Total Fitness - charakterystyka, na czym polega, rodzaje ćwiczeń, efekty

Total Fitness to program ćwiczeń i plan treningu stworzony przez Ewę Chodakowską. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, Ewa Chodakowska mogła stworzyć kompleksowy program przeznaczony dla klubów fitness: Total Fitness. Ewa Chodakowska nawiązując współpracę z największymi klubami fitness z całej Polski zamierza wprowadzić innowacyjny plan treningowy do ich oferty.

Total fitness - charakterystyka

Total fitness Ewy Chodakowskiej ukazuje się na płytach, gdzie prezentowane są ćwiczenia. Możliwe jest również ćwiczenie Total Fitness w klubach które postanowiły zaadoptować ten plan treningowy.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Jest to dobre rozwiązanie dla osób które lubią chodzić do klubów fitness i ćwiczyć z innymi, ale także dla osób wolących trenować w domowym zaciszu korzystając z płyty DVD. Program Total Fitness Ewy Chodakowskiej ma dać nam idealną figurę w zaledwie cztery tygodnie.

Total Fitness - na czym polega

Program składa się z 5 rund, w których zawierają się po 2 ćwiczenia w trzech seriach. Rundy, z których składa się całość treningu Total Fitness oddzielone są od siebie pięcioma minutami marszu który służyć ma uspokojeniu pulsu, dzięki czemu wielu ćwiczących nie będzie mieć problemów z ukończeniem serii Total Fitness.

Całość treningu zawiera elementy pochodzące z innych programów fitness Ewy Chodakowkiej takich jak Killer, Skalpel oraz treningów z gwiazdami. Total Fitness łączy najlepsze elementy tych treningów aby dać nam idealną sylwetkę w zaledwie cztery tygodnie.

Mimo tego, osoby obawiające się wysokiego poziomu trudności ćwiczeń znanego z treningów Killer i Skalpel nie muszą bać się Total Fitness. Ewa Chodakowska wyciągnęła wnioski i dała nam czas na złapanie oddechu.

10 sposobów na rodzinny fitness

Zanim nasze życie kręciło się wokół technologii, członkowie rodziny byli bardziej aktywni fizycznie i naturalnie dostarczali ciału potrzebnych ćwiczeń....

Total Fitness - rodzaje ćwiczeń

Total Fitness prezentuje nowe podejście do ćwiczeń, ponieważ nie wykonujemy ich na odpowiednią ilość powtórzeń w serii, a na podany w treningu czas. Same ćwiczenia składają się z wariacji różnych ćwiczeń prezentowanych przez Ewę Chodakowską, jednak są one zmodyfikowane tak, aby dać nam jak najlepsze rezultaty bez niepotrzebnego przeciążania ciała.

Jedna runda składa się z 10 ćwiczeń - są to podskoki, planki, przysiady i wiele innych. Każdą serię ćwiczeń poprzedza krótka rozgrzewka, mająca w szybki sposób wprawić nas w treningowy nastrój. Dzięki szybkiemu tempu ćwiczeń, nie musimy poświęcać na nie wiele czasu, co idealne jest dla osób, które nie dysponują dużą ilością czasu na ćwiczenia.

Ćwiczenia Total Fitness angażują duże grupy mięśniowe, co oznacza, że jeśli ćwiczymy brzuch, zaangażowane ą też ramiona. Podczas ćwiczenia wykroków w rękach trzymamy ciężarki, co pozwala nam równomiernie i intensywnie trenować ciało.

Total Fitness - efekty

Trening Total Fitness ustabilizuje ciśnienie tętnicze krwi, obniży poziom cholesterolu, zwiększy wydolność płuc i przemianę materii, dzięki czemu nasz organizm szybciej poradzi sobie z usuwaniem toksyn z organizmu oraz lepszym wchłanianiem przyjmowanych substancji odżywczych.

Aby znaleźć listę klubów, które przyjęły program Total Fitness Ewy Chodakowskiej i oferują ćwiczenia przebiegające zgonie z nim, należy sprawdzić stronę internetową trenerki.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Jak ćwiczyć?
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Jak ćwiczyć?
Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń

Ćwiczenia kardio

Ćwiczenia kardio

Trening kardio to dobry sposób na spalanie kalorii.

Callanetics - charakterystyka, efekty ćwiczeń

Ćwiczenia callanetics

Ćwiczenia callanetics

Ćwiczenia callanetics doskonale kształtują sylwetkę, wykonuje się je powoli i dokładnie w dużej ilości powtórzeń.

Pilates - czym jest, zalety, technika ćwiczeń, rodzaje ćwiczeń

Ćwiczenie pilates - klamra (WIDEO)

Ćwiczenie pilates - klamra (WIDEO) Odtwórz wideo

zaciśniętą w pięść. Ćwiczenie polega na oderwaniu stóp od podłoża i odwodzeniu jednej nogi na zewnątrz. W tym czasie mięśnie pośladków muszą (...) zmienić stronę i powtórzyć to samo. Najlepiej wykonać jest 3 serie. Jak...

Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń

Killer Ewy Chodakowskiej - na czym polega, efekty

tylko o właściwe obuwie sportowe, ale także odpowiednio dobraną dietę. Killer Ewy Chodakowskiej - na czym polega Czym jest Killer? Ewa Chodakowska stworzyła (...) w przerwy ćwiczenia...

Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń

Efekty po orbitreku - czym jest, jak ćwiczyć

nasza uwaga skupi się na orbitreku. Jakie mogą być efekty po orbitreku? Czy efekty po orbitreku są widoczne? Efekty po orbitreku - czym (...) jest Orbitrek to innowacyjne urządzenie...

Ćwiczenia na ramiona - trening na biceps, ciężarki, zestaw ćwiczeń dla początkujących

Odwrotne pompki (WIDEO)

Odwrotne pompki (WIDEO) Odtwórz wideo

zaś blisko ciała. Ćwiczenie polega na zginaniu łokcia, a tym samym obniżaniu ciała w dół do momentu, aż pośladki dotkną podłogi. Nogi powinny (...) , które będą pracować jeszcze intensywniej, przez co trening szybciej...

Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń

Aeroby - czym są ćwiczenia aerobowe, rodzaje ćwiczeń

czy rowerku, nie zdając sobie sprawy jak naprawdę powinien wyglądać prawidłowy trening spalający tkankę tłuszczową. Aeroby - czymćwiczenia aerobowe (...) dopełnieniem treningu siłowego. Polecane są dla osób w...

Pilates - czym jest, zalety, technika ćwiczeń, rodzaje ćwiczeń

Pilates - zdjęcia

Pilates - zdjęcia

Pilates stanowi połączenie takich dziedzin, jak joga, balet oraz ćwiczenia izometryczne. Metoda ta poprawia postawę, wzmacnia mięśnie, uelastycznienia ciało, odciąża kręgosłup i obniża poziom stresu.

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Ćwiczenie na dolne partie brzucha (WIDEO)

Ćwiczenie na dolne partie brzucha (WIDEO) Odtwórz wideo

się za głową, uniesioną odrobinę ku górze. Brzuch powinien być cały czas napięty. Ćwiczenie polega na unoszeniu nóg w stronę głowy wraz z podnoszeniem bioder w górę. (...) Ćwiczenie na dolne partie...