Trwa ładowanie...

Szpecący wykwit na nodze. Co może oznaczać? (WIDEO)

Zobacz film: "Czy wysypka na nodze to objaw atopowego zapalenia skóry?"

-Tylko ta noga?

-Druga też, miałam zaburzenia rytmu serca, być może to reakcja alergiczna na leki, które mi przepisano, w efekcie pojawiały się te wykwity na nogach.

-Czy na początku wyglądały tak samo?

-Nie, były żółtawe i spuchnięte, puchły mi nawet kostki i stopy.

-Czy miała pani pobierany wymaz?

-Biopsję, która wykluczyła marskość wątroby.

-To niewiele, moim zdaniem należy ją powtórzyć i choć pierwotnie niczego nie wykryto nie oznacza to, że nie występuje u pani stan chorobowy. Gdy biopsja niczego nie wykazuje nie oznacza to, że problem nie istnieje, być może należy ponownie zbadać pobrana próbkę pod mikroskopem.

-Mamy już wszystkie informacje, trzeba wykonać biopsję.

-To słowo wywołuje u pacjentów strach, ta procedura brzmi na poważniejszą niż jest. Dermatolodzy często ją wykonują, bo dostarcza nam ważnych informacji. Laboratorium zbada próbki, myślę że mamy do czynienia z atopowym zapaleniem skóry wywołanym drapaniem. Pierwotnie wysypka była objawem alergii, która ustąpiła. Wysypka jednak pozostała na wcześniej drapanej skórze. Gdy poznamy wyniki biopsji zastosujemy leczenie miejscowe, po którym swędzenie ustąpi.

-Tak się cieszę, że można mnie wyleczyć, może nie jutro, nie za tydzień, może nie za miesiąc, ale kiedyś wrócę do normalnego życia.

Redakcja poleca wideo: Sprawdź, co się dzieje w mózgu, gdy ciało szczytuje

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza