Trwa ładowanie...

Słabnąca potencja mężczyzn – czy ciebie także dotyczy ten problem?

Artykuł sponsorowany

Seksuolodzy są zgodni: XXI wiek nie sprzyja zachowaniu wysokiej potencji. Coraz więcej mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu, ale niewielu z nich decyduje się na zwalczanie krępujących dolegliwości. Jak bardzo współczesny tryb życia wpływa na pogorszenie potencji i czy da się temu zapobiec?

spis treści
Zobacz film: "Ryzyko kontaktów seksualnych"

1. Potencjalnie zagrożenia

Stres, pośpiech, niezdrowa dieta, alkohol i zanieczyszczone powietrze – wielu czynników obniżających potencję nie można uniknąć. Badania pokazują, że już co trzeci mężczyzna w Polsce cierpi na zaburzenia erekcji. Seksuolog Bartłomiej Nowak z kliniki leczenia niepłodności w Gdańsku potwierdza: „Problemy z potencją pojawiają się średnio 13 lat wcześniej niż w ubiegłym stuleciu. Coraz częściej dotyczą mężczyzn już po 30. roku życia”. Specjaliści dodają, że zaburzeń erekcji można się ustrzec, jeśli odpowiednio wcześnie zadba się o swoją męskość.

2. Objawy, których nie należy lekceważyć

Niepełny wzwód, utrata erekcji podczas stosunku czy spadek libido to najczęstsze dolegliwości, z którymi zmagają się mężczyźni w coraz młodszym wieku. Na zaburzenia potencji narażony jest każdy, ale zapobieganie im jest łatwiejsze, niż może się wydawać. Dlaczego więc tak wielu mężczyzn wstydzi się mówić o swoich problemach? Lekarze podkreślają, że im wcześniej zadba się o wysoką potencję, tym dłużej problemy z erekcją będą znane tylko z opowieści kolegów.

3. Udane życie seksualne jest decyzją

Według statystyk o poprawę sprawności seksualnej warto zadbać już w wieku 28 lat. To moment, w którym poziom testosteronu przestaje być tak wysoki, jak przez ostatnie 10 lat. Wraz z upływem czasu skóra zaczyna tracić elastyczność, a mięśnie napinające penisa tracą młodzieńczą wiotkość. Utratę sprawności seksualnej przyspieszają dodatkowo stresujący tryb życia, niezdrowa dieta, uzależnienie od papierosów czy kawy, a nawet powietrze, którym oddychamy.

Urolodzy radzą, by już przed trzydziestką zwiększyć aktywność ruchową i zawartość witamin z grupy B w codziennej diecie. Z pomocą męskiej seksualności przychodzą także naturalne suplementy z żeń-szeniem i l-argininą. Na przykładzie preparatu Erozon Max seksuolog Bartłomiej Nowak wyjaśnia: „Działanie środków na potencję polega na usprawnianiu pracy ciał jamistych oraz ciała gąbczastego w penisie. Rozszerzając naczynia krwionośne, Erozon ułatwia oraz zwiększa dopływ krwi do prącia. Dzięki temu mężczyzna w każdym wieku ma zagwarantowane silne i długie erekcje”.

4. Czego pragną kobiety?

Pewność siebie, duma i poczucie spełnienia w roli mężczyzny to oczywiste benefity wysokiej potencji. Badania pokazują, że doskonała sprawność seksualna to wyznacznik męskości także w ocenie pań. Kobiety pragną udanego życia intymnego w każdym wieku, dlatego oczekują od partnera wspaniałego seksu na każdym etapie związku. Na szczęście coraz więcej mężczyzn zaczyna mieć świadomość, że słabnącą z wiekiem potencję można poprawić. Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i suplementy, takie jak Erozon Max, pomagają odzyskać młodzieńcze możliwości nawet po pięćdziesiątce.

Specjaliści są zgodni: XXI wiek przyczynia się do zaburzeń erekcji, ale daje także więcej możliwości ich skutecznego zwalczania. Warto korzystać z postępu medycyny, seksuologii i farmakologii, by cieszyć się fascynującym życiem erotycznym bez względu na wiek.

Komentarz urolog Elżbiety Lipińskiej

Komentarz urolog Elżbiety Lipińskiej

W mężczyznach zakorzeniło się przekonanie o niezręcznych rozmowach i krępujących badaniach jako jedynej drodze rozwiązania ich problemów. Tymczasem pomoc lekarska to ostatni szczebel, do którego dociera zaledwie 8,16% mężczyzn cierpiących na poważne zaburzenia erekcji. W większości przypadków wystarczą domowe metody albo naturalne suplementy, które dyskretnie przywracają sprawność seksualną.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza