Przejdź na WP

Total Fitness - charakterystyka, na czym polega, rodzaje ćwiczeń, efekty

Total Fitness to program ćwiczeń i plan treningu stworzony przez Ewę Chodakowską. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, Ewa Chodakowska mogła stworzyć kompleksowy program przeznaczony dla klubów fitness: Total Fitness. Ewa Chodakowska nawiązując współpracę z największymi klubami fitness z całej Polski zamierza wprowadzić innowacyjny plan treningowy do ich oferty.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

spis treści

1. Total fitness - charakterystyka

Total fitness Ewy Chodakowskiej ukazuje się na płytach, gdzie prezentowane są ćwiczenia. Możliwe jest również ćwiczenie Total Fitness w klubach które postanowiły zaadoptować ten plan treningowy.

Jest to dobre rozwiązanie dla osób które lubią chodzić do klubów fitness i ćwiczyć z innymi, ale także dla osób wolących trenować w domowym zaciszu korzystając z płyty DVD. Program Total Fitness Ewy Chodakowskiej ma dać nam idealną figurę w zaledwie cztery tygodnie.

Total Fitness to program ćwiczeń, który wykonywać możemy na siłowni, pod okiem doświadczonego instruktora, oraz w domu
Total Fitness to program ćwiczeń, który wykonywać możemy na siłowni, pod okiem doświadczonego instruktora, oraz w domu (123RF)

2. Total Fitness - na czym polega

Program składa się z 5 rund, w których zawierają się po 2 ćwiczenia w trzech seriach. Rundy, z których składa się całość treningu Total Fitness oddzielone są od siebie pięcioma minutami marszu który służyć ma uspokojeniu pulsu, dzięki czemu wielu ćwiczących nie będzie mieć problemów z ukończeniem serii Total Fitness.

Całość treningu zawiera elementy pochodzące z innych programów fitness Ewy Chodakowkiej takich jak Killer, Skalpel oraz treningów z gwiazdami. Total Fitness łączy najlepsze elementy tych treningów aby dać nam idealną sylwetkę w zaledwie cztery tygodnie.

Mimo tego, osoby obawiające się wysokiego poziomu trudności ćwiczeń znanego z treningów Killer i Skalpel nie muszą bać się Total Fitness. Ewa Chodakowska wyciągnęła wnioski i dała nam czas na złapanie oddechu.

10 sposobów na rodzinny fitness
10 sposobów na rodzinny fitness [11 zdjęć]

Zanim nasze życie kręciło się wokół technologii, członkowie rodziny byli bardziej aktywni fizycznie i...

zobacz galerię

3. Total Fitness - rodzaje ćwiczeń

Total Fitness prezentuje nowe podejście do ćwiczeń, ponieważ nie wykonujemy ich na odpowiednią ilość powtórzeń w serii, a na podany w treningu czas. Same ćwiczenia składają się z wariacji różnych ćwiczeń prezentowanych przez Ewę Chodakowską, jednak są one zmodyfikowane tak, aby dać nam jak najlepsze rezultaty bez niepotrzebnego przeciążania ciała.

Jedna runda składa się z 10 ćwiczeń - są to podskoki, planki, przysiady i wiele innych. Każdą serię ćwiczeń poprzedza krótka rozgrzewka, mająca w szybki sposób wprawić nas w treningowy nastrój. Dzięki szybkiemu tempu ćwiczeń, nie musimy poświęcać na nie wiele czasu, co idealne jest dla osób, które nie dysponują dużą ilością czasu na ćwiczenia.

Ćwiczenia Total Fitness angażują duże grupy mięśniowe, co oznacza, że jeśli ćwiczymy brzuch, zaangażowane ą też ramiona. Podczas ćwiczenia wykroków w rękach trzymamy ciężarki, co pozwala nam równomiernie i intensywnie trenować ciało.

Koniecznie przeczytaj

4. Total Fitness - efekty

Trening Total Fitness ustabilizuje ciśnienie tętnicze krwi, obniży poziom cholesterolu, zwiększy wydolność płuc i przemianę materii, dzięki czemu nasz organizm szybciej poradzi sobie z usuwaniem toksyn z organizmu oraz lepszym wchłanianiem przyjmowanych substancji odżywczych.

Aby znaleźć listę klubów, które przyjęły program Total Fitness Ewy Chodakowskiej i oferują ćwiczenia przebiegające zgonie z nim, należy sprawdzić stronę internetową trenerki.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy