Przejdź na WP

Thermolifting - działanie, przygotowanie, opis, zalecenia, przeciwwskazania

Thermolifting wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR. Podczas thermoliftingu promieniowanie podgrzewa włókna kolagenowe, które w wyniku podrażnienia obkurczają się do swojej początkowej długości. Ponadto thermolifting pobudza wytwarzanie fibroblastów, które są odpowiedzialne za ich produkcję. Dzięki temu po thermoliftingu skóra jest naciągnięta, bardziej elastyczna i napięta.

Zobacz film: "Odpowiednia dieta odmładza skórę"

spis treści

1. Thermolifting - działanie

Thermolifting pozwala na poprawę wyglądu skóry. Jednym z długotrwałych skutków thermoliftingu jest właśnie pobudzenie fibroblastów do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Dzięki zabiegowi thermoliftingu ich wytwarzanie jest większe o ok. 30 proc. Z tego względu finalny efekt, jaki uzyskujemy dzięki thermoliftingowi, jest widoczny dopiero po ok. 3-6 miesiącach.

Thermolifting sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne, a skóra zaczyna wyglądać na młodszą, bardziej nawilżoną, odżywioną i napiętą.

Zabieg thermoliftingu wykonuje się przy użyciu specjalnej głowicy wykonanej ze szkła szafirowego. Wytwarza ona promieniowanie podczerwone IR i schładza skórę podczas thermoliftingu. Aby zapobiec przegrzaniu skóry podczas thermoliftingu, urządzenie posiada również głowicę chłodzącą, posiadającą czujniki temperatury, dzięki czemu temperatura chłodzenia jest zmieniana na bieżąco.

9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek
9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek [10 zdjęć]

To zaskakujące, ale proces starzenia zaczyna się tuż po fazie dojrzewania, czyli średnio ok. 18–25. roku...

zobacz galerię

2. Thermolifting - przygotowanie

Thermolifting nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest to zabieg bezbolesny, który nie wymaga znieczulenie miejscowego.

3. Thermolifting - opis zabiegu

Thermolifting jest wykonywany przez wykwalifikowanego kosmetologa. Na skórę poddawaną thermoliftingowi nakłada się żel chroniący naskórek i ułatwiający prowadzenie głowicy.

Na początku thermoliftingu skóra jest chłodzona, a następnie kolagen znajdujący się w skórze jest podgrzewany, a skóra ponownie schładzana. Thermolifting trwa ok. 20-40 minut, czas ten jest uzależniony od wielkości obszaru skóry, który jest poddawany zabiegowi.

4. Thermolifting - zalecenia po zabiegu

Thermolifting daje różne efekty. Czasem efekty thermoliftingu są widoczne już po pierwszym zabiegu, a czasem stan skóry poprawia się dopiero po 3-6 miesiącach. Efekt odmłodzenia skóry po thermoliftingu jest widoczny przez ok. 1-3 lata.

Thermolifting nie jest inwazyjnym zabiegiem i można bezpośrednio po nim powrócić do normalnej codziennej aktywności. Po thermoliftingu zdarza się, że skóra jest lekko zaróżowiona, a osoba może mieć wrażenie, że skóra jest opalona, jak po ekspozycji na słońce.

Kosmetolog może zasugerować po thermoliftingu, aby używać kosmetyków w postaci serum z witaminą C.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

5. Thermolifting - przeciwwskazania

Thermolifting nie powinien być wykonywany w określonych sytuacjach i stanach. Przeciwwskazaniem do thermoliftingu jest m.in.:

Thermolifting nie powinien być również wykonywany w ciągu dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy, np. botoksu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy