Suplement diety Zincuprin

Zincuprin jest preparatem chroniącym przed niedoborem cynku oraz miedzi – dwóch istotnych biopierwiastków. Preparat Zincuprin jest zalecany w stanach niedoboru miedzi i cynku. Poleca się go osobom, które zmagają się z trądzikiem, łojotokiem, łamliwością, rozdwajaniem i wypadaniem włosów, trudno gojącymi się ranami, opryszczką i spadkiem odporności. Suplement diety Zincuprin jest dostępny w opakowaniach po 60 tabletek.

Jak działa Zincuprin?

Jedna tabletka preparatu Zincuprin zawiera 38 mg glukonianu cynku (5,3 mg Zn) oraz 2,13 mg glukonianu miedzi (300 µg Cu). Jony cynku i miedzi znajdujące się w suplemencie diety Zincuprin występują w dobrze przyswajalnej przez organizm postaci. Cynk to pierwiastek, który ma wpływ na ponad 300 procesów metabolicznych. Uczestniczy on w produkcji testosteronu, przyspiesza proces gojenia ran i pobudza układ immunologiczny. Cynk i miedź biorą udział w procesie regeneracji komórek włosów, skóry oraz paznokci.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Dzieci w przedziale wiekowym 4-11 lat powinny przyjmować jedną tabletkę dziennie, a młodzież powyżej 12 roku życia oraz osoby dorosłe – 3 tabletki dziennie. Zincuprin należy przyjmować przed posiłkiem. Przekraczanie zalecanej dawki preparatu jest niewskazane.

Przeciwwskazania do stosowania suplementu Zincuprin Produkt nie może być w żadnym wypadku stosowany przez osoby z niewydolnością nerek lub chorobą Wilsona (jest to zaburzenie przemian metabolicznych miedzi).
Środki ostrożności, pozostałe uwagi Preparat Zincuprin nie jest substytutem zbilansowanej diety i nie należy stosować go w przypadku zdiagnozowanej nadwrażliwości na któryś z jego składników.
Ciąża i karmienie piersią Preparat nie powinien być stosowany w czasie karmienia piersią lub w ciąży bez wcześniejszego uzgodnienia z lekarzem.

Ostrzeżenie dla pacjentów

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem stosowania leku należy zapoznać się z ulotką znajdującą się w opakowaniu. Jest to dobre źródło informacji dotyczących wskazań, przeciwwskazań, działań niepożądanych oraz dawkowania danego produktu leczniczego. W razie niejasności, skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem. Informacje znajdujące się na stronie abcZdrowie nie służą konsultacji i nie mają na celu zastąpienia kontaktu pacjenta z lekarzem.

Przedstawiony opis produktu ma jedynie służyć celom informacyjnym. Nie stosuj leków na własną rękę, nie ma bowiem pewności, że dany specyfik będzie skuteczny, bezpieczny i właściwie dobrany do Twoich potrzeb. Zawsze przed rozpoczęciem kuracji skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Zwróć się do nich również w razie wątpliwości lub niezrozumienia informacji na temat leku.

Redakcja abcZdrowie.pl, 7 miesięcy temu

Leki

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Leki i suplementy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Leki i suplementy
Leki i suplementy

Latopic na AZS

Latopic na AZS

Preparat Latopic łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry oraz alergii pokarmowej.

Leki i suplementy

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

, nabyć jego tańszy odpowiednik. Farmaceuci mają zresztą obowiązek nam o tym powiedzieć. Niższa cena zwykle jest kusząca, zwłaszcza jeżeli niezbędne leki (...) są stosunkowo kosztowne lub jest ich dużo. Czy warto się zdecydować na zamiennik? Czym...

Leki i suplementy

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

to nie leki Przede wszystkim należy pamiętać, że mimo iż wiele suplementów możemy kupić w aptece, formalnie nie są one lekami. Tak mogą być nazwane (...) kontroli, jak leki. Suplementy...

Leki i suplementy

Wpływ leków na płodność człowieka

Wpływ leków na płodność człowieka

Leki obniżające płodność Czy wiesz, że niektóre leki stosowane w terapii chorób przewlekłych mogą wywierać negatywny wpływ na płodność? U kobiet (...) farmaceutyki substancjami pozbawionymi tego typu działań niepożądanych....

Leki i suplementy

Czy pacjenci mogą sobie poradzić? (WIDEO)

Czy pacjenci mogą sobie poradzić? (WIDEO) Odtwórz wideo

Ból, jaki towarzyszy pacjentowi po operacji należy jak najszybciej zwalczyć. Nie jest to przyjemne uczucie, a uszkodzone tkanki lub narządy mogą także wpływać negatywnie na psychikę, co znacznie pogarsza komfort życia. Objawia się to zwykle złym samopoczuciem,...

Leki i suplementy

Siła tkwi w biotynie. W jakich produktach ją znajdziesz?

Siła tkwi w biotynie. W jakich produktach ją znajdziesz?

Rola biotyny Witamina H, witamina B7, biotyna. Tak nazywamy składnik, który jest niezbędny do pracy naszego organizmu. Nazwa witaminy pochodzi z języka niemieckiego. Oznacza "haut", czyli skórę. Za co odpowiada? Jak sama nazwa wskazuje - za stan skóry,...