Smaki Gruzji (WIDEO)

Gruzja to kraj dotąd praktycznie nieznany, a przez to niedoceniany. W Polsce trend wycieczek turystycznych rozpoczął się stosunkowo niedawno. Wraz z pamiątkami z podróży Polacy przywieźli legendy o kuchni gruzińskiej. Dziś w większych miastach i niewielkich miasteczkach znajdziemy knajpki z najlepszym jedzeniem z Gruzji.

Do najpopularniejszego dania zarówno w samej Gruzji, jak i na świecie należą chinkali. Są to pierożki zwijane ku górze na kształt cebuli. Wypełnione są farszem, a także delikatnym bulionem. To po jego obecności można poznać dobre chinkali. Świetnie smakują w akompaniamencie mocnego alkoholu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.