Trwa ładowanie...

Test psychologiczny. Pierwsze zwierzę, które zobaczysz na obrazku zdradzi jakim umysłem jesteś

Laureat Nagrody Nobla i psychobiolog Roger W. Sperry odkrył, że dwie półkule, z których składa się mózg działają w różny sposób. To odkrycie pozwoliło stwierdzić, że sposób w jaki myślimy zależy od tego, która półkula mózgu jest u nas dominującą. Współczesna psychologia potrafi korzystać z tej wiedzy w przygotowaniu testów, które mogą pokazać nam w jaki sposób podejmujemy decyzje.

Zobacz film: "Elektrostymulacja mózgu może zwiększyć kreatywność"

1. Prosty test psychologiczny

Jeden z takich tekstów psychologicznych prezentujemy poniżej. Nie przyglądaj się zdjęciu zbyt długo, nie analizuj swoich odruchów. Spójrz na obrazek poniżej. Jakie zwierzę dostrzegłeś w pierwszej kolejności?

2. Głowa Lwa

Jeśli zwierzę, które udało ci się dostrzec to głowa lwa, oznacza to, że lewa półkula twojego mózgu pracuje lepiej niż prawa. Jesteś osobą, która ma podejście analityczne, skupiasz się wyłącznie na stawianych sobie celach. Dobra organizacja jest twoją mocną stroną. Kiedy mierzysz się z problemem działasz logicznie, obiektywnie i z góry planujesz kolejne ruchy.

Z uwagi na to, że decyzje podejmujesz po głębszym namyśle, czasem nie liczysz się ze zdaniem innych. Najprawdopodobniej, masz naturalne zdolności matematyczne, które pozwalają ci się odnaleźć w świecie nauk ścisłych.

3. Wisząca małpa

W tym przypadku dominującą półkulą mózgu jest ta po prawej stronie. Jesteś osobą kreatywną, która jest pełna innowacyjnych pomysłów. Kiedy staje przed tobą problem, starasz się polegać na intuicji, nawet, jeśli kiedyś cię zawiodła.

Wiesz, co da ci każdy kolejny krok, który podejmujesz w życiu. Dla ciebie często sama podróż jest ważniejsza niż osiągnięcie celu samego w sobie. Jesteś typem osoby, która buja w obłokach. Często działasz spontanicznie i emocjonalnie traktujesz wydarzenia, które przydarzają ci się w życiu.

Dzięki poleganiu na intuicji, a nie na analizie danych, jesteś w stanie myśleć kreatywnie i wpadać na pomysły, których inni nie dostrzegają.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.