Turbo spalanie – zasady, efekty, dla kogo

Turbo spalanie to popularny w trening z ćwiczeniami interwałowymi. Turbo spalanie szybka spala tkankę tłuszczową. Ćwiczenia w czasie turbo spalania są dość wymagające, dlatego osoby, które dopiero rozpoczynają aktywność fizyczną, powinny na początek wybrać inny plan treningowy, jak na przykład Skalpel opracowany przez Ewę Chodakowską.

spis treści

1. Turbo spalanie – zasady

Istotą turbo spalania są ćwiczenia interwałowe. Dzięki temu, że turbo spalanie przeplata interwały z treningiem typu cardio, pozwala spalać dużo kalorii w ciągu jednego treningu i szybko tracić na wadze.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Trening turbo spalanie bazuje na pewnych zasadach:

  • należy pamiętać, że turbo spalanie jest treningiem interwałowym. Oznacza to, że w czasie turbo spalania musimy być przygotowani zarówno na ćwiczenia o małej, jak i dużej intensywności;
  • bardzo istotne jest, aby turbo spalanie rozpocząć od rozgrzewki, a zakończyć je rozciąganiem. Dzięki temu przygotujemy ciało na wysiłek i unikniemy kontuzji;
  • pomiędzy ćwiczeniami nie ma żadnych przerw. Przez cały trening turbo spalania jesteśmy w ruchu, a odpoczynek stanowi dla nas cardio;
  • turbo spalanie angażuje całe ciało, dzięki czemu wzmacnia maksymalnie dużo mięśni;
  • w czasie turbo trzeba starać się utrzymać napięcie mięśni brzucha;
  • w czasie turbo spalania pamiętamy również o równym oddechu.

Jeśli chcemy obniżyć naszą wagę, należy do turbo spalania dołączyć odpowiednią dietę. Zestaw ćwiczeń turbo spalania powinien być wykonywany regularnie. W czasie jednego treningu turbo spalanie pozwala spalić nawet 600 kalorii. Jednak nie powinno się przesadzać z treningiem. Należy pamiętać o odpoczynku i regeneracji. Turbo spalanie, choć jest wymagające, należy wykonywać przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Turbo spalanie rzeźbi i wysmukla sylwetke
Turbo spalanie rzeźbi i wysmukla sylwetke (Shutterstock)

2. Turbo spalanie – efekty

Turbo spalanie daje pierwsze efekty po miesiącu. Pierwsze zmiany spowodowane przez turbo spalanie można zauważyć już po kilku dniach. Gdy przejdą nam zakwasy, na pewno poczujemy, że turbo spalanie zmienia nasze ciało i poprawia formę

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej...

zobacz galerię

Turbo spalanie daje różnorakie efekty. Podstawowa zmiana osiągnięta dzięki turbo spalaniu to wymodelowana sylwetka. Turbo spalanie sprawia, że rzeźbimy brzuch, uda i pośladki. Dobrze wykonywane turbo spalanie sprawi również, że wzmocnimy wszystkie mięśnie i poprawimy wydolność naszego organizmu.

Co ważne w efekcie turbo spalania, nasz organizm będzie pobudzony do spalania kalorii również po zakończeniu treningu. Dodatkową motywacją do turbo spalania będzie utrata kilku centymetrów w obwodach już po pierwszym miesiącu.

ZOBACZ TAKŻE:

3. Turbo spalanie – dla kogo?

Turbo spalanie jest bardzo skuteczne jednak niestety nie dla każdego. Ze względu na intensywność ćwiczeń, nie jest on odpowiedni dla osób początkujących. Turbo spalanie wymaga już odpowiedniej kondycji i przygotowania do ćwiczeń. Rozpoczęcie turbo spalania należy poprzedzić innymi mniej wymagającymi ćwiczeniami lub np. bieganiem. Co za tym idzie, turbo spalanie nie jest również odpowiednie dla osób, które mają problemy ze stawami.

Turbo spalanie składa się bowiem z wielu podskoków i wyskoków, które dodatkowo obciążyłyby niepotrzebnie stawy. Duża nadwaga również skreśla turbo spalanie. Osoba, która ma dużo kilogramów do zrzucenia, nie będzie w stanie wykonać wszystkich ćwiczeń. Może nabawić się kontuzji, a co gorsze zniechęci się do treningów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy