Szczoteczka soniczna do zębów – jak działa, opinie, cena

Szczoteczka soniczna do zębów to nowość wśród dostępnych modeli szczoteczek. To produkt oparty na najnowszych technologiach. Czym charakteryzuje się jego działanie?

spis treści

Zobacz film: "Szczoteczki do zębów [Specjalista radzi]"

1. Szczoteczka soniczna do zębów - jak działa

W szczoteczce sonicznej wykorzystywana jest technologia fal dźwiękowych. Generator umieszczony w szczoteczce sonicznej wytwarza drgania, które następnie łączą się z cieczą otaczającą ząb. Dzięki temu tworzą się mikrobąbelki, które czyszczą zęby, przestrzenie międzyzębowe, usuwają przebarwienia.

Szczoteczki soniczne łącza ruchy pulsujące z wymiatającymi. Szczoteczki soniczne wykonują o wiele więcej ruchów wymiatających na minutę niż szczoteczki elektryczne, bo aż 48 000. Szczoteczka soniczna jest więc dzięki takiej częstotliwości oraz rodzajowi ruchu bardzo skuteczna. Polecana jest dla tych osób, które noszą aparat ortodontyczny, mosty lub implanty. jest to rodzaj szczoteczki, który najskuteczniej dociera w trudne przestrzenie i dokładnie je czyści.

Co się stanie, jeśli przestaniesz myć zęby? Konsekwencje nie są tak oczywiste
Co się stanie, jeśli przestaniesz myć zęby? Konsekwencje nie są tak oczywiste [6 zdjęć]

Zakładasz piżamę i kładziesz się do łóżka. Układasz się wygodnie. Nagle przypominasz sobie, że zapomniałeś...

zobacz galerię

2. Szczoteczka soniczna do zębów - opinie

Szczoteczka soniczna jest najlepszym przyrządem do mycia zębów, jeśli chodzi o utrzymanie czystości w jamie ustnej. Do niezaprzeczalnych zalet szczoteczek sonicznych zaliczyć można:

  • bardzo skuteczne czyszczenie miejsc w jamie ustnej, które są trudno dostępne – przestrzenie międzyzębowe, kieszenie poddziąsłowe, zęby tylne,
  • łatwość, efektywność i bezpieczeństwo użycia – szczoteczki soniczne mogą być używane zarówno przed dorosłych, jak i przez dzieci,
  • litowo-jonowy akumulator, którego nie trzeba ładować nawet do 6 tygodni,
  • szczoteczka soniczna usuwa 6 raz więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna,
  • ma wbudowany timer, który co 30 sekund sygnalizuje, że należy zacząć czyścić kolejna partię uzębienia.
  • używając szczoteczek sonicznych, poprawiamy stan zdrowia nie tylko zębów, ale i dziąseł,
  • usuwają osad, przebarwienia, dzięki czemu jest możliwe przywrócenie naturalnej bieli zębów.

Ponadto należy pamiętać, że szczoteczki soniczne są dużo bardziej delikatne niż szczoteczki elektryczne.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

3. Szczoteczka soniczna do zębów - cena

Argumentów przemawiających na „nie” jest o wiele mniej. Głównym jest z pewnością cena szczoteczki sonicznej. Ten rodzaj szczoteczki do mycia zębów jest najdroższy ze wszystkich – co związane jest z zastosowaną technologią. Cena waha się zazwyczaj w przedziale kilkuset złotych. Podobnie jak przy szczoteczkach elektrycznych, zapłacimy więcej, jeśli sprzęt ma dodatkowe, najnowsze funkcje.

Szczoteczki soniczne nie są też tak łatwo dostępne jak chociażby elektryczne. To jednak jedyne wady, które mogą zniechęcać do zakupu tej szczoteczki. Zalet jest znacznie więcej i co najważniejsze – odnoszą się do działania i efektów, jakie daje jej użycie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy