Szczupłe uda – dieta, ćwiczenia

Szczupłe uda to marzenie każdej kobiety. Szczupłe uda nie oznaczają jedynie chudych nóg. Obecnie często szczupłe uda to właśnie te delikatnie umięśnione, ładnie zarysowane uda, a nie tzw. patyki. Niestety nie istnieje jeden sposób odżywiania, który zagwarantuje nam, że nasze uda wyszczupleją. Jednak w drodze do szczupłych ud warto połączyć odpowiednie ćwiczenia i dietę.

Szczupłe uda są wyjątkowo trudne do osiągnięcia. Ta partia ciała jest trudna w modelowaniu, ale nie jest to niemożliwe. Na trening na szczupłe uda należy poświęcić więcej czasu niż np. płaski brzuch, ale trzy miesiące to odpowiedni czas, aby wypracować szczupłe uda, a pierwsze efekty będą widoczne już po miesiącu.

Zobacz film: "Szczupłe uda, krągłe pośladki. Te ćwiczenia pomogą ci to osiągnąć"

Szczupłe uda – dieta

Dieta na szczupłe uda nie istnieje. Jednak należy pamiętać o zdrowym sposobie odżywiania, który oczywiście pomoże nam osiągnąć cel i wypracować szczupłe uda. Poniższe 9 zasad zdrowego odżywiania pozwoli spalić tkankę tłuszczową i zredukować cellulit na nogach.

 1. Posiłki należy jeść regularnie, przynajmniej 4-5 razy na dzień.
 2. Kolację, czyli ostatni posiłek należy jeść na 2-3 godziny przed położeniem się do łóżka. Kolacja powinna być najlżejszym posiłkiem. Nie należy jeść na noc słodyczy ani tłustych produktów. Warto więc sięgnąć po sałatkę z twarogiem i olejem. Na koniec dnia najlepiej odstawić słodycze, przekąski, fast-foody.
 3. Gdy chcemy mieć szczupłe uda, warto wybierać chude mięsa, mleko i produkty mleczne.
 4. Pamiętaj w diecie o tłustych rybach, najlepiej sięgaj po nie 2-3 razy w tygodniu.
 5. Dieta powinna być bogata w produkty pełnoziarniste.
 6. Wzbogacaj dietę w świeże warzywa i owoce.
 7. W ciągu dnia wypijaj przynajmniej 1,5-2 litrów wody. Pij również herbatę zieloną, czerwoną oraz białą. Unikaj natomiast napojów gazowanych, nektarów, czy wody smakowej.
 8. Unikaj soli.
 9. Zrezygnuj z kawy i mocnej herbaty. Odstaw również alkohol i papierosy.
Doskonałe sposoby na szczupłe nogi

Koniec lata to wcale nie znak, że możesz przestać dbać o swoją figurę. To samo dotyczy okresu odległego od wakacji. Jeżeli będziesz regularnie ćwiczyć...

Szczupłe uda – ćwiczenia

Szczupłe uda uda nam się wyćwiczyć łącząc zdrową dietę i trening. Szczupłe uda pomogą osiągnąć poniższe 3 ćwiczenia. Dzięki nim nasze uda staną się gładkie, jędrne i szczupłe.

Ćwiczenia na szczupłe uda należy wykonywać co drugi dzień, aby mięśnie miały czas na regenerację. Po dwóch tygodniach należy zwiększyć ilość powtórzeń. W dzień, w który nie trenujesz, idź na pół godzinny intensywny spacer w szybkim tempie. W weekendy warto wybrać się na rolki lub łyżwy w zależności od pory roku. Dzięki wdrożeniu tych prostych zasad nasze uda szybciej staną się szczupłe.

Do poniższych ćwiczeń na szczupłe uda przyda się taśma do ćwiczeń. Należy zacząć od niebieskiej dla osób początkujących, a następnie ćwiczyć szczupłe uda z zieloną lub czarną. Ilość powtórzeń należy stopniowo zwiększać. W pierwszym i drugim tygodniu ćwiczeń na szczupłe uda, wykonujemy w jednej serii 8-12 powtórzeń, w 3 i 4 dwie serie po 8-12 powtórzeń, w 5-6 dwie serie po 12-16 powtórzeń, w 7-8 tygodniu 12-16 powtórzeń, a w 9-12 tygodniu 16-20 powtórzeń.

Pierwsze ćwiczenie na szczupłe uda: Taśmę należy zawiązać ciasno nad kolanami. Kładziemy się na boku, jedną rękę kładziemy na podłodze przed sobą, a drugą pod głowę. Uginamy lekko kolana, napinamy mięśnie i unosimy kolano jak najwyżej, trzymając stopy razem. Przytrzymujemy 3 sekundy i opuszczamy. Wykonujemy po jednej serii na każdą nogę.

Drugie ćwiczenie na szczupłe uda: Stojąc w lekkim rozkroku, zawiązujemy taśmę wokół kostek, aby była napięta. Dłonie opieramy na biodrach i przenosimy ciężar ciała na jedną nogę, a drugą odciągamy w bok. Przytrzymujemy 3 sek i wracamy. Wykonujemy po 1 serii na każdą nogę.

Trzecie ćwiczenie na szczupłe uda: Stoimy nadal w rozkroku, ręce trzymamy wzdłuż ciała, a nogi uginamy. Ręce przenosimy przed siebie, szybko prostujemy nogi i wyskakujemy w górę, wyciągając ręce do góry w tej samej chwili. A lądując, wracamy do poprzedniej pozycji. Wykonujemy w jednej serii.

Marta Pawlak, 5 miesięcy temu

Źródła zewnętrzne

 • wformie24.poradnikzdrowie.pl
 • polki.pl

Ćwiczenia na uda

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki
Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Szczupłe uda z Mel B - dieta, ćwiczenia

na szczupłe uda. Szczupłe uda z Mel B - dieta Niestety nie ma możliwości ustalenia diety na poszczególne partie ciała. W każdym wypadku należy zmienić (...) sposób...

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Doskonałe sposoby na szczupłe nogi

Doskonałe sposoby na szczupłe nogi

bikini. Poznaj sprawdzone sposoby na szczupłe nogi. Ćwiczenia Twoje nogi mogą być szczupłe i niezwykle zgrabne pod warunkiem, że będziesz je regularnie (...) na pośladki oraz mięsień czworogłowy ud....

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Ćwiczenia na uda - cztery najważniejsze ćwiczenia, dieta

najskuteczniejsze ćwiczenia W internecie można znaleźć wiele ćwiczeń na uda, które mają pomóc nam osiągnąć szczupłe i smukłe nogi. Jednak istnieją (...) , a dodatkowo angażuje mięśnie...

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Skuteczne sposoby na szczupłe nogi

Skuteczne sposoby na szczupłe nogi

, nawet gdy nie są idealnie szczupłe. Obciążanie Lepiej unikać ćwiczeń, w których nacisk na stopę jest bardzo duży. Intensywny trening jest wskazany (...) w uzyskaniu wymarzonego efektu będą rajstopy i pończochy...

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Ćwiczenia na ładną pupę

Ćwiczenia na ładną pupę

Najlepsze efekty odchudzania daje stosowanie kosmetyków ujędrniających bezpośrednio po ćwiczeniach wyszczuplających w połączeniu z masażem pośladków (...) . Aby odchudzanie pośladków było skuteczne i zauważalne, należy wykonywać ćwiczenia...

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Ćwiczenia na mięśnie ud i pośladków (WIDEO)

Ćwiczenia na mięśnie ud i pośladków (WIDEO) Odtwórz wideo

. W zaprezentowanym ćwiczeniu pracuje mięsień czworogłowy uda i pośladkowy. Ćwiczenia na uda wzmacniają nogi i obręcz biodrową. Jeśli ten odcinek (...) Mięśnie pośladków pracują w ścisłej zależności...