Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Swingersi - kim są?

Swingersi są to osoby wymieniające się partnerami seksualnymi, za zgodą i często z aktywnym udziałem stałego partnera. Najczęściej spotykają się w kilkunasto-, kilkudziesięcioosobowych grupach, by uprawiać seks. Odbywa się to w klubach lub prywatnych domach zainteresowanych osób. Bardzo często na imprezy tego typu nie mają wstępu single. Kluby dbają o to, by proporcja kobiet i mężczyzn była równa. Obecność na swing party nie jest równoznaczna z uprawianiem seksu. W niektórych klubach jest możliwość skorzystania z prawa „białej opaski”. Jest ona znakiem dla innych uczestników, że dana para nie wymienia się partnerami. Organizowane są również imprezy typu gangbang, w których biorą udział także single, a wśród uczestników jest kilkakrotnie więcej mężczyzn niż kobiet.

Zobacz film: "Orgazm kobiet i mężczyzn"

Według badań prof. Zbigniewa Izdebskiego seks grupowy jest preferowaną, najbardziej pożądaną techniką seksualną dla 2 proc., czyli około 760 tysięcy Polaków. Mimo, że ta forma realizowania swojej seksualności dla większości osób jest nie do przyjęcia, nie musi ona być równoznaczna z dewiacją, zaburzeniem preferencji seksualnych. Wszelkie formy aktywności seksualnej, zachowania i praktyki seksualne pomiędzy dojrzałymi osobami, które są przez nie akceptowane i zmierzają do uzyskania przez nie rozkoszy, nie szkodzą ich zdrowiu, mieszczą się w normie partnerskiej, bardzo istotnej w seksuologii.

1. Motywacje do seksu grupowego

Swingers
Swingers

Swingersi to osoby będące w trwałym związku i poszukujące innych par do uprawiania seksu. Swingowanie...

zobacz galerię

Należy jednak pamiętać, że spełniony musi być warunek obustronnej akceptacji i dobrowolności! Jeżeli jedna ze stron swinguje ze strachu przed zdradami czy odejściem partnera, nie ma mowy o obustronnej świadomej zgodzie. Podobnie jeżeli partner/partnerka twoim kosztem realizuje swoje fantazje, w których masz odgrywać role wywołujące w tobie wstręt, sprzeciw.

Co skłania pary do poszukiwania dodatkowych partnerów seksualnych?

Najczęstsze motywacje to znudzenie seksualne, poszukiwanie nowości, ekstremalnych doznań, potrzeba wzbogacenia życia erotycznego. Dla niektórych uczestników swingers party najatrakcyjniejsza jest możliwość oglądania na żywo innych osób podczas uprawiania seksu, także własnego partnera… Jeżeli zdecydujesz się na tę formę aktywności seksualnej, pamiętaj, że seks z wieloma partnerami wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zakażenia infekcjami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak: HIV, zapalenie wątroby typu B, kiła, rzeżączka, chlamydioza. Ryzyko zakażenia zwiększa dodatkowo seks pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jak robić to bezpieczniej? Zawsze należy użyć prezerwatywy (osobnej dla każdego kolejnego partnera), unikać kontaktu z krwią, spermą, preejakulatem, korzystać z lubrykantów chroniących przed otarciami śluzówki i – najważniejsze – zaangażować do seksu także mózg!

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza