Suplementy na pamięć

Koncentracja jest ściśle powiązana z pamięcią. To nie brak możliwości, a zniechęcenie sprawia, że postrzegamy siebie jako tych, którzy mają mniejsze zdolności do zapamiętywania i koncentracji. Silna wola jest kluczem do sukcesu, wie o tym każdy, kto miewa problemy z kończeniem powierzonych mu zadań. Jeżeli chcesz coś zmienić w tej materii, spróbuj kilku technik podtrzymujących koncentrację. Poszczególne metody opisujemy poniżej.

Jak zwiększyć koncentrację?

Tabletki na pamięć

Ginkgo, żeń-szeń czy lecytyna to składniki preparatów poprawiających koncentrację i spostrzegawczość. Same tabletki jednak nie wystarczą, to jedynie połowa...

Oczywiście są sposoby na poprawę koncentracji, ale bez naszego wkładu i wysiłku nie zdołamy osiągnąć zadowalających rezultatów. Dobrym sposobem na utrzymanie koncentracji jest po prostu wytrwałość w działaniu.

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

 • Jeżeli już zacząłeś coś robić i czujesz zniechęcenie, nie rezygnuj! Jeśli masz do napisania referat – zamiast rezygnować, wytrzymaj i dopisz jeszcze jedną stronę.
 • Zastosuj wizualizację. Jeżeli chcesz odnieść sukces, zrobić coś do końca, zastosuj wizualizację. Dzięki ujrzeniu oczami wyobraźni tego, co chcesz osiągnąć, łatwiej będzie ci wytrwać.
 • Zastosuj metodę kotwic. Jeżeli w danym momencie musisz się skupić, wykonuj jakiś ruch, np. splataj palce, wytworzysz w ten sposób odruch, który będzie programował twój organizm.
 • Ćwicz! Dowiedziono, że aktywność fizyczna pomaga w utrzymaniu koncentracji.
 • Wyeliminuj wszelkie zakłócenia i nie rób kilku rzeczy naraz.
 • Spróbuj medytacji, która nie tylko odświeża umysł, ale również pomaga się skupić.
 • Kojarz fakty – jeżeli uczysz się czegoś nowego, postaraj się skojarzyć to z innymi wcześniej przyswojonymi informacjami.
 • Rób sobie przerwy. Regularne przerwy poprawiają sprawność naszego umysłu, dzięki nim łatwiej osiągniesz stan skupienia.
 • Zrób listę, pomoże Ci ona w ustaleniu kolejności zadań i zapobiegnie rozproszeniu uwagi.

Jakie tabletki na koncentrację?

Dostępnych jest wiele preparatów na pamięć i lepsze funkcjonowanie układu nerwowego. Potrzebny jest dodatkowy wzrost wydajności.


 • Ginkgo

Ginkgo biloba jest prawdopodobnie jednym z najstarszych drzew na świecie. Jest to niezwykle odporna roślina, dostosowująca się do trudnych warunków środowiskowych. Ma właściwości poprawiające pamięć.
 Uwaga: ginkgo może zwiększać ryzyko krwawienia. Jeśli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, skonsultuj się z lekarzem. Osoby chore na padaczkę powinny stosować ginkgo tylko pod nadzorem lekarza. 


 • Żeń-szeń

Żeń-szeń (Panax Ginseng i Panax Quinquefolium) to popularne i cenione na Wschodzie ziele. Jest jedną z najstarszych znanych roślin leczniczych. 
Żeń-szeń jest zwany adaptogenem, który przyczynia się do zwiększenia odporności organizmu na stres i zmniejszenia zmęczenia fizycznego i emocjonalnego, poprawia czujność, zdolność koncentracji, wytrzymałość oraz siłę. 
Uwaga! Należy go unikać, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub choroby układu krążenia.

 • Lecytyna

Najbardziej wartościową lecytynę uzyskuje się z soi. Można ją również otrzymać z jajek czy rzepaku. Bez tego cennego składnika układ nerwowy nie pracuje prawidłowo. Lecytyna dodaje wigoru, poprawia wydajność umysłową i likwiduje zmęczenie. Jeden ze składników lecytyny to cholina, której niedobór wiąże się z zachorowaniem na chorobę Alzheimera. To zioło na pamięć i koncentrację dodatkowo chroni przed miażdżycą, kamieniami żółciowymi, chorobami wątroby i problemami z potencją.

Suplementy na pamięć polecane są dla osób intensywnie uczących się i mających problemy z koncentracją. Przed rozpoczęciem kuracji należy zapoznać się z ulotką preparatu lub skonsultować się z lekarzem.

Komentarze (1)
~euforia
~euforia ponad rok temu

Miałem bardzo wielkie problemy z pamięcią i koncetracją, często bardzo się stresowałem tą sytuacją aż do zcasu gdy moja znajoma poleciała mi momentum i problem znikł żyje mi się lepiej . zakupić można tutaj http://momentum.bebjo.pl

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Suplementy nasenne i uspokajające
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Suplementy nasenne i uspokajające
Suplementy nasenne i uspokajające

Tabletki na pamięć

Tabletki na pamięć

Ginkgo, żeń-szeń czy lecytyna to składniki preparatów poprawiających koncentrację i spostrzegawczość. Same tabletki jednak nie wystarczą, to jedynie połowa sukcesu.

Suplementy nasenne i uspokajające

Tabletki na potencję

Tabletki na potencję

Preparaty, które działają cuda tak naprawdę nie istnieją. Jednak wiele pigułek wzmacnia cały organizm, zarazem wspomagając libido.

Suplementy nasenne i uspokajające

Bezsenność u ludzi starszych i młodych (WIDEO)

Bezsenność u ludzi starszych i młodych (WIDEO) Odtwórz wideo

Problem bezsenności dotyczy osób w każdym wieku, niezależnie od płci i wykonywanej pracy. Na zaburzenia snu cierpi co trzeci osoba w Polsce. Jeśli trwa dłużej niż 3 tygodnie, dolegliwość ma charakter przewlekły i jest jednostką chorobową, która może...

Suplementy nasenne i uspokajające

Korzenie kozłka

Korzenie kozłka

Ziołowe preparaty z kozłkiem łagodzą napięcie nerwowe i ułatwiają zasypianie. To skuteczny sposób na spokojny sen.

Suplementy nasenne i uspokajające

Ziołowe tabletki na stres

Ziołowe tabletki na stres

Ziołowe preparaty nie uzależniają i nie powodują innych negatywnych skutków ubocznych, pod warunkiem, że są rozsądnie stosowane.

Suplementy nasenne i uspokajające

Ziołowe leki uspokajające

Ziołowe leki uspokajające

takich jak: joga, ćwiczenia relaksacyjne, zmiana diety oraz ziołowe leki uspokajające.
 Czy możliwe jest skuteczne leczenie stresu za pomocą leków (...) ziołowych? Zioła uspokajające Wielkim plusem lekarstw sporządzanych...

Suplementy nasenne i uspokajające

Suplementy na potencję

Problemy z erekcją dotyczą wielu mężczyzn w różnym wieku. Możliwości seksualne mężczyzny wynikają ze stanu jego zdrowia psychicznego, fizycznego oraz wrodzonych cech genetycznych. Stres i przepracowanie są największymi wrogami męskiej erekcji. Nie ma...

Suplementy nasenne i uspokajające

Ziołowe tabletki na sen

. Działa uspokajająco i nasennie. Stosowany jest również w stanach nadmiernego napięcia nerwowego, stresu, lęku, zaburzeniach pracy układu pokarmowego (...) emocji przed snem. Szyszki chmielu - oprócz tego, że działają...

Suplementy diety na skórę

Promienna i zdrowa cera

Promienna i zdrowa cera

Suplementy diety do cery trądzikowej stosowane razem z odpowiednimi kosmetykami, prawidłową higieną i dietą, mogą znacząco wpłynąć na stan skóry.