanie środków na potencję polega na usprawnianiu pracy ciał jamistych oraz ciała gąbczastego w penisie. Rozszerzając naczynia krwionośne, Erozon ułatwia oraz zwiększa dopływ krwi do prącia. Dzięki temu mężczyzna w każdym wieku ma zagwarantowane silne i długie erekcje”.

4. Czego pragną kobiety?

Pewność siebie, duma i poczucie spełnienia w roli mężczyzny to oczywiste benefity wysokiej potencji. Badania pokazują, że doskonała sprawność seksualna to wyznacznik męskości także w ocenie pań. Kobiety pragną udanego życia intymnego w każdym wieku, dlatego oczekują od partnera wspaniałego seksu na każdym etapie związku. Na szczęście coraz więcej mężczyzn zaczyna mieć świadomość, że słabnącą z wiekiem potencję można poprawić. Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i suplementy, takie jak Erozon Max, pomagają odzyskać młodzieńcze możliwości nawet po pięćdziesiątce.

Specjaliści są zgodni: XXI wiek przyczynia się do zaburzeń erekcji, ale daje także więcej możliwości ich skutecznego zwalczania. Warto korzystać z postępu medycyny, seksuologii i farmakologii, by cieszyć się fascynującym życiem erotycznym bez względu na wiek.

Komentarz urolog Elżbiety Lipińskiej

Komentarz urolog Elżbiety Lipińskiej

W mężczyznach zakorzeniło się przekonanie o niezręcznych rozmowach i krępujących badaniach jako jedynej drodze rozwiązania ich problemów. Tymczasem pomoc lekarska to ostatni szczebel, do którego dociera zaledwie 8,16% mężczyzn cierpiących na poważne zaburzenia erekcji. W większości przypadków wystarczą domowe metody albo naturalne suplementy, które dyskretnie przywracają sprawność seksualną.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.