Trwa ładowanie...

Specjaliści biją na alarm. Tylko połowa Polek karmi noworodka piersią dłużej niż dwa miesiące (WIDEO)

Zobacz film: "Specjaliści biją na alarm. Tylko połowa Polek karmi noworodka piersią dłużej niż dwa miesiące"

Karmienie piersią jest w Polsce coraz popularniejsze. Jest to najlepszy sposób, aby naturalnie wspomóc prawidłowy rozwój dziecka. Kobiety często zapominają, że w ten sposób można zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak cukrzyca i otyłość. Statystyki niestety jasno pokazują, że choć Polki chętnie karmią piersią, to jednak szybko z niego rezygnują i zaledwie połowa z nich kontynuuje karmienie na dwa miesiące po porodzie. Wiele kobiet ma problemy z pobudzeniem laktacji i obawia się, że dziecko jest głodne. Najczęściej wynika to z niewiedzy i braku wsparcia w karmieniu piersią ze strony np. partnera.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza