Sprawdzone sposoby na infekcje intymne

Artykuł sponsorowany

Zaczyna się od lekkiego pieczenia i swędzenia. Z czasem pojawiają się kolejne nieprzyjemne objawy – zaczerwienienie, podrażnienie, uporczywy świąd, brzydki zapach, pieczenie podczas oddawania moczu, ból i upławy. Infekcje intymne to problem wielu kobiet. Część z nich boryka się z nawracającymi zapaleniami. Jak z nimi walczyć?

Przyczyny kobiecych problemów

Bakterie, wirusy i grzyby mają idealne warunki do rozwoju w pochwie – wilgotne środowisko sprawia, że zarazki szybko się namnażają, co kobieta odczuwa jako pieczenie, swędzenie. Jakie są przyczyny infekcji? Stany zapalne często rozwijają się w okresie wahań hormonalnych – podczas menstruacji, ciąży, połogu, menopauzy, terapii antybiotykowej czy hormonalnej. Dochodzi wtedy do zaburzeń równowagi naturalnej flory bakteryjnej w pochwie, co sprzyja rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów.

Najbardziej narażone na infekcje intymne są kobiety aktywne seksualnie i w ciąży. Do zakażenia może dojść również na basenie, w saunie czy jacuzzi. Stany zapalne często rozwijają się podczas podróży. Mogą być też związane z innymi chorobami, np. cukrzycą.

Szybkie działanie to podstawa

Po zaobserwowaniu pierwszych objawów infekcji należy jak najszybciej zastosować sprawdzone i polecane przez specjalistów rozwiązania. Jeśli objawy nie ustępują, konieczna jest wizyta u ginekologa.

  • Jeśli objawy dotyczą pochwy (upławy, pieczenie, świąd), należy zastosować szybko działający probiotyk dopochwowy (np. rekomendowany przez PTG inVag®), który zawiera minimum 2 szczepy bakterii, o działaniu hamującym grzyby i bakterie chorobotwórcze, obniżającym pH i przywracającym prawidłową mikroflorę.
  • Jeśli problem dotyczy okolic intymnych, zwłaszcza sromu (zaczerwienienie, pieczenie, suchość), należy jak najszybciej zastosować metabolity bakterii Lactobacillus o szybkim i naturalnym działaniu hamującym patogeny wywołujące stany zapalne w obrębie sromu. Skoncentrowane aktywne metabolity posiada preparat prOVag® żel, uznany za najlepszy preparat na schorzenia intymne. Przynosi ulgę, a przy tym wspomaga leczenie zakażeń.
  • Jeśli problem dotyczy układu moczowego (pieczenie, ból podczas oddawania moczu), należy zażyć dużą dawkę żurawiny, najlepiej z dodatkami: pokrzywą lub wyciągiem z pietruszki. Warto zrobić również tzw. nasiadówkę np. z kory dębu.

Praktyczne rady

  • Zawsze w czasie problemów kobiecych konieczna jest właściwa higiena intymna, która zadziała selektywnie na mikroflorę i wzmocni barierę ochronną skóry. Koniecznie bez mydła, SLES, SLS parabenów i konserwantów.
  • Warto na czas leczenia wykluczyć cukier i słodycze a także słodkie owoce. Cukier jest dobrą pożywką dla bakterii i grzybów. Należy też dużo pić, najlepiej czystej wody lub wody z cytryną.
  • Infekcje intymne często mają charakter nawracający, dlatego trzeba z nimi walczyć również od wewnątrz. Warto zastosować dobre doustne probiotyki o podwójnym działaniu, np. najczęściej polecane przez ginekologów zawierające polskie szczepy dobroczynnych bakterii prOVag®. Odbudowują mikroflorę układu moczowo-płciowego i pokarmowego, skąd często pochodzą bakterie i grzyby wywołujące problem – przede wszystkim chodzi o E. coli czy Candida. prOVag® hamuje ich wzrost i rozwój oraz wzmacnia naturalne mechanizmy obronne organizmu.

W przypadku infekcji okolic intymnych nie warto ryzykować – najlepiej zaufać sprawdzonym rozwiązaniom, przebadanym klinicznie, dopasowanym do flory bakteryjnej Polek. Dzięki nim można nie tylko szybko pozbyć się problemów intymnych, ale także zapobiegać nawrotom infekcji.

Komentarze (9)
~KATI
~KATI 11 miesięcy temu

@~bartek: Bartku we wszystkim co jesz , znajduje się cukier- chleb, mleko, jogurty naturalne,sery żółte , białe itd. Gdy zliczysz ilość tak zjadanego cukru ,to przekonasz się ,że może przekroczyć normę dzienną . A norma to ok.50 gramów cukru dziennie. Chodzi o nadwyżkę tego co słodkie w owocach i sokach, po to aby grzybowi nie dać jeść-zagłodzić go. Jestem od miesiąca niby na ścisłej diecie bezcukrowej. Niestety nie da się go całkowicie wyeliminować. Dlatego trzeba wybierać w sklepie wszystko poniżej 3g cukru w 100g. Takie jedzenie działa -znam to z autopsji. POZDRAWIAM

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Kobiece problemy
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Kobiece problemy
Kobiece problemy

Zdrowie intymne kobiety

Zdrowie intymne kobiety

Prawidłowa flora bakteryjna i odpowiednie nawilżenie pochwy to gwarancja udanego życia seksualnego i codziennego komfortu.

Kobiece problemy

Jakie dolegliwości i symptomy mogą świadczyć o PCOS?

Jakie dolegliwości i symptomy mogą świadczyć o PCOS?

zwiększa się wtedy liczba niedojrzałych pęcherzyków Graafa, co powoduje problemy z owulacją. Przyczyną choroby u niektórych kobiet może być zbyt wysoki (...) jest właśnie to schorzenie. Problemy z owłosieniem Nadmiar...

Kobiece problemy

Problemy z narządami płciowymi

Problemy z narządami płciowymi

Infekcje intymne Infekcje intymne to dla większości kobiet bardzo wstydliwy problem. Jednak jeśli odczuwamy jakiekolwiek przykre dolegliwości, nie warto czekać, ale należy jak najszybciej udać się do ginekologa.

Kobiece problemy

Poznaj nieznane fakty na temat bielizny

Poznaj nieznane fakty na temat bielizny

Nosić czy nie? Na temat noszenia bielizny krąży wiele różnych informacji. Jedni są jej zwolennikami, inni z kolei uważają, że może wywierać niekorzystny wpływ na stan zdrowia. Jaka jest prawda? Uwaga na satynę Satyna to materiał mało przewiewny, który...

Kobiece problemy

Okres - odpowiedzi na 11 najczęściej zadawanych pytań

Okres - odpowiedzi na 11 najczęściej zadawanych pytań

Co robić, kiedy spóźnia mi się miesiączka? Uspokój się, to normalne, że okres może być nieregularny, zwłaszcza w pierwszych latach. Miesiączka może spóźnić się z powodu stresu, choroby albo intensywnego wysiłku fizycznego. Gdy chudniesz, miesiączka może...

Kobiece problemy

Brak miesiączki

Brak miesiączki

Chociaż spóźniający się okres wiele kobiet interpretuje jako oznakę ciąży, istnieje szereg innych przyczyn braku miesiączki. Źródłem problemu mogą być np. zaburzone funkcjonowanie układu hormonalnego czy niewłaściwie rozwinięte narządy płciowe. Najczęstsze...

Kobiece problemy

Częste podróże zwiększają ryzyko infekcji intymnych!

Podróże kształcą i poszerzają horyzonty, ale każdy wyjazd jest dla organizmu prawdziwym wyzwaniem. Pospieszne pakowanie walizek sprawia bowiem, że poziom stresu niebezpiecznie rośnie, a wielogodzinne siedzenie w pociągu lub samolocie zwiększa ryzyko wystąpienia...

Kobiece problemy

Twój niezbędnik wakacyjny

Nie tylko dzieci z utęsknieniem czekają na wakacje. Również dorośli odliczają miesiące, tygodnie i dni do letniego wypoczynku. Większość osób z wyprzedzeniem planuje urlop, rezerwując nocleg i bilety lub wykupując wycieczkę na długo przed wyjazdem. Jednak...

Kobiece problemy

Co może oznaczać nieprzyjemny zapach z pochwy?

Co może oznaczać nieprzyjemny zapach z pochwy?

Dolegliwości intymne to temat tabu nawet dla współczesnych Polaków. Zbyt mały penis czy problemy ze wzwodem to wstydliwe problemy, o których krępuje (...) się mówić większość mężczyzn. Te kobiece dotyczą...