Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Sztuczna inteligencja zdiagnozuje choroby oczu (WIDEO)

Zobacz film: "Sztuczna inteligencja zdiagnozuje choroby oczu"

Zwyrodnienie plamki żółtej bądź cukrzycowy obrzęk plamki – takie choroby jest w stanie zdiagnozować sztuczna inteligencja.

Eksperci z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykorzystali ją do badania stanu zdrowia oczu. Jak to możliwe, że się udało? Sztuczna inteligencja zdiagnozuje choroby oczu.

Zwyrodnienie plamki żółtej bądź cukrzycowy obrzęk plamki - takie choroby jest w stanie zdiagnozować sztuczna inteligencja. Eksperci z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykorzystali ją do badania stanu zdrowia oczu.

Udało się to wskutek zmian systemu uczenia się komputera. Piszą o tym na łamach pisma "Cell". Metoda, jaką opracował zespół Daniela S. Kermany`ego pozwala nie tylko zdiagnozować zwyrodnienie plamki żółtej i obrzęk cukrzycowy.

Dzięki niej możliwa jest także ocena stopnia zaawansowania tych schorzeń. Jak naukowcom udało się osiągnąć takie efekty? Kluczem okazała się zmiana sposobu uczenia się sztucznej inteligencji.

Eksperci wykorzystali "uczenie transferowe". Dzięki temu komputer jest w stanie przenieść zasób wiedzy z obszaru objętego chorobą na inny. Nowoczesna platforma do postawienia diagnozy wykorzystuje ok. 200 tysięcy zdjęć tomograficznych siatkówki.

W ciągu około 30 sekund jest w stanie ocenić w jakim stanie znajduje się pacjent. Dokładność diagnozy szacuje się nawet na 95 procent.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza