Trwa ładowanie...

Sławomir Peszko doznał kontuzji stopy

Avatar placeholder
15.11.2016 17:59
Sławomir Peszko doznał kontuzji stopy
Sławomir Peszko doznał kontuzji stopy

Według informacji opublikowanej na Facebooku klubu Lechia Gdańsk, Sławomir Peszko został wykluczony z gry w poniedziałkowym towarzyskim meczu ze Słowenią z powodu drobnego urazu stopy.

Peszko był w świetnej formie od początku sezonu, więc miejsce w pierwszym składzie miał zapewnione. Jednak w trakcie treningu w niedzielę doznał kontuzji, która na pewien czas wykluczy go z gry w reprezentacji.

Piłkarz w rozmowie z mediami powiedział, że do kontuzji doszło podczas ostatniego przedmeczowego treningu. Peszko doznał drobnego urazu, jednak ból okazał się silniejszy.

Skrzydłowy pomocnik reprezentacji zapewnia, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zagrać w sobotę w ekstraklasie przeciwko Wiśle Płock. Podkreśla, jednak, że decyzja o jego powrocie na boisko należy do lekarzy klubowych po jego powrocie do Gdańska.

Zobacz film: "Koszmary senne mogą być objawem choroby"
Nie wiadomo, jak długo potrwa leczenie Sławomira Peszko
Nie wiadomo, jak długo potrwa leczenie Sławomira Peszko (Shutterstock)

Pierwsza informacja o kontuzji piłkarza została opublikowana dopiero na godzinę przed rozpoczęciem spotkania we Wrocławiu.

Uraz stopy prawdopodobnie nie jest groźny, jednak klub nie poinformował, ile potrwa leczenie piłkarza.

Mecz ze Słowenią Biało-Czerwoni rozegrali w słabszym składzie. Ze zgrupowania zostali zwolnieni Robert Lewandowski, Kamil Glik i Łukasz Piszczek, a pozostali zawodnicy podstawowego składu, czyli np. Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki czy Piotr Zieliński siedzieli na ławce rezerwowych na początku spotkania.

ZOBACZ TAKŻE:

Sportowcy są najbardziej narażeni na wszelkiego rodzaju urazy, również stóp. Najbardziej podatny na urazy jest staw skokowy i dotyczy to m.in. właśnie piłkarzy.

Bólu nie należy lekceważyć. W pierwszej kolejności należy przyłożyć do bolącego miejsca lód. Jednak taki kompres można trzymać na stopie nie dłużej niż 20 min. Jeśli ból nadal dokucza, należy użyć maści o działaniu przeciwzapalnym i bandażu elastycznego.

Jednak w sytuacji, gdy ból nie przechodzi lub się wzmaga, należy się udać do lekarza.

W obrębie stawu skokowego dochodzi najczęściej do trzech rodzajów urazów:

  • Skręcenia, czyli uszkodzenie torebki stawowej i więzadeł stawowych. W tym wypadku możemy wyróżnić trzy stopnie skręcenia: naciągnięcie więzadeł, naderwanie więzadeł oraz rozerwanie więzadeł.
  • Zwichnięcie, które polega na przemieszczeniu się względem siebie kości lub innych powierzchni w stawie w sposób nieprawidłowy. Powoduje to rozerwanie torebki stawowej i zerwanie więzadeł stawowych, co sprawia, że kości nie mogą wrócić samoistnie na swoje miejsce. Takie kontuzje wymagają szybkiej interwencji i nastawienia, aby nie doszło do zmian patologicznych, które mogą w sposób trwały wpłynąć na pracę stawu w przyszłości.
  • Złamanie, które najczęściej dotyczy kości goleni, która łączy kolano z kostką razem z kością strzałkową. Złamaniu może uleć jedna bądź wszystkie trzy kości goleni. Jeśli jest to złamanie zamknięte, to pojawia się silny ból, obrzęk, zasinienie i duże ograniczenie w ruchomości stawu. Tego typu złamania zawsze kończą się interwencją chirurgiczną. Szczególnie gdy dochodzi do złamania z przemieszczeniem, które wymaga leczenia operacyjnego.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze