Trwa ładowanie...

Środek przeciwbólowy na problemy z wytryskiem

Badania kliniczne dowodzą, iż tramadol, będący jednym z leków przeciwbólowych, może znaleźć zastosowanie w leczeniu zaburzeń wytrysku.

spis treści

1. Leczenie przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk to problem dotykający około 23% mężczyzn w wieku od 23 do 75 lat. W jego leczeniu często stosuje się antydepresanty, a dokładnie preparaty wychwytu zwrotnego serotoniny. Problem z tego typu farmaceutykami polega na tym, że trzeba je przyjmować codziennie, co jest dość uciążliwe dla pacjentów. Oprócz nich mężczyźni uskarżający się na przedwczesny wytrysk mogą również stosować maść zawierającą środek przeciwbólowy wykorzystywany do zabiegów w znieczuleniu miejscowym. Wymaga on jednak użycia prezerwatywy, gdyż może osłabić bodźce seksualne u partnerki.

Zobacz film: "Co nas pociąga w innych ludziach?"

2. Działanie tramadolu

Alternatywą dla dostępnych na rynku leków na przedwczesny wytrysk może stać się tramadol. Jest to syntetyczny opioid, wpływający na wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny. W leczeniu problemów z wytryskiem nie wymaga codziennego stosowania – przyjmuje się go przed planowanym stosunkiem płciowym. Mimo iż jest to lek opioidowy, jego działanie nie jest zbyt silne, a sam farmaceutyk nie powoduje uzależnień.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza