Trwa ładowanie...

Trzy serie leku Alka-Prim wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całej Polski trzy serie tabletek musujących Alka-Prim.

Zobacz film: "Leki bez recepty a prowadzenie samochodu"

Na podstawie decyzji wydanej 23 marca 2017 roku przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego wynika, że z obrotu wycofane zostały tabletki musujące Alka-Prim (Acidum acetylsalicylicum) 330 mg o numerach serii:

  • 10216 z datą ważności: 02. 2018 r.
  • 20216 z datą ważności: 02. 2018 r.
  • 11116 z datą ważności: 11. 2018 r.

Przeczytaj również:

Za lek odpowiedzialne są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

– Blister, w którym znajduje się lek, wybrzuszył się. W Polsce prawo nakazuje zgłoszenie jakiejkolwiek nieprawidłowości czy niezgodności ze specyfikacją, która skutkuje wycofaniem produktu leczniczego z obrotu. Nawet ulotka wydrukowana z błędem jest podstawą do podjęcia takiej decyzji – wyjaśnia Paweł Trzciński, rzecznik Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

5 najczęstszych błędów popełnianych podczas zażywania środków przeciwbólowych
5 najczęstszych błędów popełnianych podczas zażywania środków przeciwbólowych [6 zdjęć]

Według GUS statystyczny Polak kupuje 34 opakowania leków przeciwbólowych rocznie i przyjmuje cztery tabletki...

zobacz galerię

1. Kiedy stosuje się tabletki Alka-Prim?

Tabletki Alka-Prim dostępne są w aptece bez recepty. Należą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Najczęściej stosowane są jako środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Środek ten jest pomocny w łagodzeniu bólu głowy o średnim nasileniu, bólu mięśni i stawów. Hamuje ponadto agregację (zlepianie się) płytek krwi.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.