Trwa ładowanie...

Szukasz naturalnej pomocy na RZS? Poznaj źródło wyjątkowych właściwości - zielone małże nowozelandzkie!

Nowozelandzkie małże zielone sprawdzą się nie tylko jako wykwintne danie - od wielu lat znane są bowiem ich wyjątkowe właściwości zdrowotne, zwłaszcza w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Warto poznać tę naturalną alternatywę dla syntetycznych preparatów niesteroidowych!

Artykuł sponsorowany

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) - naturalne alternatywy

Zanim zielone małże zostaną wykorzystane jako składnik suplementów, hodowane są w nieskażonych wodach Oceanu Spokojnego u wybrzeży Nowej Zelandii, w naturalnych warunkach. Do ich środka nie mogą dostać się żadne szkodliwe substancje, takie jak pestycydy czy metale ciężkie, dlatego też czystość otoczenia jest regularnie sprawdzana. Wszystko to zapewnia zdrowe warunki hodowli, a w efekcie naturalny produkt o wysokiej skuteczności, bogaty w żelazo, glikozaminoglikany, betainy i nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Skład ten jest wyjątkowy, związany z miejscem pielęgnacji nowozelandzkich małży zielonych i nie do osiągnięcia w innych warunkach. Dlatego też działanie omułek zielonowargowych jest tak unikalne, o czym przekonały się osoby, które regularnie przyjmują preparaty z tym składnikiem.

RZS i specjalne właściwości małży zielonych

Artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów i osteoporoza - wszystkie te choroby łączy silny stan zapalny, uciążliwy ból, a także dokuczliwy obrzęk. W ich przebiegu wyróżnia się również okresy nasilenia objawów. Suplementy z wyciągiem z małży zielonych (np. Bivanol) polecane są właśnie pomiędzy rzutami RZS, ze względu na to, że przeciwdziałają one stanom zapalnym i zapobiegają zaostrzeniu symptomów. Dzięki temu zmniejsza się konieczność brania niesteroidowych leków zapalnych, zwiększających ryzyko zapalenia błony śluzowej żołądka i choroby wrzodowej. Co ważne, ten problem nie pojawia się w przypadku zażywania ekstraktu z małży zielonych nowozelandzkich. Liczne badania nie wykazały wpływu tego składnika na zaburzenia żołądkowo-jelitowe, a wręcz przeciwnie - zaobserwowano poprawę u osób zmagających się również z tymi dolegliwościami. Najważniejszym działaniem ekstraktu z omułek zielonych jest jednak znacząca poprawa w zakresie bólu, sztywności i ruchomości stawów. Skuteczność tego naturalnego składnika pacjenci potwierdzają już po kilku tygodniach stosowania.

  • Ekstrakt z małży nowozelandzkich to dobrodziejstwo wielu składników odżywczych, które z wiekiem każdy z nas traci wskutek starzenia się organizmu. Glikozaminoglikany, proteoglikany czy kwasy Omega-3 to “stelaże” naszego układu kostno-stawowego. Suplementacja polecana jest osobom zdrowym, narażonym na zwyrodnienia stawowe, np. z racji wykonywanego zawodu bądź predyspozycji genetycznych, jak również osobom cierpiącym z powodu uciążliwych bólów stawów niezależnie od ich etiologii. Należy mieć świadomość, iż ból, obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość stawu to w każdym wypadku wynik toczącego się stanu zapalnego, który jak najszybciej trzeba opanować i nie dopuścić do wytworzenia kolejnego rzutu w przyszłości. - mówi lek. Agnieszka Gawłowska.

Wyjątkowe właściwości zdrowotne małży nowozelandzkich to potencjalna ulga dla osób zmagających się z RZS czy OA. Dobroczynne skutki zażywania bogatego w składniki odżywcze ekstraktu zdecydowanie warte są wypróbowania - można po nie sięgnąć nawet jako uzupełnienie codziennej diety.

Artykuł sponsorowany

Szukasz naturalnej pomocy na RZS? Poznaj źródło wyjątkowych właściwości - zielone małże nowozelandzkie!
Szukasz naturalnej pomocy na RZS? Poznaj źródło wyjątkowych właściwości - zielone małże nowozelandzkie!
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza