Turbo wyzwanie – Ewa Chodakowska, na czym polega

Turbo wyzwanie Ewy Chodakowskiej jest trzecią bestsellerową pozycją wydaną na płycie DVD. Turbo wyzwanie stanowi kombinację ćwiczeń cardio i treningu siłowego. W czym tkwi jego potencjał i czy rzeczywiście warto poświęcić treningowi swój czas? Zanim jednak odpowiemy na to pytanie, dowiedz się nieco więcej o samej pomysłodawczyni zestawu ćwiczeń turbo wyzwanie, czyli o Ewie Chodakowskiej.

1. Turbo wyzwanie – Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska jest obecnie najbardziej znaną trenerką fitness. Swe zasługi osiągnęła również jako trener personalny. Pierwsze dwie bestsellerowe płyty DVD to Skalpel i Killer.

Program Turbo wyzwanie miał swoją premierę w 2014 roku. Idea, jaka przyświeca Ewie Chodakowskiej to holistyczne podejście do aktywności fizycznej. To przemyślany zestaw ćwiczeń, który dopasuje się do umiejętności każdego trenującego.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Turbo wyzwanie to kolejny już plan treningowy Ewy Chodakowskiej
Turbo wyzwanie to kolejny już plan treningowy Ewy Chodakowskiej (123RF)

Trenerka jest przeciwniczką tak zwanych „diet cud”. Żywienie należy oprzeć na zasadach racjonalizmu. W swoich publikacjach Chodakowska udowadnia, iż zmiana życia wcale nie musi być trudnym przedsięwzięciem. Jednocześnie każdą metamorfozę należy rozpocząć od polubienia samego siebie.

Oprócz zestawów wyselekcjonowanych ćwiczeń, Ewa Chodakowska jest autorką kilku książek na przykład „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską” czy „Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej”. Także książki trenerki stały się bestsellerami.

2. Turbo wyzwanie – na czym polega?

Czym jest Turbo wyzwanie? Mówiąc najprościej Turbo wyzwanie to kombinacja ćwiczeń umożliwiających intensywną aktywność, której efektem końcowym powinny być następujące rezultaty: utrata zbędnych kilogramów, spalenie tłuszczu, niwelacja pomarańczowej skórki.

Turbo wyzwanie stanowi ściśle dobrany blok ćwiczeń cardio, a także ćwiczeń siłowych, które pozwolą zauważyć pierwsze efekty już po 30 dniach. Turbo wyzwanie umożliwia maksymalne spalanie kalorii także po zakończonym treningu. Zaletą treningu jest również znaczna redukcja cellulitu. Dzieje się tak, gdyż Turbo wyzwanie w sposób efektywny przyspiesza procesy przemiany materii.

Przeczytaj także

Dzięki siłowej aktywności Turbo wyzwanie rzeźbi mięśnie i kształtuje idealną sylwetkę. Ćwiczenia są prezentowane w dwóch wersjach: jednak przeznaczona jest dla początkujących, druga zaś dla zaawansowanych. Turbo wyzwanie dedykowane jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą w krótkim czasie zredukować tkankę tłuszczową.

30-dniowe wyzwanie turbo skonstruowane jest tak, by z każdym dniem osoba trenująca mogła precyzyjniej wykonywać każdy ruch. Turbo wyzwanie łączy się przede wszystkim ze zintensyfikowanym wysiłkiem fizycznym. Z każdym dniem będzie z pewnością coraz lepiej. Dzięki temu, że Turbo wyzwanie jest przeznaczone dla dwóch grup w zależności od stopnia zaawansowania – każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Najmodniejsze rodzaje aktywności fizycznej
Najmodniejsze rodzaje aktywności fizycznej [10 zdjęć]

To dyscyplina łącząca w sobie cechy baletu i fitnessu. Doskonale wpływa na mięśnie kręgosłupa i postawę...

zobacz galerię

Turbo wyzwanie składa się z ośmiu rund rozliczanych na tablicy. Każda z rund składa się z 4 ćwiczeń – każde trwa po 20 sekund. Pomiędzy ćwiczeniami nie ma specjalnie wyodrębnionych przerw. Ewa Chodakowska proponuje odbiorcom dużo ruchu, głównie w postaci podskoków. Treningowe turbo wyzwanie być może jest męczące, jednak jego efekty można bardzo szybko zobaczyć.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.