Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Magdalena Boniuk

Udany pierwszy raz

Avatar placeholder
10.09.2014 10:53
Udany pierwszy raz
Udany pierwszy raz (Zdjęcie autorstwa: Vladimir Pustovit / CC BY 2.0)

Większość mężczyzn, którzy uprawiają seks po raz pierwszy, popełnia przynajmniej jeden z pięciu zasadniczych błędów. Jeśli nadal jesteś prawiczkiem, ale chcesz dobrze przygotować się do pierwszego razu, wiedza na temat najczęstszych błędów początkujących kochanków z pewnością ci się przyda. Szykując się na utratę "dziewictwa", przede wszystkim nastaw się na zwracanie uwagi na potrzeby zarówno Twoje, jak i partnerki. Jeżeli będziecie się wzajemnie szanowali i uważali na swoje reakcje, to powinno wszystko się udać. Przy pierwszym razie największym wrogiem jest stres, dlatego starajcie się podchodzić na luzie do całej tej sytuacji. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na udany seks, zapoznaj się z najczęściej popełnianymi błędami świeżo upieczonych kochanków.

spis treści

1. Przygotowanie do pierwszego razu

Przede wszystkim powiedz szczerze partnerce, że jesteś prawiczkiem. Wielu mężczyzn ubarwia swoje doświadczenia seksualne i daje do zrozumienia kobiecie, że ma za sobą wiele kontaktów seksualnych.

Moment „pierwszego razu”
Moment „pierwszego razu”

Przeżycie pierwszego razu to moment bardzo znaczący dla każdego człowieka. Pierwszy stosunek seksualny

zobacz galerię
Zobacz film: "Jej pierwszy raz"

Jest to duży błąd, ponieważ tego typu przechwałki sprawiają, że oczekiwania kobiet rosną, a stosunek może byc później rozczarowaniem. Ponadto doświadczone kobiety są zwykle w stanie rozpoznać początkujących kochanków. Jeśli powiesz jej wprost, że nie kochałeś się jeszcze z kobietą, możesz liczyć nie tylko na taryfę ulgową, ale i na pomoc. Zanim jednak dojdzie do wspólnej nocy, koniecznie poćwicz nakładanie prezerwatywy. Dostępne są różne rodzaje kondomów - ważne jest, abyś dobrał odpowiednią do swojego rozmiaru. Zbyt małej nie uda ci się wsunąć na członka, a zbyt duża może się ześlizgnąć i w rezultacie będziesz uprawiał seks bez zabezpieczenia, a tego chyba nie chcesz. Ponadto wcześniej delikatnie wypytaj partnerkę o to, co lubi robić w łóżku. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na doprowadzenie jej do orgazmu. Także podczas stosunku możesz zadawać jej pytania, ale rób to umiejętnie. Potraktuj jej odpowiedzi jako wskazówkę, gdzie i jak masz ją dotykać.

2. Jak zachować się w trakcie i po pierwszym razie?

Wielu mężczyzn traktuje pierwszy stosunek jak zawody. Szukają w internecie informacji o tym, jak być niesamowitym kochankiem i mają nadzieję, że uda im się pobić kilka rekordów. Takie nastawienie, jakkolwiek ambitne, nie sprawdza się w przypadku pierwszego razu. Najważniejszy jest spokój. W łóżku należy się przede wszystkim zrelaksować. Nie jest to jednak łatwe, gdy pierwszy seks traktuje się jak sprawdzian. Trzeba więc zmienić nastawienie. Zbytnia nerwowość u mężczyzny może bowiem spowodować, że zbyt wcześnie osiągnie orgazm. Co więcej, u niektórych panów napięcie uniemożliwia uzyskanie erekcji. Także dla kobiety stres partnera jest niekorzystny. Jeśli partnerka zorientuje się, że jesteś spięty, nie uda jej się odpowiednio zrelaksować i nie przeżyje orgazmu. W czasie pierwszego razu nie warto na siłę eksperymentować z pozycjami i technikami. To tylko niepotrzebnie zwiększa zdenerwowanie, zwłaszcza gdy nie wszystko idzie zgodnie z planem. Podczas pierwszego stosunku lepiej skupić się na tym, co przychodzi niejako naturalnie. Na urozmaicenie seksu przyjdzie pora później, gdy opanujesz podstawy ars amandi.

Jeśli za pierwszym razem nie wszystko potoczy się tak, jakbyś chciał, nie zniechęcaj się. Może słyszałeś wcześniej, że seks będzie magiczny i niezapomniany. Tak faktycznie może być, ale bardzo rzadko zdarza się to podczas utraty dziewictwa. Jeśli czujesz się rozczarowany, masz do tego prawo, ale nie pozwól, by powstrzymało cię to od kolejnych prób. Wraz z upływem czasu i kolejnymi doświadczeniami seksualnymi z pewnością będziesz stawał się lepszym kochankiem.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Późna inicjacja seksualna
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze