Turbo spalanie - program Ewy Chodakowskiej, na czym polega, zasady

Turbo spalanie to całkiem nowy program ćwiczeń autorstwa znanej polskiej trenerki fitness Ewy Chodakowskiej. Autorka tak popularnych treningów jak Skalpel czy Killer, znanych z wysokiego poziomu trudności, ale także szybko pojawiających się pozytywnych efektów, powraca z nowym autorskim programem o nazwie Turbo spalanie. Obok programów Skalpel i Killer, Turbo spalanie to najpopularniejszy trening stworzony przez Ewę Chodakowską.

spis treści

1. Turbo spalanie - program Ewy Chodakowskiej

Turbo spalanie autorstwa Ewy Chodakowskiej należy do najtrudniejszych programów treningowych, przez co poleca się go w szczególności osobom, które mają już pewne doświadczenie w uprawianiu fitnessu. Osoby rozpoczynające przygodę z fitnessem lub amatorzy mogą uznać, że Turbo spalanie jest zdecydowanie ponad ich siły.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Cała tajemnica skuteczności programu Turbo spalanie Ewy Chodakowskiej tkwi w zastosowaniu interwałów. Inną cechą charakterystyczną jest brak przerw pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami. Zamiast nich, trening sugeruje wykonywanie ćwiczeń kardio (marsz).

Turbo spalanie to intensywny program Ewy Chodakowskiej dla zaawansowanych ćwiczących
Turbo spalanie to intensywny program Ewy Chodakowskiej dla zaawansowanych ćwiczących (123RF)

2. Turbo spalanie - na czym polega?

Sesja treningowa składa się z dziewięciu osobnych rund, a podczas ich wykonywania wzmocnieniu ulegają wszystkie partie mięśni naszego ciała, szczególny nacisk kładzie się jednak w Turbo spalaniu namięśnie brzucha. Chociaż każda runda składa się jedynie z dwóch ćwiczeń, które wykonujemy po około 20 sekund każde, ich wykonanie nie należy do łatwych.

Trening składa się z dziewięciu rund, w których wykonujemy po cztery serie dwóch ćwiczeń. Pomiędzy każdą rundą mamy przerwę, która składa się jedynie z dziesięciosekundowego marszu, przez co jesteśmy w ciągłym ruchu. Cały trening powinien zająć nam 45 minut.

10 sposobów na rodzinny fitness
10 sposobów na rodzinny fitness [11 zdjęć]

Zanim nasze życie kręciło się wokół technologii, członkowie rodziny byli bardziej aktywni fizycznie i...

zobacz galerię

Turbo spalanie reklamowane jest jako 45-minutowy trening, który pozwoli nam spalić aż 600 kalorii. Nie zaleca się go amatorom fitnessu, a raczej osobom bardziej zaawansowanym, ponieważ jest on stosunkowo wymagający.

Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z fitnessem razem z Ewą Chodakowską, zamiast Turbo spalania powinniśmy zainteresować się programem Skalpel, dzięki czemu poprawimy kondycję do tego stopnia, że wykonywanie Turbo spalania nie będzie dla nas zbyt dużym wysiłkiem. Turbo spalanie pozwala skutecznie spalić tłuszcz, jeśli wykonujemy je w poprawny sposób.

Koniecznie przeczytaj

3. Turbo spalanie - zasady

Turbo spalanie to trening interwałowy, który opiera się na kilku głównych zasadach: na początku każdego treningu Turbo spalania robimy rozgrzewkę, a na zakończenie ćwiczenia rozciągające. Oprócz tego, cechą charakterystyczną Turbo spalania jest brak przerw między ćwiczeniami, zamiast tego na odpoczynek mamy jedynie 10-sekundowy marsz.

Ćwiczenia zawarte w Turbo spalaniu angażują całe nasze ciało i pozwalają wzmocnić dużą ilość mięśni jednocześnie. W trakcie treningu, mięśnie brzucha są cały czas napięte, należy także pamiętać o równomiernym oddychaniu, inaczej możemy stracić kontrolę nad wykonywanymi ćwiczeniami, przez co będziemy musieli je powtarzać. Ćwiczenia Turbo spalania składają się głównie na kilku rodzajach podskoków, wymachów, planków oraz wyskoków.

Cały trening można znaleźć na YouTube.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy