Trwa ładowanie...

Sygnały świadczące o tym, że partner cię zdradza. Przyjrzyj się uważnie

Zdrada to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może się zdarzyć w związku. Partnerzy przez długi czas potrafią ukrywać, że mają ''kogoś na boku''. Prywatny detektyw podpowiada, na jakie sygnały świadczące o zdradzie zwrócić uwagę.

Zobacz film: "Rozpoznaj stan zdrowia psychicznego on-line"

1. Cechy niewiernego partnera

Zdrada zawsze boli, ale większość osób wolałaby wiedzieć o tym, że partner jest niewierny. Niestety, czasem niełatwo jest rozpoznać, że w związku dzieje się źle. Naukowcy wyodrębnili pewne typy osobowości i cechy charakteru, które sprzyjają niewierności. Osoby, które częściej zdradzają są zwykle skrajnie egoistyczne, przeceniają swoje zasługi i umiejętności, mają impulsywną naturę, poszukują przygód i lubią duże ryzyko. Zwykle też brakuje im empatii.

2. Jak rozpoznać zdradę?

Prywatny detektyw w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Independent'' wskazuje na pewne zachowania, które mogą świadczyć o tym, że partner nie jest nam wierny. Pierwszym sygnałem jest zmiana dotychczasowych nawyków, wychodzenie wcześniej do pracy i wracanie później. Nagle zwiększa się też częstotliwość delegacji i są one dłuższe niż zazwyczaj.

Czerwona lampka powinna zapalić się też, jeśli partner nagle zaczął unikać wspólnego planowania wakacji i spotkań rodzinnych. Zwykle tłumaczy się tym, że musi zostać dłużej w pracy.

O zdradzie może świadczyć również to, że jego wydatki nagle wzrosły, niechętnie też mówi o tym, na co wydaje pieniądze, przy czym zdarza się, że znajdujesz w domu prezenty, które potem znikają, a ty nigdy ich nie dostajesz.

10 oznak, że wasz związek się kończy
10 oznak, że wasz związek się kończy [10 zdjęć]

Jest duża różnica pomiędzy praktyczną wartością powiedzenia „kto się czubi, ten się lubi” a fizycznym...

zobacz galerię

Niewierność partnera można też rozpoznać po jego zachowaniu. Nagle zaczął bardziej o siebie dbać, zapisał się na siłownię albo basen, częściej też wychodzi z pokoju, gdy ktoś do niego dzwoni, albo ignoruje połączenia, kiedy jesteś w pobliżu.

Możesz też zauważyć, że nagle zaczął się bardziej starać - dostajesz prezenty bez okazji, jesteś zasypywany komplementami. Jeśli wcześniej partner był raczej powściągliwy w okazywaniu uczuć, nagła zmiana może świadczyć o tym, że boryka się z wyrzutami sumienia po zdradzie.

Jeśli coraz częściej zdarza ci się przyłapać partnera na kłamstwie, dodatkowo zrobił się złośliwy i wybuchowy, a na każde twoje pytanie reaguje nerwowo i często przyjmuje postawę obronną, to znak, że coś jest na rzeczy.

Możesz też zauważyć, że partner zaczął nosić przy sobie prezerwatywy, a jednocześnie wy coraz rzadziej się kochacie. Może też reagować złością na fakt, że wróciłeś wcześniej do domu.

Nawet jeśli kilka sygnałów z powyższej listy się zgadza, nie warto od razu robić awantury i oskarżać partnera o zdradzę. Niektóre z nich nie muszą wcale świadczyć o niewierności. Mogą za to wskazywać na to, że wasz związek przechodzi kryzys i potrzebujecie poważnej rozmowy. Zamiast się zastanawiać, czy dzieje się coś niepokojącego, lepiej jest porozmawiać z partnerem. Lepiej poznać prawdę, nawet jeśli miałaby być bolesna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.