Twarz okrągła

Okrągłe policzki ma mniej więcej taką samą szerokość, co wysokość – ma okrągłe policzki, zaokrągloną brodę i dość niskie czoło. Taki kształt twarzy nie występuje tylko u osób z nadwagą – okrągłą buzię może mieć każda z nas, nawet ta najszczuplejsza. Dobrze jest wiedzieć, co robić, aby twarz wydawała się smuklejsza – ważną rolę odgrywa tu dobór fryzur i odpowiedniego makijażu. Sposobem na wysmuklenie twarzy są też odpowiednio dobrane dodatki. Dzięki nim atuty twarzy okrągłej zostaną podkreślone, a mankamenty staną się mniej widoczne.

Polecane wideo:

Makijaż dla twarzy okrągłej

Makijaż to najlepszy sposób, żeby wyszczuplić zbyt okrągłą twarz. Aby zrobić to dobrze, potrzebujesz:

  • podkładu dopasowanego do twojej cery,
  • podkładu o ton ciemniejszego,
  • różu.

Jaśniejszy podkład będzie ci potrzebny, aby pokryć czoło i podbródek. Ciemniejszy podkład nałóż tylko po zewnętrznej stronie policzków lub ewentualnie po bokach czoła i nosa – w ten sposób możesz je zwęzić, jeśli są zbyt szerokie. Róż nałóż na policzki prostymi ruchami – od okolic ucha w stronę kącików ust. Nie nakładaj różu kolistymi ruchami. Kobiety, które mają okrągły kształt twarzy, nie powinny wybierać kosmetyków opalizujących lub perłowych, gdyż nadają one twarzy blask, który sprawia, że wygląda ona na bardziej zaokrągloną niż jest. Znacznie lepszym wyborem są kosmetyki matujące, satynowe, które zniwelują wypukłości i krągłości.

Równie dobrym sposobem na wysmuklenie twarzy są okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej będą wyglądały prostokątne oprawki, niezasłaniające policzków. Dodatkową formą tuszowania zbyt okrągłej twarzy mogą być duże wisiorki na dłuższych łańcuszkach, a także długie kolczyki.

Fryzury dla twarzy okrągłej

Pamiętaj, aby nie wybierać zbyt krótkiej fryzury. Najlepiej będziesz wyglądać z półdługimi włosami do ramion lub dłuższymi. Proste, starannie wycieniowane strzyżenia to coś dla ciebie. Nie sprawdzą się raczej fryzury kończące się na linii podbródka i krótsze. Żadnych gwałtownych cięć na wysokości podbródka ani oczu! Niekorzystne będą również gładkie i ściśle upięte fryzury oraz uczesania odsłaniające skronie i uszy, szczególnie z prostą grzywką. Krótkie fryzury dla okrągłej twarzy to na przykład lekka trwała lub krótki bob z postrzępionymi końcami zachodzącymi na policzki.

Na czubku głowy włosy powinny być uniesione, natomiast wokół twarzy pozostaw je swobodnie opadające. Powinny lekko zasłaniać skronie i uszy. Końcówki półdługich włosów możesz lekko podwijać.

Okrągły typ twarzy niezbyt dobrze wygląda z grzywką. Jeśli jednak bardzo chcemy ją mieć, najlepiej jest wybrać grzywkę zaczesaną na bok. Może też być odważniejsza – ścięta na ukos. Zdecydowanie unikaj prostych grzywek, gdyż jeszcze bardziej zaokrąglą ci buzię.

Okrągła twarz nie musi cię ograniczać w doborze fryzury czy dodatków. Możesz wybierać spośród bardzo wielu pasujących ci, lekko asymetrycznych, półdługich fryzur. Odpowiednio nałożony makijaż także na pewno będzie korzystny przy takim kształcie twarzy. Dzięki nim osoba z okrągłą, dziecięcą buzią może wyglądać kobieco i seksownie.

Anna Szozda, ponad rok temu

Kształt twarzy

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Kształt twarzy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Kształt twarzy
Kształt twarzy

Twarz trójkąt

Twarz trójkąt

Kobiety o trójkątnym kształcie twarzy muszą wybierać fryzury optycznie wydłużające czoło. Natomiast makijaż powinien łagodzić dość ostre rysy twarzy.

Kształt twarzy

Owalny kształt twarzy

Owalny kształt twarzy

O owalnym kształcie twarzy marzy każda kobieta. Wystarczą odpowiednia fryzura i makijaż, a twoja twarz będzie wyglądać olśniewająco.

Kształt twarzy

Twarz serce

Twarz serce

Kobiecie o twarzy w kształcie serca pasuje krótkie ścięcie. Dobrze wygląda również grzywka.

Kształt twarzy

Kwadratowy kształt twarzy

Kwadratowy kształt twarzy

Twarz kwadratowa ma szerokie, często niskie czoło, kwadratową linię włosów, szeroką linię żuchwy oraz policzki leżące w jednej linii z czołem i brodą.

Kształt twarzy

Twarz trójkątna

można sprawdzić, obrysowując obwód twarzy na tafli lustra. Warto określić swój kształt twarzy, gdyż dzięki temu lepiej możemy dobrać fryzury, makijaż i ubrania (...) . Trójkątny kształt...

Kształt twarzy

Twarz owalna

Twarz owalna jest uważana za idealny kształt, ponieważ jest najbardziej proporcjonalna. Już w starożytności obowiązywała zasada harmonii, dlatego właśnie owal jest kształtem, do którego dąży się podczas stylizacji wszystkich...

Kształt twarzy

Prostokątna twarz

Prostokątna twarz

Prostokątna twarz jest wyraźnie długa i pociągła oraz w każdym miejscu jednakowo szeroka.

Kształt twarzy

Kwadratowa twarz

Kwadratowa twarz

Twarz kwadratowa jest szeroka, kanciasta oraz płaska. Długość i szerokość twarzy - jednakowa także linia szczęki, czoła i kości policzkowych. Charakteryzuje się szerokim podbródkiem.

Kształt twarzy

Twarz diament

Twarz diament

Kobiety o twarzy diamentowej muszą ukrywać policzki. Mogą to uczynić m.in. poprzez wybór odpowiedniej fryzury.