Trwa ładowanie...

Sześciu zawodników Barcelony przebywa w szpitalu

Avatar placeholder
06.11.2016 20:37

Wszyscy zawodnicy, którzy obecnie muszą leczyć urazy, mogliby zagrać w podstawowym składzie Barcelony. Nie mogli wystąpić już w meczu z Valencią. Jednak jest też i dobra wiadomość dla fanów zespołu: niedawno wrócił Lionel Messi, po kilkutygodniowej przerwie.

Obecnie w szpitalu przebywa sześciu zawodników z podstawowego składu.

Kibice Barcelony przez jakiś czas nie zobaczą części zawodników na boisku
Kibice Barcelony przez jakiś czas nie zobaczą części zawodników na boisku (123RF)

1. Andres Iniesta

Doznał kontuzji podczas meczu z Valencią. Został sfaulowany przez Enzo Pereza i zszedł z boiska w 14 minucie. Starcie zakończyło się porażką Barcelony, 3:2.

Zobacz film: ""Wasze Zdrowie" - odc. 1"

Prawdopodobnie do zespołu wróci w styczniu następnego roku. Kapitan Barcelony uszkodził prawe kolano – częściowo zerwał więzadło. Będzie musiał sobie zrobić 6-8 tygodni przerwy.

2. Jasper Cillessen

Ten zawodnik, bramkarz grający w drużynie Holandii i w Barcelonie, doznał urazu podczas poniedziałkowego treningu.

Jasper Cillessen może dołączyć do zespołu już w listopadzie. Kontuzja stawu skokowego kosztowała go trzy tygodnie przerwy. W czasie meczu Holandii z Francją zastąpi go Maarten Stekelenburg, zaś w drużynie Barcelony, na jego miejsce wejdzie zapewne Jordi Masip.

3. Gerard Pique

Podobnie jak Jordi Alba, obrońca został kontuzjowany podczas środowego meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City, który zresztą okazał się zwycięski dla drużyny z Katalonii (4:0)

Na boisko wróci w listopadzie, po trzech tygodniach przerwy. Musi uporać się ze skręceniem stawu skokowego prawej nogi. Przez ten czas będzie go zastępował Samuel Umtiti.

4. Jordi Alba

Doznał urazu podczas środowego meczu z Manchesterem City. Drugi z obrońców musiał zejść z murawy w pierwszej połowie gry. Po badaniu okazało się, że odnowił się u niego uraz mięśnia dwugłowego lewej nogi.  Alba przez najbliższe dwa tygodnie będzie musiał się leczyć, wróci na boisko na początku listopada. Na jego miejsce wejdzie Lucas Digne.

Doznał kontuzji na piątkowym treningu. Według lekarza nie ma jednak powodów do niepokoju – to tylko silne stłuczenia. Podobno zawodnik już czuje się lepiej i będzie mógł wystąpić w meczu z Grenadą.

6. Rafinha

Uległ kontuzji podczas piątkowego treningu. Podobnie jak w przypadku Turana, są to tylko niegroźne stłuczenia i zawodnik będzie mógł zagrać w meczu z Grenadą.

Ta sytuacja oznacza, że selekcjoner Barcelony, Luis Enrique 29 października, w czasie meczu z Grenadą, będzie miał jedynie 17 zawodników z pierwszego składu i będzie musiał wpuścić na boisko piłkarzy z ławki rezerwowej. Zaś trzy dni później drużyna z Katalonii zmierzy się z Manchesterem.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.