Trwa ładowanie...

Test osobowości, który zajmie ci tylko 2 minuty. Sprawdź się

Po sieci krąży wiele testów, mających za zadanie definiować osobowość ankietowanych. W tym teście jest niewiele pytań, lecz wiele odpowiedzi. Chcesz wiedzieć, kim jesteś? Sprawdź się w kilka minut.

Zobacz film: "Właściciele kotów zagrożeni chorobą psychiczną"

1. Test osobowości złożony z 4 prostych pytań

Test osobowości oparty o 4 pytania, znany jest od kilkudziesięciu lat. Isabel Briggs Myers oraz Katherine Cook Briggs spisały typy osobowości, których ich zdaniem jest 16. Prywatnie matka z córką, przeszły do historii jako autorki testu nazywanego ich nazwiskami: Test Myers-Brigg, w skrócie MBTI, z angielskiego Myers-Briggs Type Indicator. Wiele osób poleca zrobienie tego testu zanim zapadnie decyzja o wyborze ścieżki kariery. Jesteś ciekaw swojego przeznaczenia? Sprawdź.

5 mitów o chorobach psychicznych
5 mitów o chorobach psychicznych [6 zdjęć]

Piętno choroby psychicznej może prowadzić do wielu błędnych opinii. Negatywne stereotypy stwarzają nieporozumienia,...

zobacz galerię

Wystarczy odpowiedzieć na następujące 4 pytania.

Pytanie pierwsze Tydzień ciągnął się w nieskończoność. Był nie tylko wyczerpujący, ale także frustrujący. Jak w takim razie zamierzasz spędzić weekend?

E - Zadzwonię do przyjaciół i zapytam o ich plany. Podobno w okolicy jest nowa restauracja, do której możemy się wybrać.

I - Zostanę w domu i będę oglądać ulubione seriale. Pewnie wyłączę telefon, żeby nikt mi nie przeszkadzał. Poczytam książkę i wezmę długą kąpiel.

Pytanie drugie Który opis bardziej pasuje do ciebie?

S - Najważniejsze jest to, co dzieje się tu i teraz. Zwracam uwagę na szczegóły i wolę twarde fakty.

N - Fakty są nudne. Uwielbiam marzyć i zdecydowanie opieram się na intuicji.

Pytanie trzecie Rywal twojego szefa stara się zrekrutować cię do swojej firmy. Masz wątpliwości, bo choć proponowane wynagrodzenie jest wyższe, nie chcesz zostawić kolegów. Oprócz tego wiesz, że niedługo dostaniesz awans. Jaką podejmiesz decyzję?

F - Zawsze staram się podążać za sercem, więc i tym razem posłucham impulsu.

T - Przeanalizuję wszystkie fakty. Zrobię listę wad i zalet, by rozważyć argumenty. Nie podejmuję pochopnych decyzji.

Pytanie czwarte Pozostało 2 godziny do ślubu przyjaciół. Jak idą przygotowania?

J - Już miesiąc temu prawie wszystko było gotowe. Teraz tylko dopinam poszczególne sprawy na ostatni guzik.

P - Najlepsze rzeczy dzieją się spontanicznie! Wiem jedno, będę się świetnie bawić.

2. Typy osobowości na podstawie testu

Na podstawie udzielonych odpowiedzi, możesz teraz poznać opinię o sobie. Czy zgadzasz się ze słusznością wyników?

ESTJ to urodzony menadżer. Osoby, które udzieliły odpowiedzi w tej kolejności, preferują wokół siebie porządek. To racjonaliści, do których przemawia wiedza książkowa, udowodnione fakty i doświadczenie. Zdaniem tych osób racjonalna wizja świata jest prawdziwa. Również z uporem będą dążyć do udowodnienia swoich racji światu. Zarazem to osoby silnie związane z bliskimi, uczuciowe i towarzyskie. Nie mają problemów z poznawaniem nowych osób.

ENTJ to typ dowódcy. Dla takich osób życie to walka, rywalizacja. Lubią doświadczanie silnych emocji i ryzyka, chętnie poznają nowości na różnych płaszczyznach życia. Odwaga napędza ich do podejmowania dalszych, czasem niepewnych działań. Zarazem potrafią realnie oceniać możliwości swoje i innych. Myślą pozytywnie.

ESFJ to typowy nauczyciel. Współpraca z innymi idzie mu zawsze pomyślnie. W towarzystwie jest w centrum uwagi. Do innych zwraca się uprzejmie i z troską. Chętnie pomaga innych, nawet, gdy wymaga to osobistego poświęcenia. Sam nie wymaga pomocy ze strony innych, stara się samemu radzić sobie z opresjami. Oczywiście docenia pochwały.

ESTP jest zdobywcą. Dąży do celu za wszelką cenę. Nie zważa na koszty, uważa, że cel uświęca środki. Nie waha się przed wykorzystywaniem innych do swoich celów. Nie lubi modyfikować planów, nawet jeśli ich realizacja wymaga poświęceń. Nie zna pojęcia kompromisu. Upór w dążeniu do celu może czasem utrudnić realistyczne spojrzenie na sytuację.

ENFJ to mentor, rozgadany, głośny, emocjonalnie podchodzący do wszystkiego. Ma szeroki gest, dosłownie i w przenośni, w rozmowie dużo porusza rękami. Jest empatyczny i bez trudu odgaduje emocje innych. Bywa zazdrosny, jak również nieufny, gdyż do wszystkiego podchodzi z otwartym sercem, dopiero później włączając myślenie analityczne. Zwykle jednak jest przygotowany na każde zadanie, trudno go zaskoczyć.

Typ osób, które wybrały kolejność ENTP to urodzeni wynalazcy. Nieważne, czym się zajmują, będzie to na pewno coś wyjątkowego. Nie mają problemów, aby adaptować się do nowych warunków. Bez trudu podejmują się nowych zadań i kończą je z sukcesem. Nowe miejsca, nowe wyzwania to raj dla osób spod znaku ENTP. Lubią zarażać pasją nowości również innych.

ESFP to prawdziwy polityk. Umie wpływać na otoczenie, ale bywa, że manipuluje ludźmi. Dba przede wszystkim o swoje dobro, choć stara się stwarzać pozory, że tak nie jest. Preferuje szybkie i wymierne rezultaty swoich działań.

ENFP nazywany jest mistrzem. Jest energiczny, ambitny, twórczy, żądny wiedzy. Dobrze radzi sobie w relacjach interpersonalnych. Jest inteligentny i ma bujną wyobraźnię, dzięki czemu otwiera się bez trudu na nadchodzące zmiany i odnajduje w każdej sytuacji.

INFP zdaniem autorek testu to uzdrowiciel. To osoba, która ceni sobie komfort psychiczny, pozytywne emocje. Dba o swoje wnętrze, ale również o ludzi wokół. Dobrze odnajduje się wśród innych, ale może mieć skłonność do utraty kontaktu z rzeczywistością i tracenia czasu na marzenia.

ISFP to typ kompozytora. To osoba, która nie zna uczucia nudy. Cieszy się każdą, drobną rzeczą, a szczególną radość odnajduje w pomaganiu innym. Unika konfliktów i dąży do ich pokojowego rozwiązania. Akceptuje świat i ludzi, takimi, jacy są. Do wszystkich zwraca się z troską, miłością i zaangażowaniem. Akceptuje rzeczywistość taką, jaka jest.

INTP to architekt, który lubi spokój, komfort, nie spieszy się, nie lubi ekspresji ani zbyt wielu emocji. Stara się znaleźć ład i porządek, gdyż nie lubi zmian. Łatwo się nimi denerwuje, dlatego wszystkie decyzje podejmuje bardzo ostrożnie. Wrażliwość skłania do szukania złotego środka między teraźniejszością, przyszłością i przeszłością.

INFJ uważany jest za doradcę. Dobrze wyczuwa emocje innych. Umie też wskazywać innym ścieżki, którymi powinni się kierować. Dlatego często spotyka się z prośbami o poradę. Dobra intuicja pomaga mu kierować życiem swoim i innych. Lubi uczyć innych, ale i siebie, przez całe życie.

INTJ to osoba-inspiracja. Jej bogate wnętrze jest pełne pomysłów. Uwielbia samodoskonalenie i dążenie do doskonałości. Choć może się wydawać, że to zaleta, dla otoczenia bywa odpychająca. Zbyt duża niezależność również może budzić niechęć. Jednak takim osobom to nie przeszkadza, skupiają się mocno na sobie i swoich priorytetach.

ISFJ to obrońca, który nienawidzi fałszu, dwuznaczności, niepewności. Stroni od obcych. Z daleka trzyma się od nowych sytuacji. Dla bliskich jednak zdolny jest do poświęceń. Jego słowa, czyny, wszelkie reakcje są podejmowane z ostrożnością i zawsze przemyślane.

ISTP jest złotą rączką. Jako umysł techniczny, nie jest zbyt spontaniczny w podejmowaniu decyzji. Patrzy obiektywnie na świat. Lubi konkrety. Przestrzega terminów, chwalony jest za punktualność. Jest otwarta osobą, ale unika konfliktów.

ISTJ to urodzony inspektor. Jego decyzje są przemyślane i odpowiedzialne. Budzi zaufanie. Każdą sprawę rozpatruje z różnych stron, aby nie osądzać pochopnie. Ważne są dla niego rezultaty działań, ceni konkrety i efekty, bardziej niż marzenia. Ład i porządek na każdej płaszczyźnie to jego domena.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.