Slow jogging – definicja, zasady, książka

Chcesz być aktywny fizycznie, ale nie znalazłeś jeszcze dla siebie odpowiedniej dyscypliny? Być może odpowiedzią na twoje potrzeby jest slow jogging. Slow jogging to forma aktywności, która nie wymaga zbyt dużo od osoby ćwiczącej – wystarczy znaleźć czas i chęci. Slow jogging nie wyczerpuje, pozwala się wyciszyć i zrelaksować.

Slow jogging - definicja

Na stronie internetowej propagującej slow jogging czytamy, że jest to japoński sposób na długowieczność. Dlaczego japoński? Ponieważ pomysłodawcą slow joggingu jest profesor Hiroaki Tanaka, który pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Czym jest slow-jogging?

Slow jogging to, jak sama nazwa wskazuje, sposób biegania. To jogging w zwolnionym tempie. Biegacz porusza się z szybkością około 5 km/h. Tak, to bardzo wolno. W tym czasie można rozmyślać, rozmawiać, podziwiać piękno natury, dostrzegać nawet drobne szczegóły w otaczającej nas przestrzeni. Slow jogging można uprawiać o każdej porze dnia. Nie ma znaczenia, ile mamy lat i jak bardzo jesteśmy wysportowani – wystarczy znaleźć wolną chwilę w ciągu dnia, a potem odnaleźć w sobie chęci do tego, aby rozpocząć slow jogging.

Slow jogging - zasady

Bardzo ważne jest to, aby podczas biegania lądować dokładnie na śródstopiu. Nie musimy przy tym poruszać intensywnie rękami, jak przy normalnym joggingu. Mogą być jedynie lekko uniesione. Stawiane kroki powinny być małe. Oddychajmy przy tym swobodnie – organizm sam najlepiej będzie wiedział, ile tlenu potrzebuje. Istotne jest również zachowanie właściwej sylwetki – plecy powinny być wyprostowane, a podbródek skierowany delikatnie ku górze. Trening powinien trwać od 30 do 60 minut w ciągu dnia. Po nim nie będziemy mieć zadyszki ani uczucia wyczerpania.

10 powodów, aby biegać

Jeśli zależy ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów, włóż wygodne buty i idź pobiegać. 30 minut biegania z prędkością 10 km/h oznacza 287 kalorii mniej dla...

Slow jogging - książka

Coraz więcej Polaków trenuje slow jogging. Po prostu spróbowali i już nie chcą przestać. Jeśli jednak należymy do grupy osób, które chciałyby ćwiczyć, ale nie wiedzą jak, to mamy instruktorów, którzy robią wszystko, aby na trasach coraz mniejszą liczbę osób dziwili „wolni biegacze”. Jeżeli zaś trenujemy, czujemy się w tym dobrze i chcemy się sprawdzić, można wziąć udział w maratonie i pokonać trasę w rytmie slow.

Dla osób spragnionych wiedzy teoretycznej powstała nawet książka o slow joggingu. Dzięki niej można dowiedzieć się, jak dokładnie należy ćwiczyć, jakie są założenia idei slow joggingu. Na kartach książki znajdziemy również odpowiedź na pytanie, czym tak naprawdę jest „slow” życie i na czym polega taki sposób codziennego funkcjonowania.

Komentarze (2)
Tajemnica długowieczności!
Tajemnica długowieczności! wczoraj

Tajemnica długowieczności! Stres oksydacyjny to główna przyczyna przedwczesnego starzenia. To groźny dla zdrowia stan, w którym organizm produkuje nadmiar toksycznych związków – wolnych rodników. Zwiększenie liczby wolnych rodników w ciele jest spowodowane złą dietą, stresem, zanieczyszczeniem środowiska. Zatrzymaj czas, zachowaj młodość i pełnię sił. Suplement diety Resvitarox zawiera kompleks najsilniejszych i najskuteczniejszych antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu. 100 mg resweratrolu + 4 mg astaksantyny + 5 mg likopenu to optymalna dawka antyoksydantów niwelująca działanie wolnych rodników – toksycznych związków odpowiedzialnych za uszkadzanie komórek, a w efekcie przyspieszone , przedwczesne starzenie się organizmu. Resvitarox skutecznie neutralizuje działanie wolnych rodników, chroniąc komórki przed zniszczeniem i tym samym przedłużając młodość! Resvitarox działa od środka, neutralizując przyczyny, a nie objawy starzenia się organizmu. Regularna suplementacja Resvitaroxu zapewnia trwałą i bezpieczną ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników – faktyczną przyczyną przedwczesnego starzenia się. Jedna kapsułka wystarczy aby na dłużej zachować młodość. Maksymalna dawka antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu. Więcej informacji znajdziesz tu mocantyoksydantow.pl ************* 4732792385293829758563897657239849523467856734

Odpowiedz
~Basia
~Basia ponad rok temu

O Slow joggingu usłyszałam jakiś czas temu i postanowiłam skorzystać z tej możliwości, tym bardziej, że nie jestem osobą, która wygrywa czasowo na 100 metrów :-) przyznaję, że ta forma aktywności jest fantastyczna - mogę biegać w takim tempie, które nie powoduje u mnie zawału serca, jak również z uwzględnieniem tego, że zmęczenie przychodzi znacznie póxniej. Polecam Wam przeczytać więcej na ten temat!

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Bieganie - profilaktyka zawału, wpływ na zdrowie, zalety
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Bieganie - profilaktyka zawału, wpływ na zdrowie, zalety
Żywność ekologiczna

Ruch slow food

jest walka z jedzeniem typu fast food, zamierzenia jego członków są zupełnie inne, choć faktycznie są z zasady przeciwni „śmieciowemu" jedzeniu. Obecnie slow (...) Slow food to ruch, który powstał w...

Stretching - definicja, wpływ na organizm, techniki rozciągające

Rozciąganie mięśni

Rozciąganie mięśni

Każdy trening i zamierzony wysiłek fizyczny powinno się rozpoczynać od rozgrzewki i ćwiczeń rozciągających.

Stretching - definicja, wpływ na organizm, techniki rozciągające

Rozciąganie

Rozciąganie

Rozciąganie polega na bardzo powolnym napinaniu mięśnia i rozluźnianiu go.

Stretching - definicja, wpływ na organizm, techniki rozciągające

Ćwiczenie rozciągajace w parze (WIDEO)

Ćwiczenie rozciągajace w parze (WIDEO) Odtwórz wideo

Ćwiczenia rozciągające, czyli tak zwany stretching, to rodzaj ćwiczeń służących do poprawy elastyczności mięśni. Wykonując ćwiczenia tego typy regularnie, przyczyniamy się do poprawy ruchomości stawów, ujędrnienia sylwetki, poprawy krążenia krwi oraz...

Owoce

Kiwi - charakterystyka i właściwości

Kiwi - charakterystyka i właściwości

spożywanie tego owocu może obniżyć poziom trójglicerydów oraz złego cholesterolu we krwi nawet o 15 proc. Zobacz także: Dieta na cholesterol - definicja (...) cholesterolu, zasady, przepisy Kiwi - poziom dobrego cholesterolu...

Bieganie - profilaktyka zawału, wpływ na zdrowie, zalety

Jogging - zdjęcia

Jogging - zdjęcia

Jogging jest sportem, który bardzo korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia organizmu. Jogging relaksuje i poprawia samopoczucie.