Trwa ładowanie...

Szybka nauka słówek

Szybka nauka języka obcego to marzenie wielu osób. Niestety, nie ma łatwego sposobu na to, by błyskawicznie i bez wysiłku przyswoić sobie język obcy. Nauka słówek, gramatyki i kluczowych umiejętności językowych zajmuje lata. Potrzeba trochę wysiłku i systematyczności, by móc nauczyć się swobodnie komunikować w innym języku. Jednak szybka nauka słówek angielskich, niemieckich lub francuskich jest możliwa. Konieczne jest natomiast zastosowanie różnych metod.

1. Nauka słówek z różnych języków obcych

Jaki jest sposób na naukę słówek? Warto zapomnieć o przestarzałych metodach, tradycyjnym „kuciu” i potraktować proces uczenia się jak zabawę. Szybka nauka języka obcego stanie się faktem, jeśli zastosujesz następujące sposoby:

 • Wyszukuj w Internecie teksty ulubionych piosenek. Przy pomocy słownika możesz sprawdzić, o czym śpiewają twoi ulubieni wokaliści. Przy okazji, nie zaszkodzi poćwiczyć wymowę różnych słówek podczas śpiewania. Nawet nie zauważysz, kiedy twoje słownictwo ulegnie wzbogaceniu.
 • Zrób swoje własne fiszki, czyli małe karteczki z obcojęzycznymi słówkami, na których po drugiej stronie napisane jest polskie tłumaczenie. Fiszki możesz mieć zawsze przy sobie i powtarzać słownictwo w każdej wolnej chwili.
 • Ucząc się nazw przedmiotów codziennego użytku, spróbuj zastosować kinestetykę. Bierz do ręki różne przedmioty i wymawiaj ich obcojęzyczne nazwy. Dla wielu osób to bardzo skuteczny sposób zapamiętywania.
 • Twórz własne mapy słówek na zasadzie skojarzeń. Wyjdź od bardziej ogólnych pojęć i stopniowo wprowadzaj bardziej szczegółowe słówka.
 • Załóż notatnik do nauki słówek, ale zamiast długich list słówek, które działają nieco demotywująco, podejdź do zadania bardziej kreatywnie. Wymyślaj przykładowe zdania z nowymi słówkami, im dziwniejsze i bardziej śmieszne, tym łatwiej będzie je zapamiętać. Ponadto możesz wklejać do takiego notatnika różne ciekawostki, np. cytaty słynnych ludzi, ulotki w języku obcym, teksty piosenek itp.
 • Spróbuj zastosować metodę Tony'ego Buzana, która polega na kojarzeniu słówek z podobnymi do nich w wymowie. Z tych słówek tworzy się następnie zabawne opowiadania.
 • Skorzystaj z programów komputerowych do powtórek słownictwa.
 • Staraj się myśleć w języku, którego się uczysz. Na początku nie będzie łatwo, ale z biegiem czasu okaże się to nie tylko możliwe, ale i przyjemne.
 • Zrób wszystko, by język, którego się uczysz, był obecny w twoim codziennym życiu. Słuchaj piosenek obcojęzycznych, zmień menu w telefonie komórkowym, zaglądaj na strony obcojęzyczne.
 • W swoim notatniku do nauki słówek znajdź miejsce na zdania o sobie, do których będziesz musiał sprawdzić słownictwo. Jeśli będziesz identyfikował się z tymi zdaniami, łatwiej zapamiętasz słówka.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

Szybka nauka słówek obcojęzycznych nie musi być nudna i monotonna. Zamiast wkuwać słownictwo, warto podejść do niego w kreatywny sposób. Nauka słówek może okazać się przyjemnością, wystarczy zastosować się do powyższych wskazówek lub wymyślić własną metodę. Obecnie mnóstwo kursów językowych korzysta z powyższych propozycji nauki słówek i gramatyki, gdyż są one bardzo skuteczną metodą na przyswojenie obcego języka.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Kamila Drozd
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza