Trwa ładowanie...

Mateusz Grzesiak

Avatar placeholder
20.10.2017 12:41

„Stwórz życie, w którym jesteś najlepszą wersją siebie, masz to, czego pragniesz, pomagasz innym i zmieniasz świat” - ten cytat idealnie opisuje motyw przewodni najnowszej książki „Success and change” Mateusza Grzesiaka. Autor, czyli międzynarodowy trener, psycholog, autor książek o rozwoju osobistym, zgrabnie wprowadza czytelników w temat sukcesu, czynników, które pozwalają go osiągnąć, a także rozwoju osobistego, zarządzania swoją osobowością i rolami społecznymi, które każdy z nas pełni w życiu.

spis treści

1. Mateusz Grzesiak - "Success and change"

Książka stanowi zbiór motywacyjnych i coachingowych stwierdzeń. Czytelnicy, którzy chcą otrzymać poradę, jak osiągnąć sukces, nie rozczarują się, ponieważ autor obszernie opisuje wszelkie aspekty, które na to wpływają. Mateusz Grzesiak podkreśla, że najważniejszą cechą ludzi sukcesu jest pasja. Ci, którzy kierują się w życiu pasją, nie przepracują ani jednego dnia, a zjawisko zwane pracoholizmem ich nie dotyczy.

Zobacz film: "Grzesiak: "Internetowi eksperci mają ogromny wpływ niezależnie od rzeczywistych kompetencji""

Naucz się kontrolować negatywne emocje
Naucz się kontrolować negatywne emocje [6 zdjęć]

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) ma na celu zmianę wzorców myślenia, zachowania i emocji. Często

zobacz galerię

Przytaczane w książce cechy ludzi sukcesu uzmysławiają nam, że jego osiągnięcie zależy w dużej mierze od nas samych. Sukces nie przychodzi sam, musimy na niego zapracować, wykazać się pewnymi cechami, które ułatwią jego osiągnięcie, obrać sobie cel i kreatywnie do niego dążyć. Przy okazji należy wyeliminować negatywne myśli i te elementy, które nas ograniczają i blokują nasz rozwój.

Mateusz Grzesiak wyjaśnia, czym jest  inteligencja emocjonalna i poświęca jej cały rozdział w książce. Dzięki temu możemy zaczerpnąć wiedzy na temat podstawowych emocji, którymi człowiek kieruje się w życiu i poznać sposoby, jak sobie z nimi radzić. Dowiadujemy się, jak zarządzać tą sferą naszej osobowości tak, aby eliminować emocje negatywne typu gniew, złość czy poczucie winy, a stawiać na te pozytywne.

Mateusz Grzesiak zachęca nas do wędrówki w głąb swojej osobowości i odkrycia swojego ego. Przecież każdy z nas je posiada i warto je poznać w sposób świadomy. Każdy z nas również pełni określone role społeczne, tworzy różne osobowości i tylko umiejętne zarządzanie nimi może doprowadzić nas do sukcesu. Lektura książki daje okazję do przeprowadzenia „osobowościowego rachunku sumienia”.

Polecam książkę każdemu, kto interesuje się rozwojem osobistym, wiedzą z zakresu psychologii i pasjonatom tej dziedziny. Autor bowiem używa dość specjalistycznego - w moim odczuciu - języka i osoby, które miały styczność z psychologią jako dziedziną wiedzy zdecydowanie lepiej poradzą sobie z odbiorem lektury. W książce znajdziemy sporo wartych uwagi przemyśleń i przykładów zachowań.

W mojej opinii książki Mateusza Grzesiaka nie da się przeczytać jeden raz i odłożyć na półkę. Po pierwsze dlatego, że jest nasycona wiedzą, wskazówkami odnośnie naszego rozwoju, zarządzania emocjami i osobowością, do których możemy sięgnąć w każdym momencie naszego życia. Po drugie dlatego, że na końcu książki autor zamieścił rozdział z ćwiczeniami, które umożliwiają trening umysłu, a Mateusz zachęca, aby wykonywać je wielokrotnie i systematycznie. Mi szczególnie do gustu przypadła lista 50 zachowań nawykowych, które Mateusz Grzesiak stosuje z powodzeniem już od kilkunastu lat i zachęca czytelnika do wprowadzenia ich w swoje życie. Niesamowite jak kilkanaście prostych nawyków może nam dać poczucie spełnienia i szczęścia na wielu płaszczyznach. „Patrz w lustro i się do siebie uśmiechaj” lub „Bądź życzliwy w stosunku do ludzi” - proste, a jakie efektywne. Warto zatem wdrażać podobne zachowania w nasz codzienny rozkład dnia.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

2. Mateusz Grzesiak - o autorze

Mateusz Grzesiak jest znanym w Polsce i na świecie psychologiem i trenerem rozwoju osobistego. Jest też autorem wielu książek i publikacji zajmujących sie trematami inteligencji emocjonalnej, psychologii sukcesu, oraz relacji między ludzkich. Mateusz Grzesiak ukończył w 2004 roku Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego a w 2008 roku Wydział Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Od 2017 jest doktorem nauk ekonomicznych.

"Succes and change" Mateusz Grzesiak

"Succes and change" Mateusz Grzesiak

Autor przybliża czytelnikom pojęcie psychologii sukcesu, jako dyscypliny, która daje człowiekowi różnorakie narzędzia z zakresu komunikacji, służące do realizowania zaplanowanych w życiu celów. Ważniejsze niż umiejętności twarde staje się posiadanie i wykorzystywanie przez nas umiejętności miękkich w komunikacji zarówno prywatnej, jak i zawodowej.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

 Mateusz Grzesiak - "Success and change"
Mateusz Grzesiak - "Success and change"
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza