Trwa ładowanie...

Sygnały choroby Alzheimera, których nie powinieneś lekceważyć (WIDEO)

Zobacz film: "Sygnały choroby Alzheimera, których nie powinieneś lekceważyć (WIDEO)"

Niewinne zapominanie to naturalny proces starzenia się mózgu i naszego organizmu. Aby go spowolnić, warto dbać o swoje zdrowie i właściwą dietę. Czasem jednak nasz organizm wysyła nam sygnały tego, że zaczyna rozwijać się choroba Alzheimera. Oto wczesne objawy, których nie powinieneś lekceważyć.

Najczęstszym objawem jest oczywiście utrata pamięci. Jeśli zaczynasz zapominać imiona, ważne daty czy terminy spotkań, warto bliżej przyjrzeć się problemowi. Być może winny jest jedynie niedobór niektórych witamin, ale konsultacja z lekarzem i odpowiednie badania zweryfikują problem.

Jeżeli codzienne zadania zaczynają wydawać ci się wyzwaniem, ten stan również powinien cię zaniepokoić. W pierwszych objawach choroby Alzheimera czynności, które do tej pory nie sprawiały ci najmniejszych trudności, teraz są nie lada wyzwaniem. Jeśli np. chcesz przygotować herbatę, ale nagle nie orientujesz się, co będzie ci potrzebne, warto skonsultować swój stan z lekarzem

Tracisz orientację czasu i przestrzeni? Budzisz się rano i wpadasz w panikę, bo nie wiesz, gdzie się znajdujesz? A może nie potrafisz określić dzisiejszej daty lub aktualnej pory dnia? Utrata orientacji w czasie i przestrzeni to kolejny wczesny objaw choroby Alzheimera. Schorzenie to może być związane również z zaburzeniami widzenia, które szczególnie często objawiają się u osób, które na co dzień prowadzą samochód.

Co jeszcze może świadczyć o początkach choroby Alzheimera? To, że mylisz słowa - wiesz, co masz do przekazania swojemu rozmówcy, jednak słowa wychodzące z twoich ust nie są tymi, które chcesz wypowiedzieć. To z kolei prowadzi do unikania kontaktów z innymi ludźmi i wycofania z życia społecznego. To, że gubisz rzeczy - piąta para nowych rękawiczek w sezonie po tym, jak zgubiłeś poprzednie to także niepokojący sygnał. Jeśli w dodatku znajdujesz długopis w lodówce a chleb w łazience, skonsultuj swój stan z lekarzem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pierwszych symptomów choroby Alzheimera, zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza