Przejdź na WP

Ukraina walczy z epidemią gruźlicy. Jak rozpoznać tę chorobę? (WIDEO)

Ukraina walczy z epidemią gruźlicy - oficjalne dane mówią o 35 tysiącach chorych. Nieoficjalnie pojawiają się informacje, sugeurjące że zachorowało ponad pół miliona osób. Dlatego nie można przejść obok tej choroby obojętnie i należy dowiedzieć się o niej więcej. Zobacz, jak rozpoznać objawy gruźlicy i kto powinien najbardziej obawiać się choroby. [Czy gruźlica to [choroba autoimmunologiczna](https://portal.abczdrowie.pl/choroby-autoimmunologiczne)?

Na gruźlicę co roku choruje wiele osób, mimo że istnieją szczepienia przeciw gruźlicy. Ta choroba jest jednak bagatelizowana i niektórzy nie zdają sobie sprawy z przebiegu gruźlicy i jej konsekwencji. Na przykład gruźlica może przenieść się na stawy i układ kostny co skutkuje gruźlicą kości.

Jest to bardzo niebezpieczna odmiana tej choroby, która jest trudna do rozpoznania i ma wieloetapowy przebieg. Ponadto, lekarze i weterynarze ostrzegają przed gruźlicą zwierzęcą, ludzie też mogą się zarazić. Nie można ignorować tej sytuacji i warto poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie.

Rana po szczepieniu przeciw gruźlicy - dlaczego powstaje? Oczywiście, medycyna ciągle idzie do przodu i powstają setki nowych leków, metod leczenia i terapii. Wziewne podawanie leków nową nadzieją w leczeniu gruźlicy. Nie zmienia to jednak faktu, że gruźlica jest poważną chorobą i trzeba traktować ją poważnie. Warto pomyśleć w jaki sposób uniknąć zachorowania i kto jest szczególnie narażony. Więcej cennych informacji w wideo, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Zobacz, jak rozpoznać groźne choroby:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy