Trwa ładowanie...

Ten chirurg zasnął na podłodze po prawie 30 godzinnym dyżurze. Dla wielu stał się bohaterem

Zdjęcia, które właśnie obiegły świat przedstawiają lekarza, który zasnął po 28 godzinnym dyżurze. Wciąż słyszymy o tym, że lekarze w różnych krajach pracują zbyt długo. Wielokrotnie pacjenci zarzucają im brak skupienia, czy oczekiwanego zaangażowania. Niestety część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że na świecie wciąż brakuje lekarzy, a ci którzy obecnie ratują ludzkie życia często pracują dużo dłużej niż przewidują to normy.

1. Lekarz stał się gwiazdą internetu

Gwiazdą internetu jest obecnie Luo Heng pochodzący z Chin, lekarz który udowadnia, że praca jest dla niego prawdziwym powołaniem. Dzięki opublikowanym fotografiom, wiele osób uświadomiła sobie, na czym polega praca lekarza we współczesnym świecie. Zdjęcia zostały wykonane tuż po tym, jak Luo Heng zszedł z dyżuru, który trwał aż 28 godzin. W trakcie tego dyżuru przeprowadził 5 zabiegów chirurgicznych.

Według raportu szpitalnego Luo w nocy operował dwie osoby, a nad ranem pomógł kolejnym trzem osobom. Kiedy zakończył pracę, najzwyczajniej w świecie usnął ze zmęczenia, kiedy chciał chwilę odpocząć w jednym z pomieszczeń znajdujących się na bloku operacyjnym.

Zobacz film: "W świąteczny dyżur jeden lekarz przyjmuje nawet 200 pacjentów"
Luo Heng po 28 godzinach dyżuru w szpitalu
Luo Heng po 28 godzinach dyżuru w szpitalu (metro)

Przemęczony lekarz zasnął w mgnieniu oka, nie zdążył się rozebrać, czy nawet zdjąć maseczki.

Najbardziej irytujące zachowania pacjentów - okiem lekarza
Najbardziej irytujące zachowania pacjentów - okiem lekarza [10 zdjęć]

Jest to jedno z najbardziej irytujących zachowań pacjentów. Zdaniem specjalistów warto rzucić palenie

zobacz galerię

Wiele osób chwali lekarza za oddanie i prawdziwe poświęcenie dla pacjentów. Dla nich stał się prawdziwym bohaterem. Jednak społeczeństwo podzieliło się na dwie części. Druga uważa, że chirurg jest nieodpowiedzialny wykonując operację po tylu godzinach pracy. Zarzucają mu, że zmęczony nie jest zdolny do efektywnej pracy, a jego każdy błąd może zagrażać życiu człowieka.

Zobacz także:

2. Praca lekarzy w Polsce

W Polsce najczęściej lekarze na etacie w szpitalu nie mogą pracować dłużej niż 48 godzin w tygodniu. Przysługuje im również 35 godzin odpoczynku. Wydaje się, że to bardzo dużo, jednak wielu specjalistów tuż po wyjściu z jednego publicznego szpitala udaje się do kolejnego, prywatnej klinki, czy przychodni rejonowych. Wszystko dlatego, że lekarzy jest wciąż za mało. Według statystyk na tysiąc mieszkańców przypada dwóch lekarzy.

Kolejki do Centrum Onkologii w Polsce
Kolejki do Centrum Onkologii w Polsce (wp.pl)

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza