Terapia ultradźwiękami przeciwko skórce pomarańczowej

Cellulit to nieestetyczny defekt dotykający mniej więcej 90% kobiet na całym świecie. Panuje nawet przekonanie, że nie można się przed nim uchronić i prędzej czy później dotyka on każdą z nas. Co więcej, mówi się, że walka z cellulitem zawsze kończy się klęską. Jednak istnieją metody umożliwiające znaczną redukcję tej przypadłości kobiecego ciała. Jedną z nich jest terapia przy użyciu ultradźwięków. Chcesz wiedzieć więcej?

Czym jest cellulit?

Bez cellulitu

Coraz więcej szczupłych kobiet skarży się na cellulit. Choć walka z pomarańczową skórką jest trudna, to warto ją podjąć.

Mianem cellulitu określamy nierówności i pofałdowania w okolicy ud, bioder oraz pośladków (czasem również w obrębie brzucha i ramion), przypominające wyglądem

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

skórkę pomarańczową . Jest to związane z nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej oraz obecnością w jej obrębie obrzękowo-włóknistych zmian. Przyczyną tej nieprawidłowości są najczęściej zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, tj. okres dojrzewania. Uogólniając, estrogeny – czyli hormony płci żeńskiej – sprzyjają powstawaniu cellulitu.

Skórka pomarańczowa może być również wynikiem zaburzeń mikrokrążenia oraz specyficznej budowy tkanki łącznej u kobiet, która w charakterystyczny sposób przedziela tkankę podskórną. Nieodpowiednia dieta oraz brak ruchu powodują powiększanie się komórek tłuszczu, które w pewnym etapie przybierają przez te przegrody nierówną powierzchnię.

Wpływ ultradźwięków na cellulit

Terapia przy użyciu ultradźwięków to nieinwazyjna metoda umożliwiająca redukcję cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu poprzez specjalną głowicę emitowana jest fala o określonej długości, która dociera bezpośrednio do tkanki podskórnej. Konsekwencją tego jest rozpad komórek tłuszczowych na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol – metabolity te trafiają do krwiobiegu, skąd są następnie eliminowane przez nasz organizm.

W zależności od obszaru poddanego zabiegowi, może on trwać ok. 1 godziny. W trakcie całej procedury mogą być odczuwalne dyskomfort oraz niewielki ból. Pierwsze efekty widoczne są po upływie kilku tygodni od wykonania zabiegu.

Oczywiście warunkiem uzyskania zadowalających rezultatów jest przestrzeganie racjonalnej diety oraz wdrożenie w życie regularnej aktywności fizycznej. W przeciwnym razie tkanka tłuszczowa będzie się ponownie magazynować w naszym organizmie, a to z kolei będzie pogłębiać cellulit.

Terapia przy użyciu ultradźwięków to skuteczna metoda umożliwiająca redukcję cellulitu oraz lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy jednak, że w celu zatrzymania efektów konieczne jest przestrzeganie odpowiedniej diety oraz wykonywanie ćwiczeń.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 15 godzin temu

11
Artykuły Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi
Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

8 domowych sposobów na zwalczenie cellulitu

8 domowych sposobów na zwalczenie cellulitu

przypominają one właśnie jej strukturę. Domowa terapia przeciwko cellulitowi Istnieją proste, domowe sposoby na zmniejszenie widoczności skórki pomarańczowej (...) podskórnej oraz występowaniem obrzękowo-włóknistych...

Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi ultradźwiękami

antycellulitowe, kremy i balsamy. Kiedy one nie pomogą, można zwrócić się w stronę terapii ultradźwiękowej. Terapia ultradźwiękowa na cellulit Ultradźwięki (...) ultradźwiękom mają...

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Najskuteczniejsze metody na cellulit

Najskuteczniejsze metody na cellulit

to skuteczna broń przeciwko cellulitowi. Spożywanie produktów bogatych w błonnik Produkty spożywcze bogate w błonnik, np. pełnoziarniste pieczywo (...) koloryt skóry może optycznie zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej. Profesjonalne...

Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

Leki przeciwko bólowi głowy

Leki przeciwko bólowi głowy

Leki na ból głowy Z bólem głowy można walczyć metodą farmakologiczną, tylko które środki przeciwbólowe są najlepsze i nie spowodują uszkodzeń w organizmie?

Jak osiągnąć rozkosz?

Wygląd a seks (WIDEO)

Wygląd a seks (WIDEO) Odtwórz wideo

oraz uporczywej skórki pomarańczowej. Na koniec warto też wspomnieć o tym, że w czasie szczytowania podnosi się poziom serotoniny, co powoduje

Autopsychoterapia

Terapia samego siebie

Terapia samego siebie

Autopsychoterapia polega na racjonalizowaniu emocjonalnych nastawień.

Zasady pielęgnacji włosów

Co twoje włosy mówią o twoim zdrowiu?

Co twoje włosy mówią o twoim zdrowiu?

dolegliwości, takich jak silne swędzenie skóry. Leczenie łupieżu Terapia lecznicza przeciwko łupieżowi polega na stosowaniu odpowiednich szamponów