Szampon na porost włosów

Na rynku kosmetycznym obecnych jest wiele produktów, które są przeznaczone dla osób zmagających się z uporczywym wypadaniem włosów. Problem ten bardzo często nasila się w okresie jesiennym. Wtedy włosy są osłabione po lecie – jest to wynik ekspozycji na silne promieniowanie słoneczne oraz chlorowaną wodę. Czy istnieje idealny szampon na porost włosów?

Czego szukać w szamponie na porost włosów?

Nasze włosy każdego dnia narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, do których zaliczamy wysoką temperaturę (suszarki, prostownice, lokówki) czy promieniowanie UV, oraz czynników mechanicznych takich jak np. czesanie włosów. W efekcie ich działania włosy mogą ulec osłabieniu. W skutek tego może dojść do nadmiernej utraty włosów.

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

Jeżeli zależy ci na tym, aby twój szampon wspomagał walkę z procesem wypadania włosów, zwróć uwagę na to, czy w jego składzie zawarte są składniki wspomagające krążenie skóry głowy.

Bardzo często uporczywe wypadanie włosów jest właśnie wynikiem osłabienia krążenia w obrębie skóry głowy. Wskutek tego dochodzi do ucisku cebulki włosa oraz jej osłabienia – i włosy zaczynają wypadać.

W trakcie mycia włosów ważne jest również to, aby wykonywać masaż skóry głowy. Dzięki temu pobudzimy krążenie w obrębie tej partii skóry, co korzystnie wpłynie na wygląd i kondycję włosów. Pamiętaj jednak o tym, żeby masaż ten nie był zbyt agresywny – można wtedy uzyskać przeciwny skutek.

Istotne jest również to, aby szampon wzmacniający włosy zawierał w składzie substancje regenerujące oraz witaminy z grupy B.

Czego unikać w szamponie do włosów?

Zadaniem szamponu do włosów jest oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń takich jak kurz, sebum oraz środki do stylizacji włosów. Ważne jest jednak to, aby unikać szamponów agresywnie działających, które zawierają w składzie sole sodowe siarczanów (Sodium Lauryl Sulfate oraz Sodium Laureth Sulfate). Substancje te mają właściwości drażniące skórę – może to niekorzystnie wpływać na osłabione włosy.

Istotne jest również to, aby w składzie szamponu nie były obecne w dużej ilości substancje mogące obciążać włosy. Składniki te z reguły występują w kosmetykach do włosów suchych, które wymagają odbudowy. Jeżeli nasze włosy nie wymagają intensywnej regeneracji, gdyż nie są bardzo zniszczone, tego rodzaju szampon i odżywka mogą sprawić, że włosy będą obciążone.

Okres jesienny niestety sprzyja osłabieniu naszych włosów. Zadbajmy o to, aby w tym czasie w naszej łazience znalazły się produkty, które wzmocnią włosy i zapewnią im piękny i zdrowy wygląd.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Kosmetyki i akcesoria do włosów
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

zaskórniki

~malenstwo22 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Kosmetyki i akcesoria do włosów
Kosmetyki i akcesoria do włosów

10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać

10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać

do ich znaczącego obciążenia, a tym samym optycznego zmniejszenia ich objętości. Kosmetyki na bazie alkoholu Wiele środków kosmetycznych do stylizacji włosów zawiera (...) . Można również rozważyć stylizację na zimno,...

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Używasz takiego szamponu? W składzie rakotwórcze substancje!

Używasz takiego szamponu? W składzie rakotwórcze substancje!

potrzeba zadbania o wygląd swoich włosów była bardzo pilna. Suche szampony istnieją na rynku już od bardzo dawna. Dowiadujemy się o nich coraz więcej (...) . Chyba najważniejszym pytaniem jest: Jak wpływają one na zdrowie i kondycję...

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Odżywka na włosach

Odżywka na włosach

Warto pozostawić odżywkę chwilę dłużej na włosach, aby mogła się spokojnie wchłonąć. Spłukuje się ją wodą odrobinę chłodniejszą, w ten sposób rezultaty jej działania widoczne są od razu.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów

Piękne włosy nie zawsze są efektem sztucznych farb, czasem wystarczy zadbać o nie, stosując naturalne składniki odżywcze. Skuteczna jest oliwa z oliwek, miód czy żółtko jajka.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Domowe sposoby na włosy

Domowe sposoby na włosy

Domowe maseczki to prosty sposób na poprawę kondycji włosów. Nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy na drogie kosmetyki - wystarczy pogrzebać w lodówce i samemu dobrać odpowiednie składniki na maseczkę do włosów.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Co kryje się w szczotkach do włosów?

Co kryje się w szczotkach do włosów?

Co kryje szczotka do włosów? Szczotka do włosów to przedmiot codziennego użytku, o który niestety najczęściej nie dbamy, jak należy. Nie czyścimy (...) jej, nie usuwamy na bieżąco nadmiaru wplątanych w nią włosów,...

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Przygotowanie płukanki do włosów z soku z cytryny

Przygotowanie płukanki do włosów z soku z cytryny

Aby przygotować cytrynową płukankę do włosów, należy do pół litra wody dodać soku z dwóch cytryn. Owoc ten przywraca skórze głowy naturalne, kwaśne pH, niszczone przez szampon.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Prostownice do włosów

Prostownica do włosów jest jednym z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów do stylizacji włosów. Jest to wielofunkcyjne urządzenie (...) , którego można użyć do układania wszystkich rodzajów włosów -...