Trwa ładowanie...

MIESIĄC DLA SERCA – Szczęście jako sztuka optymalnych wyborów

Avatar placeholder
06.11.2017 11:35
Profesor Janusz Czapiński
Profesor Janusz Czapiński

24.09. obchodzimy Światowy Dzień Serca. Tego dnia na całym świecie odbywać się będą dedykowane sercu wydarzenia. Z tej okazji marka Optima, której szczególnie bliska jest tematyka serca, ogłasza Miesiąc dla Serca.

Od 24.09. przez cały miesiąc na kanale Optymalne Wybory na Facebook’u znajdziecie Optitriki dla Serca, czyli porady na zdrowe i szczęśliwe życie. Każdego dnia podzielimy się z odbiorcami na FB jedną poradą bliską sercu, a zarazem szczęściu.

1. Szczęście

Szczęście to jedna z najbardziej pożądanych i tajemniczych rzeczy na świecie. Każdy chce je mieć, choć nie do końca wiadomo skąd się bierze i z czego się składa... Jedno jest pewne – fundamentem szczęścia jest zdrowie, z którym łatwiej wieść szczęśliwe, pełne zadowolenia i spełnienia życie.

Optima wspiera zdrowe wybory, które sprzyjają dobremu samopoczuciu i zdrowiu. Codziennie stara się przekonywać do tego, że zdrowe wybory dają większą szansę na lepsze, zdrowsze i szczęśliwsze życie.

Zobacz film: "Rehabilitacja kardiologiczna"

Dlatego Optima zwróciła się do znanego specjalisty w dziedzinie Psychologii społecznej - Profesora Janusza Czapińskiego - z prośbą o wygłoszenie wykładu o relacjach między szczęściem a zdrowiem. O udowodnienie, że szczęście może być sztuką optymalnych wyborów.

2. WYKŁAD

Live Streaming wykładu „ Szczęście jako sztuka optymalnych wyborów” będzie dostępny na kanale Wirtualnej Polski w dniu Światowego Dnia Serca, czyli już 24.09. o godzinie 18:30.

prof. Janusz Czapiński - Profesor na Wydziale Psychologii i w Instytucie Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, i prorektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Zajmuje się psychologią społeczną i psychologią zmiany społecznej (makropsychologią).

Od 1991 r. prowadzi we współpracy z ekonomistami, socjologami, demografami i statystykami badania nad jakością życia Polaków w okresie zmiany społecznej, od 2000 r. w ramach największego w Polsce projektu panelowych badań „Diagnoza Społeczna” . Autor kilku koncepcji poświęconych emocjonalnym i poznawczym mechanizmom adaptacji, m.in. cebulowej teorii szczęścia, teorii zaangażowania, teorii pozytywno-negatywnej asymetrii.

Członek kilku rad redakcyjnych czasopism naukowych i międzynarodowych towarzystw naukowych, autor, współautor lub redaktor kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych, telewizyjny, radiowy i prasowy komentator bieżących wydarzeń społecznych, członek różnych gremiów doradczych, konsultant trzech premierów III RP.

2.1. „Psychologia szczęścia” Janusz Czapiński

Będzie mowa o Polakach, także o Polkach, o naszym szczęściu i nieszczęściu, o bardziej lub mniej udanym życiu w III Rzeczypospolitej. I tym głównie ta publikacja różni się od kilku wydanych ostatnio w Polsce prac o szczęściu, przede wszystkim amerykańskich autorów. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest w niej więcej prawdy o nas, ale jest w niej niewątpliwie więcej o nas i bardziej o nas. Prawdy o społeczeństwie amerykańskim często nie są prawdami uniwersalnymi. (…) Większość dowiedzionych na świecie mnóstwem badań prawidłowości nas także obejmuje, ale istotne jest, czy my sami o tym wiemy i – co ważniejsze – czy to na sobie sprawdziliśmy. Niniejsza książka jest takim sprawdzianem i zarazem poszukiwaniem tych aspektów, w których pozostajemy jednak odmienni. Nie żeby się tą odmiennością chwalić czy martwić. Po prostu, dobrze byłoby wiedzieć, jacy jesteśmy naprawdę.

2.2. ze Wstępu

„Książka Janusza Czapińskiego ma charakter unikalny, stanowi:

  • wnikliwe odzwierciedlenie typu badań prowadzonych w zakresie bujnie rozwijającej się psychologii pozytywnej;
  • kompendium wiedzy uzyskanej w toku mało znanych współczesnych badań nad szczęściem – wiedzy o korelatach i uwarunkowaniach poczucia szczęścia, a także o uczestniczących w tych badaniach ludziach (różnych narodowości i kultur);
  • potężny stymulator pytań o naturę człowieka;
  • układ odniesienia dla dalszych empirycznych poszukiwań zróżnicowania przyczyn i przejawów dobrego życia.

z recenzji prof. Marii Jarymowicz”

Wydawnictwo Naukowe Scholar

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze