Trwa ładowanie...

Udane życie seksualne, czyli co zrobić, by było idealnie

Niektórzy lubią twierdzić, że łączą się w pary wyłącznie dla radosnego poczucia wzajemnej miłości i dzielenia ze sobą jak największej liczby wspólnych chwil, które dostarczają im poczucia bliskości, ale nie oszukujmy się — mamy swoje potrzeby natury czysto biologicznej i seks jest zdecydowanie jedną z nich.

Niedopasowanie pod tym kątem lub niezadowolenie ze współżycia jest jednym z głównych powodów rozpadów związków oraz rozwodów, a tak naprawdę niewiele potrzeba, aby życie seksualne było udane. Wystarczy jedynie trochę dobrych chęci.

Zobacz film: "Osobowość seksualna"
8 powodów, dla których warto uprawiać seks
8 powodów, dla których warto uprawiać seks [10 zdjęć]

Rozmaite badania kliniczne oraz dane statystyczne sugerują, że ludzie regularnie uprawiający seks są

zobacz galerię

O seksie trzeba rozmawiać ze swoją partnerką. Oczywiście, nie w trakcie samego stosunku, co chwilę dopytując się, czy jest jej dobrze albo czy dobrze to robisz. Jest bardzo wiele innych okazji. Seks nie może być w Waszym związku tematem tabu.

Rozmawiajcie o swoich preferencjach, fantazjach erotycznych, a także przede wszystkim o granicach, których nie jesteście w stanie przekroczyć. Jeśli jesteś miłośnikiem seksu analnego, to chyba dobrze się dowiedzieć, że Twoja partnerka tego nie toleruje, zanim minie kilka miesięcy Waszego związku, podczas których Ty nie będziesz miał odwagi spróbować, a ona niczego nieświadoma będzie coraz bardziej się w Tobie zakochiwać. Warto też powiedzieć, jeśli coś Ci nie pasuje w zachowaniu „łóżkowym” Twojej partnerki. Udany seks to fundament każdego udanego związku i ważne, żebyście oboje czerpali z niego jak najwięcej radości.

Gra wstępna to rzecz, o której zdecydowanie nie możesz zapomnieć. Oczywiście, czasami możesz mieć ochotę na szybki numerek i jest to całkowicie zrozumiałe, ale jeśli chcesz, aby Twoja partnerka również czerpała przyjemność z Waszego współżycia, to nie możesz od niej oczekiwać tylko takiego rodzaju seksu.

Dobry kochanek to taki, który rozumie potrzeby kobiety i potrafi je zaspokoić. Dowiedz się, jakie pieszczoty lubi Twoja partnerka, i staraj się jej dawać ich jak najwięcej, a będzie Ci się chciała odwdzięczyć.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia — kobiecie podniecenie się zajmuje o wiele dłużej niż Tobie, ale też po stosunku również o wiele wolniej opada. Ty jesteś gotowy w pięć sekund i również w 5 sekund po wytrysku możesz już spać, podczas gdy Twoja partnerka dalej jest podniecona. Stąd bierze się to, że kobiety bardzo często lubią porozmawiać jeszcze po stosunku. Musisz zrozumieć tą różnicę i schować w tym przypadku swój egoizm do kieszeni.

W naszym świecie nie istnieją idealne rzeczy. Każdy związek ma swoje gorsze i lepsze chwile. Prawdziwa sztuka polega na tym, żeby tych gorszych było jak najmniej.

Fragment książki "ABC związków" Krzysztofa Króla, Jana Gajosa, Wydawnictwo Sensus.

Polecamy książkę "ABC związków" Krzysztofa Króla i Jana Gajosa
Polecamy książkę "ABC związków" Krzysztofa Króla i Jana Gajosa

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza